Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема постоянна температура...нови  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 16:00



Здравейте,

Как се борите с температурата на децата си (37-38 градуса)?

Аз лично давам амидофен или парацетамол на 4 часа, много чай/други течности, гледам детето да спи повече и по възможност да се поти. За съжаление при сина ми (6г.) не помага вече.

Той по принцип беше изключително здаво дете, допреди около 2 месеца нямах никакви грижи. Проблемите ни започнаха с няколко леки настинки- 3 дена вкъщи, после пак на училище и т.н. Преди месец и нещо, се разболя по-сериозно- дълбока кашлица, свирещи гърди, в съчетание с температура 37-38,5 градуса, основно около 37.2-37.4.

Бяхме 2 пъти на лекар. 1вата диагноза беше "малко" бронхит, изписа му антибиотик. Не го дадох, детето се оправяше вече. Беше около 2 седмици на (хомеопартични) сиропи за кашлица, мехлеми, чай от лайка, мед, лимон, витамини т.н. Само температурата си оставаше ниска, въпреки постоянното даване на амидофен. Според доктора, не била причина за притеснение, но пък за мен странно беше, че като даваьамидофен продължително време спираше, като спирах амидофена, след 1-2 дена пак почваше (говоря за цикли в продължение на месец).

3 дена след диагнозата за бронхит избиха пъпки, оказа се дребна шарка- 2ра диагноза (гърдите не свиреха вече, а и кашлицата беше почти изчезнала).
Успокоих се, предположих, че варицелата е причината за температурата. Пъпките завяхнаха, но темп. пак не изчезваше (все около 37). Накрая се махна. Минаха няколко дни, сътоветно спрях постепенно хапчетата, т.н.

Вчера, излезнахме за малка разходка, за първи път от месец насам, топло и приятно време.

Тази сутрин детето пак се събуди с 37,2, после качи до 38. Иначе нищо му няма, весел, с апетит...Вече не знам, какво да правя, та реших да пробвам друг метод, т.е. да го оставя да се бори сам, от хапчетата полза явно няма. Меря я редовно, оставям го да лежи, давам лека храна и много течности.

Вие как се справяте???

Ясно е, че пак ще се ходи на лекар, само че трябва да чакам до понеделник. Ще искам и ренгенови снимки да му направят.

Въпросът е, как да се справя до тогава. Не мога да отида в спешното с оплакване ниска температура...



Тема Re: постоянна температура...нови [re: Flicka]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 16:19



Как така 37-38 градуса е ниска температура? Аз се справям, като се доверявам на личната ни докторка, щото тя е детски педиатър, доказал се през години с добрите грижи за децата ми... Тази температура около 37-38 градуса е най-опасна, показва, че вътре в организма "работи" някаква инфекция. Още при първото заболяване, бронхит ли беше, ако до 5 дни детето не се справи с чайчетата, нихалациите, пазене на леглото вкъщи, обилните течности, витамините, то имунната му система е слаба и има необходимост да се подпомогне. Ако в този последващ етап доктор ви предпише антибиотик, хубаво е да е взет секрет, за да се постави точна диагноза и да се "улучи" съответната група на антибиотиците, то тогава се изпълнява лечението докрай. Полвинчатото взимане на антибитоик може само да усложни положението после, щото инфекцията няма да е потушена докрай.

Хубаво е, когато е здраво, детето да се закалява, да хапва целогодишно и всекидневно сезонни сурови плодове и зеленчуци, а пролет и есен може и комплексни витамини... а хомеопатията също може да помогне, но само ако се дозира внимателно от професионалист...И никакво безразборно взимане на хапчета, дори амидофен, аспиринче и др. подобни....



Тема Re: постоянна температура... [re: Жeни]  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано30.04.04 17:19



Напълно съм съгласна с Жени. Защо наистина не пробваш да намериш добър хомеопат. Поне с природни продукти се борави.
А иначе аз ползвам бабешката рецепта за смъкване на темпуратура като ги мажа с оцетена вода и ги завия после хубаво. То не, че тия малки пъпеши дето ги имам мога да ги накарам да се завият ама поне имам идеята
Уф, дано по-бързо се оттърсите от това чудо. Но наистина тия градуси си казват, че вътре човъркат вируси и нещо е във възпалителен процес



Тема Re: постоянна температура...нови [re: Flicka]  
АвторTити 111 (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 14:32



Как ще даваш постоянно амидофен???????
Не съм лекара ама от ходене по лекари заради моят син ще ти кажа:
Щом не сваля Т значи някъде има инфекция.Защо не си му дала антибиотика???
Както казва моя лекар с амидофена или панадола само замазваш.....
А за хомеопатията тук ме знаят ,че аз не ги признавам тия работи и май и с това си дозамазала....
И какво значи след дни се оправи ама само Т имаше?
Вземи заведи детето на лекар/не хомеопат/да го прегледат хубаво ако трябва кръвна картина да му направят ,за да се види дали няма бактериална инфекция например.Урина също.Въобще трябва да откриете причината за тази Т.
Успех ти пожелавам и бързо да оздравявате.


P.S.Може ли да те питам нещо от любопитство...Преди училище ходило ли е детето на градина или ясли или предучилищна?



Тема Re: постоянна температура...нови [re: Tити 111]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 15:28



Мерси за инфото на всички ви!

Тити, конкретно към теб заради въпроса ти. Детето е ходило и на ясла и на градина от 1год. възраст. Затова казах, че винаги е бил изклюитлено здрав. За първи път боледува така продължително и няколко различни болести една след друга.

Ние не живеем в България и тук системата е ужасна- преглед извършван на разстоиание 1 бюро, тел. диганози, до болницата не може да припариш...Общото решение за всеки проблем е много вода, спокойствие и чист въздух, без никакви лекарства. Без рецепта се продават само т.нар. хомеопатични средства (в нашия случай сироп от кашлица- на базата на витамини, лимон, мед, билки, вкл. мента, т.н.). Т.е. не става дума конкретно за тотално хомеопатично (вече в истинския смисъл на думата) лечение по съвет на специалист...

Събитията от 1вия ми постинг насам: бяхме при 2ма лекари,

- 1 дежурен, по спешност- препоръча парацетамол (категорично не амидофен) 3 Х 250мг на ден и да поискам изследване на кръв от домашния
- 2 домашния, 3 дена по-късно, след като малкият няма темп. вече (пил е лекарства), го прегледа- гърдите, ушите и гърлото, и каза да давам лекарство само при темп. над 39 и за да я смъкна под 39. Нямало нужда от никакви изследвания, проблемът бил с отслабнала имунна система. Детето трябвало просто да започне с нормалния си ритъм на живот. Сега бил чувствителен към всичко и прихващал и от кихане... След 3 дена, ако има температура трябва пак да го заведа...

Та така, аз се шашкам и затова реших да питам тук. Температурата е единствения видим симптом, на каквото и да има детето. Как да се боря с нея, без да давам лекарства... Аз също не съм лекар и това, което ми казва лекарят има логика, но пък искам и да съм спокойна, а не да треперя, че след 1-2 дена без температура, всичко пак ще започне отначало и ние да сме нон-стоп на "хапче- без хапче" ситуация...



Тема Re: постоянна температура...нови [re: Flicka]  
АвторTити 111 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 15:01



Олеле милото детенце...
Абе виж тая Т без симптоми други е странна работа ,а бъбреците прегледахте ли ?
Тук докторите казват Т повече от 3дни значи тлее инфекция.А ако не му даваш противотемпературни ?В смисъл ако е под 39Т...Леле мила незнам ...Вземи питай в медицина,ама не е лошо кръв и урина да му изследват.
Стискам палци бързо да оздравеете



Тема Re: постоянна температура...нови [re: Flicka]  
Автор glauque (roditel)
Публикувано05.05.04 21:38



На колко години е детето? Моят син поддържа температура около 2 мес. след някаква настинка, правихме какви ли не изследвания, ходихме на какви ли не доктори, пи какви ли не лекарства - нищо. Накрая някой рече, че било температура на растежа /имало и такова нещо!/, да спра да я меря и всичко се нормализира. Това беше в 7 клас, значи на 14г. Сега е 10 кл. и всичко е ок.



Тема Re: постоянна температура...нови [re: glauque]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 12:00



Toi e na 6 i slava bogu se opravi. Tazi sedmica vurveshe vse po-nadobre. Ne uspiah s rengenite i testovete, no puk vagnoto e che e dobre.

Blagodaria na vsi4ki vi.

A suvetite tuk, ste si gi zapazia Dano da ne mi se nalaga poveche

PP Spomnih si za moi sauchenik, koito imashe sustite problemi kato sina ti. Dage pripadashe. Dokato zavurshihme vsichko mina i stana edno ot nai-hubavite momcheta v klasa Taka, che ste go imam vpredvid za vbudeste...Ama pak da kaga, da ne mi se nalaga




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.