Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема А1В отрицателна  
Автор Aлбa (да се запознаем)
Публикувано21.04.04 07:55



Такава е кръвната група на 1.5-годишно момиченце, на което му предстои сериозна сърдечна операция. Родителите търсят кръводарител. Ако можете да помогнете, ще дам телефон за връзка.

По-добре такаотколкото така


Тема Re: А1В отрицателнанови [re: Aлбa]  
АвторMoни (Нерегистриран)
Публикувано21.04.04 08:51



Да няма някаква грешка?
Аз знам група "А"; "В"; "0"; "АВ", като резусфакторите им могат да бъдат положителни или отрицателни. Група "А1В" не съм чувал...



Тема Re: А1В отрицателнанови [re: Aлбa]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано21.04.04 09:03



Група АБ не беше ли съвместима с всички останали? Питам само. Не си спомням точно. Аз съм Б отрицателна. Ако ще свърши работа, готов съм да ме поизточат за бонбончето



Тема Re: А1В отрицателнанови [re: Green light]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано21.04.04 11:42



По принцип в България не се практикува кръвопреливане между различни групи, пък били те съвместими. Мисля, че само в много крайни случаи, когато не знаят кръвната група, преливат нулева.

"I had hoped for better of thee!"
"This isn't exactly the Olympic Games"


Тема ¬Ё¬Ц¬Я¬С ¬Ю¬Ъ ¬Ц ¬Ў-нови [re: Aлбa]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано21.04.04 11:42



¬Я¬а ¬Ю¬Ъ¬г¬Э¬с, ¬й¬Ц ¬и¬Ъ¬ж¬в¬С¬д¬С ¬Ы ¬Ц 2 (¬Ў2, ¬в¬Ц¬Щ¬е¬г ¬а¬д¬в¬Ъ¬и¬С¬д¬Ц¬Э¬Ц¬Я). ¬©¬С ¬У¬д¬а¬в¬С¬д¬С ¬Т¬е¬Ь¬У¬С ¬Ъ ¬д¬с ¬Я¬Ц ¬г¬Ъ ¬с ¬Щ¬Я¬С¬Ц. ¬Ї¬а ¬Ъ¬Ю¬С ¬Я¬е¬Ш¬Х¬С ¬Х¬С ¬Ы ¬г¬Ц ¬Ъ¬Щ¬д¬а¬й¬Ъ ¬Ь¬в¬м¬У! ¬¦¬Ы ¬г¬Ц¬Ф¬С ¬л¬Ц ¬Ы ¬Щ¬У¬м¬Я¬Я¬С ¬Х¬С ¬с ¬б¬Ъ¬д¬С¬Ю.

¬±¬Ъ¬д¬С¬з ¬с. ¬ґ¬с ¬Ь¬С¬Щ¬У¬С, ¬й¬Ц ¬Ц ¬Ў ¬а¬д¬в¬Ъ¬и¬С¬д¬Ц¬Э¬Ц¬Я, "¬Т¬Ц¬д¬С" (¬Т¬е¬Ь¬У¬С¬д¬С ¬Ц ¬Ф¬в¬м¬и¬Ь¬С¬д¬С ©¬). ¬Ї¬а ¬Щ¬С ¬и¬Ъ¬ж¬в¬С¬д¬С ¬Ъ ¬з¬С¬Т¬Ц¬в ¬г¬Ъ ¬Я¬с¬Ю¬С - ¬Я¬Ц ¬Ц ¬Ъ¬Щ¬Ь¬Э¬р¬й¬Ц¬Я¬а ¬а¬Т¬С¬й¬Ц ¬Х¬С ¬Ц 1 !!. ¬ґ¬м¬Ы ¬й¬Ц, ¬Х¬С¬У¬С¬Ы ¬д¬Ц¬Э¬Ц¬ж¬а¬Я¬С ¬Щ¬С ¬У¬г¬Ц¬Ь¬Ъ ¬г¬Э¬е¬й¬С¬Ы (¬Я¬С ¬Т¬Ц¬Э¬Ц¬Ш¬Ь¬С)

Agent of Change

Редактирано от Ecнaф на 21.04.04 11:46.



Тема Re: А1В отрицателнанови [re: Aлбa]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано21.04.04 11:43



За съжаление не се сещам за някой познат с тази група. Аз съм 0, мъжът ми е А1 и двамата сме положителни. Ще разпитам тук-там де.

А това момиченце няма ли роднини с подобна кръвна група? Обикновенно за по-обилни кръвопреливания, най-подходящи са роднините.

"I had hoped for better of thee!"
"This isn't exactly the Olympic Games"

Редактирано от Лeйди на 21.04.04 11:45.



Тема Това е от редактиранетонови [re: Ecнaф]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано21.04.04 11:51



Оригинален постинг:
Жена ми е А-, но мисля, че цифрата й е 2 (А2, резус отрицателен). За втората буква и тя не си я знае. Но има нужда да й се източи кръв! Ей сега ще й звънна да я питам.

Редакция: (опитах се да вкарам символа на гръцката буква "Бета") - Значи, тя е А отрицателна, "бета". Тъй като не е изключено цифрата да е 1 (не е чувала), за всеки случай давай телефона на бележка.

Agent of Change


Тема Re: Аз съм А1+ аконови [re: Лeйди]  
Автор titi111 ()
Публикувано21.04.04 14:09



върши работа но едва ли....
Лейди в БГ практиката е следната :
При операция искат определено количество кръв с определена група но това не значи че преливат тази кръв.Вадят от запасите и ги попълват със следващата и така.
Дано го обяснявам разбрано.

"В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна"


Тема Re: Аз съм А1В, но + ако...нови [re: titi111]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано22.04.04 14:42



Доколкото зная нямат претенции за кръвнта група при операции, освен ако не е изключителен случай. Т.е. нямат налични количества от конкретната .
За АВ отрицателна - много малко хора са с тази кръвна група и този резус фактор. Така, че може и да са ограничени количествата от нея. При нас събираха доброволци за колежка - много трудно.

А иначе аз съм А1В, но положителна. Ако им трябва такава и може да се замени - ОК! Няма проблеми! Бивш кръводарител съм. Няма да ми е за първи път.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!

Редактирано от Dino на 22.04.04 14:53.



Тема Re: Аз съм А1+ аконови [re: titi111]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано23.04.04 08:16



Преди година и нещо давах кръв и стана въпрос, че съм ), т.е. - универсален донор. Тогава лекарката, която ми взимаше кръв ми обясни, че в Бг преливане от група на група не се практикува. Не знам дали е така в действителност, каквото са ми казали, това знам. Е, предполагам, че ако нямат от тази и е спешно, ще прелеят и от друга, но по принцип междугрупово преливане е не повече от 200 или 300 мл(ако правилно си спомням), инче стават бели.

"I had hoped for better of thee!"
"This isn't exactly the Olympic Games"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.