Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ще пуснете ли децата си на екскурзия?нови  
Авторste (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 17:47



Този пролетна ваканция бе много тежка за мен. Следях новините за удавените деца, не заспивах, сънувах ги, не бях спокоен през цялото време...

първо обвинявах медиите, че оплюват учитеите, после (след изказванията на родителите по ВН) бях бесен за неадекватното (меко казано)оведение. Времето (и следствието) ще покаже истината...

Интересно ми е дали след този инцидент ще пуснете децата си на екскурзии в страната и чужбина?



Тема Re: Ще пуснете ли децата си на екскурзия?нови [re: ste]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано14.04.04 18:21



Мислиш ли, че този инцидент по някакъв начин влияе на шансовете да се случи нещо такова пак скоро? И ако им влияе, мисли ли, че им влияе негативно? Т.е. сега масово ще започнат да стават катастрофи?
Ти би ли пуснал детето си на ексурзия преди този инцидент?
А след него?
На какво се дължи евентуалната разлика в двата отговора?

Аз съм много вманиачена на тема сигурност и лично за себе си смятам, че не са ми необходими такива инциденти, за да не забравям, че нещата не стават винаги както ние ги искаме.
Бих се притеснявала за детето си както по пътя на екскурзията, така и през цялото останало време, защото нещата, които могат да се случат на едно дете на такова мероприятие, не са само катастрофа.
Но дали това ще ми попречи да го пусна... На майките им е вродено да се притесняват, те нямат друг избор за себе си. Че могат да станат 1000 непредвидени неща - и това е вярно. Но когато се вземат основните предпазни мерки, няма смисъл да се терзаем с притеснения за неща, които не са станали и да ги изживяваме, все едно са станали.
Мога само да кажа, че на 12-13 годишна възраст не бих пуснала детето си само в чужбина. Дали с мен ще му е по-сигурно или не не мога да кажа, но съм категорична, че на тази възраст само в чужбина - не!

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема Re: Ще пуснете ли децата си на екскурзия?нови [re: ste]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано14.04.04 18:26



Друг въпрос.
Бихте ли пуснали децата си сами на улицата?
Шансът да ги бъсне кола, със сигурност не е по-малък от шансът да се случи инцидент по време на екскурзия.
Арк го е казала хубаво.

Here I am - on the road again...


Тема Re: Ще пуснете ли децата си на екскурзия?нови [re: ste]  
Автор Flash_ ()
Публикувано14.04.04 18:53



Ами да, ще го пусна т.е. аз вече го пуснах. Средата на юли ще ходи на екскурзия 12 дена, 5 държави, 3 нощни пътувания/през Унгария до Германия, и двете пътувания през Ламанша/. На 14 години и нещо е, екскурзията е туристическа точно както на децата от Свищов. Миналата година ходи до Италия по същия начин. В деня в който пътуваха тогава в 24 часа на първа страница беше снимката на обезобразеното момиче в Америка/спомняте ли си/ при катастрофа. Аз дето си бях изтръпнала, това ме довърши, той ми звънна по телефона да ме предупреди да не гледам вестника/ама късно/.
Не искам да го връзвам, спирам, ограничавам. Не съм такъв човек...а колко ме е страх просто няма как да обясня! Но това си е мой проблем, в семейството ми има 2 катастрофи със смърт, синът ми също пострада като малък в едната....страхувам се да пътувам с автомобилен транспорт но това си е мой проблем и няма да си товаря детето с него!
Не съм сигурна, че някога ще спра да се притеснявам за децата си.
Всяка събота ходи на дискотека до 21-22 часа. През седмицата играе билярд, тенис на маса или задирят момите...Живота си тече въпреки моите страхове.
На който му трябват виновни, винаги може да си ги намери. Ако някой е проявил небрежност, криминално или противообществено деяние спрямо деца или въобще, има си оторизирани органи които да предприемат каквото трябва.
Ми че аз се страхувам и като ходи на плаж без мен! А ходят дечурлигата от махалата от малки...пуснах го след 2-ри клас сам. Ами за риба?...
Ами, ами...
Не става така според мен.



Тема Re: Ще пуснете ли децата си на екскурзия?нови [re: arc-en-ciel]  
Автор Flash_ ()
Публикувано14.04.04 19:00



Ама същата тази катастрофа можеше да стане и в България!? не виждам разликата...а, да - има - нямаше да пътуват през нощта, може би!
Миналото лято на магистралата около Девня катастрофира автобуса София-Варна , загинаха няколко човека, едно дете...и в решетки да ги затворим, ще влезе оса да ги ожили /това пък с о ли се пише:-(/ , ще се окажат алергични и пак нещастието е готово...
Съгласна съм за преценения риск, но нещата в живота просто се случват.



Тема Аз - данови [re: ste]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано14.04.04 19:07



Няма проблем.

Agent of Change


Тема Re: Ще пуснете ли децата си на екскурзия?нови [re: Flash_]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано14.04.04 19:19



Горе долу и аз същото казах. Пълна сигурност няма. Като вземеш всички основни мерки, за да не си казваш после ”защо не направих еди какво си”, от там нататък оставяш нещата на съдбата.
И най-добре да не се притесняваш предварително, това е времедно и за майката и за детето.

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема Re: Ще пуснете ли децата си на екскурзия?нови [re: Flash_]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано14.04.04 19:22



Леле, ти си възхитителна майка, свалям ти шапка, честно!



Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.

Тема Re: Ще пуснете ли децата си на екскурзия?нови [re: arc-en-ciel]  
Автор Flash_ ()
Публикувано14.04.04 19:41



Не, не...не съм по различна от почти всички други. Ако имах само малко дете, може би нямаше да мисля по този начин. Но с тийнейджър в къщи - няма как т.е. има ама...искам да имат свободата която имах/и имам/ аз. Много неща не съм правила заради родителите си/баща ми по скоро/ но не защото те не ми разрешаваха, а защото разрешавайки ми се натоварвах с отговорността за постъпките си и после трябваше да ги погледна в очите. Това е друга тема...
Ще ти върна комплимента обаче като кажа, че темите ти /и мненията ти по тях/ винаги да много издържани!



Тема Re: Ще пуснете ли децата си на екскурзия?нови [re: arc-en-ciel]  
Авторste (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 21:03



всъщност ще да организирам екскурзия (до Етъра - 150 км) Маршрутът ми е познат, лек е и сме пътували по него преди 4 години. вече е проигран (угворени са всички посещения, екскурзоводите знаят и ни чакат за средата на май) от туроператора...

разбира се, вероятността да се случи подобно нещо е нищожна, но колко още неща могат да се случат?! Всъщност всеки ден загиват трима на пътя! от началото на месеца колко са - 40-45!!! За същаление акцента на PR-кампанията бе не в ПТП които са с мащам на скрита война в БГ, а върху спазването на наредбите и виновността на дебелата директорка и живата баба. Разбира се, всяка наредба има смисъл, написан, простете за израза, с кръв. Но спазването им не означава автоматично опазване на Живота. Ако директорката е била занесла един два листа в Инспектората (всъщност туроператора трябва да движи - имат си момичета за всичко - цяла папка - започва се със съдебна регистрация на ирмата ,лицензи, планове, програма...) това не би гарантирало оживяването на пострадалите...


Изминал съм хиляди километри с деца за 9 години. Най-странните инциденти са:

-дете бяга по нанадолнището и уцелва локва, пада в него, учителката го пере;
- момиче агитира за мис автобус (престижна титла, ако си на 9 години), пада по стълбите на автобус и докато другите влудяват поредната екскурзоводка, лежи в Спешна хирургия;
- деца ме мислят за вампирясал, защото виждат една тръба - пищят и врещят...
- момиче постигна абсолютен рекорд от 9 повръщания в кесия...
- спираме бърз влак,


на има и моменти, за които си струва да се пътува:
-


- да си напишеш името с пясък в Априловската гимназия Габрово) и да те заключат там, където са били калпазаните (под масата на учителя)
- да качиш пръв връх и да получиш грамота за това;
- да видиш как дете поглъща цял кроясан наведнъж (не побвайте в къщи, детето е професионалист!)
- ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.