Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За рекламата на алкохолнови  
Авторzori_ (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 10:39



От известно време тази тема витае в медииното пространство, но във форумите не съм забелязала да има мнения. Не смятате ли, че ние като родители също трябва да имаме становище по въпроса, а не само заинтересованите компании, които ще загубят.
Напълно съзнавам, че монетата има две страни и за себе си все още не съм наясно каква позиция да заема. Само знам, че се вбесявам, когато чуя 7 годишната си дъщеря да припява с тънко гласче "Моя любима водка Селект".



Тема ако това ще те успокои малко...нови [re: zori_]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано28.04.04 12:19



майка ми също се вбесяваше на времето от плакатчетата, рекламиращи цигари и алкохол, които си лепях по стената в детската :)
Ама бяха шарени и на единия имаше един пич с каубойска шапка и страхотен кон

Сега сериозно :)
Разбира се, че съм против.
Против съм не само да се рекламира дрога по медиите, против съм и да се рекламира стил на живот.
Спомни си онази реклама, от преди няколко години... "Пуловерът на татко аз обичам / и вечер тайничко си го обличам..."
С един такъв много сладък бебок, дето се опитва да се намъкне в мек пуловер и седи в една просторна, светла стая с идеално чист под...

Много сладко и много невинно, нали?
Е на мен заради тази реклама ми се наложи да обяснявам на малкият си тогава син, че обичта не се измерва с пари... и че щом не пера с такъв омекотител, не значи, че не ги обичам двамата с баща му.
Голям купон :)




Тема Re: За рекламата на алкохолнови [re: zori_]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано28.04.04 15:15



Ами... Аз лично не смятам, че заради едната реклама някакво хлапе ще иде в магазина да си купи едно шише водка и да го изпие... А и да го направи трябва магазинерите да са на място и да не му дадат водката, но това е друг въпрос, според мен компанията те подтиква към алкохола а не рекламата, всеки пие в компания за да се докаже, не познавам мой връстници и по-маки които да се приберат в къщи и да извадят шишето да се напият... Просто за пореден път правителството се опита да си вдигне акциите, но пак по възможно най-тъпия начин


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Re: За рекламата на алкохолнови [re: zori_]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано28.04.04 16:00



Рекламите на алкохол са насочени към потребителите на алкохол... Тяхната цел е да подържат имиджа на марката, да привлекат клиенти от други марки, или да оповестят излизането на нов продукт... Ако спрат рекламите на прах за пране, дали това ще намали потреблението му? Ако гледам по десет реклами за бира на ден, дали ще пропия бира, след като не ми харесва?



Тема е помисли логично де :)нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано28.04.04 16:04



ако между 2 и 7 годишна възраст гледаш редовно шарени реклами, където разни супер изглеждащи каки и батковци се кефят на живота с някакви бутилки там (и ти обясняват, че разковничето е в тях) - е кой може да те накара да повярваш на 15-16 години, че алкохола не ти решава проблемите в живота и изобщо не го прави по-розов, а?

Компанията се води по модата, а модата я правят медиите :)
Логично е да има такава мярка за алкохола, след като от няколко години има за цигарите.




Тема Re: За рекламата на алкохолнови [re: zori_]  
Автор .Lady. (defender)
Публикувано28.04.04 16:46



И да ги забранят, не вярвам да има някакъв ефект. Имаше един анекдот преди време - Ако в ркламите на Кемъл рекламират лодки, но в рекламите на Марлборо рекламират шапки.
Та така, ако не рекламират алкохола, то ще рекламират нещо друго със същото име. И иди убеди детето, че тая марка дрехи(примерно) Флирт няма нищо общо с онова странно шише, дето се вади в къщи за щяло и нещяло.
Ако средата в къщи е нормална, дори рекламите не могат развалят достатъчно детето.

"I had hoped for better of thee!"
"This isn't exactly the Olympic Games"


Тема хайде и ти да го направиш :)нови [re: Hell]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано28.04.04 17:23



помниш как едно време изобщо нямаше реклами. трезвеници ли бяхме, a? :))



Тема Моето мнениенови [re: zori_]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано28.04.04 17:43



съм го казал

. Няма да се преписвам ся...

Agent of Change

Тема мне :))нови [re: kpokoжaбъл]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано28.04.04 18:32



реклами имаше, но в западните издания.

Ще ти кажа на мен как ми влияеха, а ти си спомняй за себе си :)
Значи - рекламите на разните марки уиски и цигари, ако си спомняш, бяха все на усмихнати, здрави и относително млади хора, все в приятелска компания, или сред природата - обяздват коне, спускат се с лодки по опасни бързеи и т.н.

Пропагандираха определен начин на живот, който при нас, в соц обществото беше недостъпен => желан :)
За мен по онова време (в пубертета де) бяха символ на свобода, на щастие... и гледайки тези здрави и щастливи хора от рекламите някак си това не ми се връзваше с мисълта за рак, цироза на черния дроб, пропиляна кариера, проблеми в семейството и прочие.
Колкото и да ни опяваха в училище и родителите... някак си рекламите въздействаха повече. Което говори много добре за авторите им - свършили са си работата :) Става дума за списания... сега си помисли телевизията колко по-силно въздейства и какво влияние има върху децата.

бтв аз съм от хората, на които рекламата слабо влияе... все пак ми е и работа до някъде.




Тема Re: е помисли логично де :)нови [re: Hell]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано28.04.04 20:00



Хъм, не съм съвсем съгласна.
Не мисля, че ограничението на рекламите ще има ефект върху алкохолизма сред тийнейджърите. Айде стига сме правили напъни да се поевропейчваме.
Че рекламите промиват мозъка - факт. Но защо не забранят рекламите на джънк фууд между детските, а са се засилили да забраняват алкохола. Изобщо не виждам как ако гледаш някаква реклама, когато си на 7, това ще оформи светоусещането ти и представата за куул за когато станеш на 14. Всъщност повечето реклами на алкохол изобщо не таргетват тийнейджъри, още по-малко деца. Децата запомнят простичката мелодия, заплесват се по шаренийките (айде най-много по циците на каката;), но понеже алкохолът им е малко далеч от интересите (не е снакс, или скутер, или вълшебни моливчета), те не правят връзката: алкохол = решение_на_проблемите. Т.е. даже едно 7 годишно по цял ден да гледа реклами за водка селект, то не получава месиджа от тях, и оттам няма как да се разиграе ситуацията, която описваш.

Виж, когато вече е на 14, е друго. Обаче нали идеята е, да се ограничи рекламата на алкохол до 22, а я накарай тийнейджър да си ляга в 22:) Но и тогава рекламите на алкохол са 9-тата дупка на кавала. Засичала съм "Споко", разглеждала съм Космополитън (което не е точно тийн, но близо). Внушението е - не е куул да си дебел, да си нямаш гадже, да не си махаш космите, да не въртиш момчетата на малкия си пръст, да не се обличаш като момиче от първа страница, да си девствен на 15 и т.н. и т.н. и т.н.

Направили някаква анкета сред родители - кои са виновните за алкохолизма, насилието, наркотиците и т.н. проблеми сред тийнейджърите. 85% от отговорилите намерили вината къде ли не (училище, общество, медии, среда, интернет...), само не и в тях. Та и тая инициатива ми прилича на нещо такова, дайте да направим нещо, да отчетем дейност, да си успокоим съвестта. А всъщност всичко зависи от нас, родителите. Да си възпитаме детето да е устойчиво на манипулации, да знае силните и слабите си страни, да е независимо, критично, да мисли и, най-важното, да ни има доверие.

Сигурно звуча много нравоучително, още повече че моето дете е още бебе и не говоря от опит, обаче идеята за забрана ми се вижда ама много тъпа.


It's time for summertime!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.