Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Либия - да направим нещо  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано06.05.04 15:24



нека направим нещо - пишете и накарайте приятелите си да пишат мейлове до ЕС, до Белия дом - да ги засипем с мейлове, на Запад и особено в САЩ отдавна има такава практика - масиран обществен натиск чрез Интернет - и работи.

нека не оставаме само с кампанията "1 милион писма", нека я продължим.

в БГ около 15% от населението има достъп до Интернет. ако само 1% изпрати мейл, това са 75 000 мейла! нещо, което, обзалагам се ще има ефект. не казвам, че Буш или който и да е там от Съвета на Европа ще отвърти два шамара на Кадафи, но все ще направи нещо, да оставим настрана, че това няма как да не влезе в големите международни информационни агенции, което ще доведе до подкрепа и допълнителен натиск. може и директно да се търсят съмишленици в Мрежата - пак повтарям, това вече се прави, антиглобалистите как мислите, че се организират?



адреси на Съвета на Европа и Белия дом:












За писане по ще се намери някой, но дали е достатъчно? Не трябва ли и да се съберем някъде?



хайде да стартираме мейл канонада. тя не пречи на един организиран изблик на гняв пред либийското посолство. това изисква по-сериозна организация - хайде помогнете ми да постнем идеята в други клубове (че ако съм само аз, ще излезе, че съм някакъв психопатен екстремист, не че вече не го постнах това за мейлите в 2 други клуба) - и за мейловете, и за събирането.

ТИ ще направиш ли нещо? мейлове и постване по клубовете?

щото българите сме лесни да говорим, ама като трябва да се съберем, за дасвършим нещо...




Сега ги почвам поред, където не си ти ще постна аз.



Писах вече и дадох адресите на няколко души включително и на сина ми, който сега организира неговите "хакери"



Всички дето обичат България да отиват пред камиларския стан на адрес
София
Академик Сахаров, резиденция 1

с цел немирен протест


така поединично и неорганизирано няма да има ефект.

хайде да постнем това във всички клубове, като посочим дата и час. да не е утре, защото трябва да го прочетат повече хора, а например в понеделник? то и шибаните араби в посолството ще почиват сега.

IMAGINE...

Тема Re: Либия - да направим нещонови [re: Джeйн]  
Авторcъни (Нерегистриран)
Публикувано06.05.04 17:50



Както вече се разбра днес нашите медици в Либия бяхя осъдени на СМЪРТ, знам че тази тема не е за този форум, но ние (Аз и моята съпруга) се чувстваме предадени, унизени ... всъшност не знаем точно как се чувстваме, знаем обаче, че това поражда омраза, а ние не искаме да мразим (дори и с причина), но ...
Искаме да протестираме, искаме да бъдем чути, искаме да ни бъде обяснено, искаме да участваме в политиката на България, ние можеше да сме на тяхно място, всеки в чужбина може да попадне в същата ситуация, българинът не може ли .. не трябва ли да бъде защитаван, ние трета ръка хора ли сме, ние въобще хора ли сме .. Господи май наистина доста гняв се е породил в мен!

Всъшност нека да преформулирам темата на форума така:

Можем ли българите да направим нещо за медиците в Либия?


А може би трябва да има и тема:

Как може българина да се чувства защитен в чужбина?



Тема Re: Либия - да направим нещонови [re: cъни]  
Авторy (Нерегистриран)
Публикувано06.05.04 18:21



Ако не спазваш законите на либия, ако заразяваш 400 деца, употребяваш алкохол и се елбеш наляво и наляво, защо очакваш милост!!!

Да бъдем патриоти, когато има смъсъл



Тема Re: Либия - да направим нещонови [re: Джeйн]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано06.05.04 19:22



И като мейлваш и постваш по клубовете Муамар ще се трогне или ще си премести нещо?



Тема Re: Благодаря ви за съпричастността.нови [re: cъни]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано06.05.04 21:12



Цял следобед с Джейн постваме адресите по клубовете, отчаяна съм от нещата, които чета като отговори. Срам ме е, че има хора, които са невероятно дебелокожи и безхаберни. Може би идеята беше твърде емоционална, но не приемам, че е била излишна. Вместо усилието да пишат глупости, гадости и цинизми можеха да изпратят по един мейл. Както и вместо дълбокомислено да разсъждават, че никой няма да ни обърне внимание. А като мълчим - хептен. Какви хора сме, дявол да го вземе! Ако не се защитим сами, кой да го направи? Цял свят почти се вдигна в защита на нашите медици, само ние се чудим дали си струва труда да пратим по едно писмо. Позор!
Ако вие се сетите за някаква друга форма на действие, кажете я! Благодаря ви за съпричастността.

По-добре сам, отколкото зле придружен!


Тема Re: Либия - да направим нещонови [re: kakata]  
Автор ha6i (strange)
Публикувано06.05.04 21:52



Не Ви разбирам! Какво толкова ще Ви стане, ако изпратите един имейл? Струва си да се опита! Не мислите ли?
Българите са осъдени на смърт. Това не е краят, но не страдаха ли достатъчно???
Аз вярвам в невинността им, понеже майка ми е медицинска сестра, работила в Либия, за щастие няколко години преди аз да се родя. Но тя ми е казвала колко нечистоплътни и мръсни са арабите! И колко нахални и лицемерни са те!!! Тя лично е виждала как нейни колеги, араби, са използвали вече замърсени игли!!! Нещо, което тя не е посмяла да направи! Но за гнусната им държава, това е нещо обичайно!!!
Не е справедливо българи да изкупват греховете на изостаналата им държава!!!!!!!!!!
Аз ще пиша на посочените адреси и ще опитам да резпространя идеята!



Тема Прости моето дебелокожие...нови [re: anbra]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано06.05.04 22:22



Но за чий кур да пращам писма наляво и надясно след като шибаните политици 5 години си чешат задниците които са им на мястото на главата... Коя държава(не държаша а политици) би търпяла такова отношение към своите граждани? Толкова ли нямаше поне един политик който да застане твърдо на място и да заяви каква пародия се разиграва в либия? НА мен ли ми плащат да се грижа за интересите на българите в чужбина? Проявих "солидарност" и участвах в акцията 1 милон писма, но не е това начина... Те няма да се трогнат от 1 милион писма и от 10 мили0она няма да се притеснят... Просто това е част от политиката на шибаните мазни лайнарчета, сега кадайф ще се покаже милостив и ще помилва медиците(поне според мен така ще стане) и ще спечели дивиденти на политическата сцена, но на никой няма да му пука, че тези хора ще са психически и физически разбити... Майната му, за какво си губя времето?

П.П. Единственото нещо за което бих се вдигнал на крак е за да защитя неприкосноивенноста на България, другото е почти винаги загубена кауза

П.П. Може би трябва да земем пример от Израел как да се справяме с тъпи араби


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Re: Либия - да направим нещонови [re: ha6i]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано06.05.04 22:27



Също така смятам, че са невинни, но гласа ми струва 0,00 в конкретния случай. Виж гласа на Държавния департамент на САЩ значи доста. Хората са изстрадали повече от това което може да се изтърпи, но се намират под чужда, макар и параноична юрисдикция, а либийският народ е научен да не обвинява лидерите си. Трябва да има виновен. Най-вероятно ще се върнат живи и здрави, но след колко време не се знае. Държавните институции работят по този случай и не смятам, че са пропуснали да направят всичко, което е необходимо.
Въобще не ми е безразлично, просто смятам кампанията в конкретния случай за излишна. По-добре да ги размърдаме по стотиците други проблеми, които са загърбили и се правят че не виждат.



Тема виждам, че доста хора смятат, ченови [re: The Fallen Angel]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано07.05.04 00:22



... Кадафи ще помилва медиците ни.
Според мен това е най-нелогичното.
До колкото разбрах от новините, в Либия са посрещнали новината с бурна радост. Защото 400 деца са заразени със СПИН, а много от тях вече са мъртви!
Обществото там е настроено така, че да иска възмездие и единствено ако се докаже, че медиците са невинни, тогава то би могло да приеме решението да ги помилват.
Кой е този политик, чийто съд доказва вината в заразяване на 400 деца със СПИН и той помилва виновниците за това!? Помислете си колко е абсурдно само!

Според мен с помилване няма да стане. Ако докажат някак изрично, че са невинни, тогава имат шанс. Иначе - не



Тема Re: виждам, че доста хора смятат, ченови [re: arc-en-ciel]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано07.05.04 08:05



За съжаление всичко в този процес е чиста политика. Колкото повече американски и европейски политици натискаха за освобождаване, толкова по-сигурна бях, че ще им треснат най-лошото наказание. И най-накрая Кадафи ще покаже на всички колко е демократичен и как Либия се променя. При посещението му в Европа преди седмица-две нашироко бе обяснявано как Либия ще отмени смъртното наказание и как ще запазва човешките права. Та най-логичния възможен ход според мен е да ги помилва.

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.