Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Дали сред нас има такива хоранови  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано14.04.04 09:59



Съжалявам, че след като празниците може би са заличили раната в част от нас ще сложа отново пръст в нея. НО ТРЯБВА!!!!
Четохте ли вчерашния материал в "24 часа"???
Покрай тази трагедия в първия момент избягвах преките телевизионни репортажи защото бяха прекалено разтърсващи и само четях и слушах, вчера обаче си представих част от нещата съвсем картинно
Значи докато част от "учителите" - кавичките не са случайни и "придружителите" са се спасявали са загивали деца.
Същите деца които сме им поверили.
Колко низък и безволев трябва да си за да се промушиш пръв към спасението оставяйки зад себе си ДЕТЕ!!!!!!!!!!!
ПОТРЕСЕНА СЪМ!!!!!!!
Съжалявам ако съм развалила деня ви но това е въпрос който цялото ни общество трябва да зададе.
Виновни ИМА И ТЕ ТРЯБВА ДА ПОНЕСАТ ПОСЛЕДСТВИЯТА!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: lenny]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано14.04.04 10:44



Lenny, i men tazi istoria me potrese. Znam, che sega na uchitelite ne im e leko, no faktite naistina ne sa nikak normalni. Za syjalenie veche nishto ne moje da se napravi, tova e nai-tyjnoto.

Be yourself
no matter
what
they say...


Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: lenny]  
Автор dara (osobena)
Публикувано14.04.04 11:20



Кой е виновен и дали има такъв ще каже следствието. На мен не ми се вярва шофьорът да е заспал. По-склонна съм да мисля, че се е случил нелеп инцидент. И ми е ясно, защо е имало нужда да има възрастни на покрива на автобуса - все пак някой трябва да поема децата навън, да ги издърпва и да ги организира за към брега. Трябвало е и някой да отиде за помощ. Но защо вътре не е имало поне двама възрастни (а те са били достатъчно, доколкото разбрах), които да разпределят децата към люковете? Аз нямам обяснение. Предполагам, че в такава екстремна ситуация малко хора реагират адекватно и обмислено. Не знам.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: lenny]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано14.04.04 12:57



Бравос... Аз по някой вестници съм чел, че и Слави Трифонов бил извънземно(всъщмост си го измислям)... Кога ще се научите да не вярвате на пресата толкова сляпо? Я се успокойте и оставете следствието и съда да определят кой е виновен и кой не, пресата е средство за манипулация, така е било винаги. Просто спрете да се занимавате с тези неща, ума не ми го побира просто, нямате ли си други занимания, че само в една кочина се ровите полседните седмици? колкото и да разправяш, че било скандално и други неща никой няма да те чуе, в момента си опяваш нещо и никой не го ебе за това!


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: dara]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 13:45



Аз също съм съгласна че намирането на виновен няма да върне горките дечица. Но изводи могат да се направят все пак, за да се риагира адекватно когато недай боже се случи отново някой инцидент.
Да, съгласна съм и че ако не бяха излезли възрастните да издърпват децата жертвите щяха да са повече. Но съм убедена че жертвите щяха да са по-малко ако вътре бяха останали поне 2-3ма възрастни да успокоят колкото е възможно горките дечица, да ги разпределят както се каза към люковете, да създадат ред, за да се извадят по-бързо децата.



Тема Re: Явно не си ме разбралнови [re: The Fallen Angel]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано14.04.04 14:31



жалко



Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: Sunny]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано14.04.04 16:16



Може и да греша, но първата информация, която излезе по този случай беше за едно загинало и 10 изчезнали деца. При това положение май не са много тези, които не са излезли от автобуса. Основният проблем е бил, че не са стигнали достатъчно бързо от водата до брега или не са можели да плуват. Но това не означава, че ако учителите бяха останали в автобуса, децата щяха по-бързо да стигнат до брега. Аз не виждам основания за този извод.

И наистина няма смисъл вече да нищим тази история. Факт е, че могат безкрайно много изводи да се направят от нея и много мерки да се вземат да не се случи нещо подобно пак. Факт е и че това няма да бъде направено

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема Re: Явно не си ме разбралнови [re: lenny]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано14.04.04 16:31



Ти хубво съжаляваш и аз хубаво бях написал един отговор, но го изтрих, защото не съм сигурен от кой люк са били изваждани децата... Ако е било през задния само със 10-20 реда ще те убедя, би било пълна лудост 40-50-60 годишни учителки да ходят до там за да оказват съмнителна помощ. Просто никъде не съм прочел за кой люк става въпрос и от снимките не си личи.


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Re: Явно не си ме разбралнови [re: The Fallen Angel]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано14.04.04 17:49



От който и да са били вадени факта остава - по думи на самите деца времето необходимо за изваждането на директорката и на бабичката е около 10 минути, за това време и 10 те деца е можело да бъдат извадени от хората качили се вече на покрива!!!
А факта, че някои са си вземали и ръчния багаж малко ли е смущаващ?

Welcome to the real world


Тема Re: Явно не си ме разбралнови [re: Mopфиyc]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано14.04.04 18:01



10 минути!? Наистина ли го вярваш това!?
Не мога да повярвам, че има толкова хора, които не могат да мислят с главите си...
Ама то затова медйната пропаганда все още има 100% успеваемост в промиването на мозъци по каквито и да било въпроси. По-лесно е да ти го кажат наготово, отколкото да размърдаш онова в кухината...

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.