Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 05.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема баба, майка и дъщерянови  
Автор cвeтyлkaтa (непознат )
Публикувано14.04.04 10:54



Имам дъщеря, която в момента е на 3г и 2м. Започнах работа, когато тя беше на 2г и 10м., като имах идея докато съм на работа, тя да е на ясла. Дотук добре, но се получи така, че ходи на ясла 2 дена и после 2 седмици болна. В този период от време лекарите откриха и алергия. Направи 2 остри ортикарии /бяхме в болница и двата пъти/. В един момент видях, че нещата не вървят добре и схемата се нуждае от корекции. В този момент, моята майка ми предложи да гледа датето. И аз се съгласих. Ох, сега идва ред да разкажа за още по-сериозния проблем между мене е майка ми. Незнам как с два реда да опиша нашите отношения, които са винаги конфликтни. Майка ми, и само тя и единствено тя е винаги права / според нея/. За нея не само, че не съществуват чужди мнения, но и не иска да ме изслуша, да разбере какво мисля, какво смятам да направя. Прекъсва ме и почва с наставленията и то с тон, който е повече от нравоучителен, и размахва показалеца на ръката, и тропа с десния крак в земята. Ужас! Сигурно и аз съм виновна за това и отношение към мен, от гледна точка на това, че ме е моделирала от малка по свой вкус. От малка ми е било казвано, показвано, че не мога да й противореча. Всичко, което ми е казвала, съм го изпълнявала стриктно по указанията й. Бях послушно дете, не съм й противоречала. И така си и пораснах, сега минавам 35 /казвам го така, за да не кажа наближавам 40/. Не съм оказвала съпротивление никога, а от няколкото години насам и да пробвам да се съпротивлявам тя успява да постигне пак своето. До ден днешен в смисленият си живот когато съм правила нещо, винаги съм се съобразявала с това, дали ще се хареса на майка ми, за да нямам проблеми с нея или да са възможно малки конфликтите по между ни. А тя никога не е харесвала нещата, които съм правила. Не ме е поощрявала за успехите ми, а винаги е намирала за какво да се захапи за мене с мотива, че еди кое си е можело да го изпипам по-добре. А това по-добре е за нея, на мене ми харесва точно така, както съм го направила. Незнам какво разбрахте за отношенията с майка ми. Доста трудна връзка и за двете ни. Вметвам, че отношенията между нея и сестра ми са същите, както между нас / мене и майка ми/. Та въпросната ми майка е много свободолюбива личност. Никой не може да й казва какво да прави, как да го направи / дори не дава лекарствата на дъщеря ми през деня които аз съм й занесла, не защото забравя, а защото не иска, незнам какви са и точните мотиви, но не ги дава/. Тя е пенсионер човек и до преди да започне да гледа дъщеря ми дните й минаваха доста динамично и планирано. Имало е дни, в които сутрин излиза в 9ч и вечер се връща в 22ч. Къде ходи, какво прави, на никого не дава отчети. И в момента я усещам, че тази и свобода много й липсва. Да опитам да се върна на проблема, заради който започнах този разказ. Сега в конфликта между нас е включена и дъщеря ми. Двете – баба и внучка, се дрязнят една друга, сърдят се, карат се, бият се. С една дума бабата не подхожда от позицията на по-голяма, а направо двете ги виждам на един ъкъл. Ситуацията спешно трябва да се промени, ако вече не съм закъсняла твърде много. За ясла е голяма – отписаха я поради навършени 3г. За детска градина е малка, групите се формират юни. Въобще не знам как ще й се отрази детското заведение на здравословното състояние с тази алергия. Тя се изразява в проблеми по дихателните пътища и кожни обриви. Спазва и хранителна диета. Кажете според вас кое ще е най-добро за детето, а след това и за моето душевно спокойствие:
1.Да наема жена, която да гледа детето – тепърва ще търся такава
2.Да напускам работа и да си гледам детето
3.Някакво частно детско заведение
4.Да потърпя сегашното положиние и да започне да посещава общинска детска градина
Моля ви, дайте ми някоя разумна идея. Имам чувството, че никога няма да изляза от това блато…



Тема Re: баба, майка и дъщерянови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано14.04.04 11:10



Много добре разбирам отношенията ви с майка ти, защото и нашите са нещо подобно. С две разлики - майка ми живее с нас от няколко години (не бяхме живели заедно около 10 години, преди тя да се премести при нас), и другата е, че на мен и през ума не би ми минало да оставя на майка ми детето за отглеждане в такъв вариант. Просто няма как да стане. Е, мога да ги оставя, за да идем на ресторант или кино, на гости или купон, но толкова! И то след като съм ги оправила и нахранила. За друго не мога да разчитам. Майка ми би полудяла още на втория ден с дъщеря ми. Ти си права, че понякога са на един акъл и кавгите им са просто зашеметителни. Моята дъщеря е на 5 години и разприте им направо ме изумяват. Детето спори като дъртица, а баба й се държи като 5-годишна. Напълно взаимозаменяеми са в такива моменти.

И понеже смятам, че напълно схващам каква е картинаката при вас аз бих наела жена, за да гледа детето, докато не стане време за ДГ. Моята дъщеря също има алергии и има храни, които не бива да яде. Говорила съм в градината за хранителния й режим и досега има само едно изключение. За вече 2 години. Е, понякога е неприятно, когато вижда другите деца, че ядат това или онова, но тя вече се е научила и сама се контролира, защото осъзнава какви са последствията за нея.
Дали ще наемеш жена, или ще я дадеш на ДГ - все едно. За мен обаче са напълно неприемливи вариантите да спра работа и да оставя детето на майка ми.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: баба, майка и дъщерянови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано14.04.04 12:11



И аз ти давам същия съвет - наеми жена, докато стане време за детска градина.
Има ужасно много причини за това решение:
- детето да расте в среда, в която има прекалено много напрежение е ужасно вредно за него. Детето в момента е в много трудна възраст, опитва се да осъзнае ролята си в семейството - своя минисвят, и когато не му се дава право на избор или решение това може да го пречупи. Ти самата много добре знаеш колко е ужасно за едно дете това. Да не говорим за денят и, който минава в кавги и караници! Трябва веднага да спасиш детето си! Както алергията е вредна за физическото му здраве, така сегашното ежедневие е вредно за психическото, не го подценявай!
- майка ти върши тази работа без желание. Даже и да е способна на много повече, тя не го показва, защото иска да се освободи от това ”бреме” и така нещата стават още по-неприятни за детето.
- най-добре е за него да се грижи жена, която ще следва твоите указания, защото ти на-добре знаеш какво трябва да се прави, какво да яде и какви хапчета да пие. Ако наемеш жена, в нейните задължения ще влиза да спазва стриктно тези условия.
- детската градина е много важна за децата, за първите им стъпки в социалното общуване, включително и с това, че са обградени от други деца и се научават да общуват.

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема ако можеш да си го позволишнови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано14.04.04 12:41



финансово и ако работата ти не е това, за която цял живот си мечтала - остани за няколко месеца в къщи. Поне докато стане време за детската градина.

Да де, знам ги мотивите за социалните контакти и т.н., но тези неща няма да й избягат на дъщеря ти. Докато сега имаш шанса да изградиш здрава връзка с дъщеря си, която ще си дава плодовете и години след това... и освен всичко друго, ти най-добре ще се грижиш и за здравето й и ще спазваш хранителния режим, даването на лекарства и пр...
Кризите и леженето в болница изтощават и депресират мъничетата... ако може да им се спестят, ще е най-добре.

И другото... след години ще съжаляваш за изпуснатото време, в което си могла да си с детето. Работата няма да ти се размине и нататък, но пък тези сладките годинки... чак при следващото дете :)




Тема още питамнови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор cвeтyлkaтa (непознат )
Публикувано14.04.04 13:38



Тъй като до сега не ми се е налагало да търся жена да гледа дете, кажете на кои основни моменти трябва да наблегна при избора. Трудно ми е да проумея как ще се доверя на тази жена. Споделете опита си, ако имате такъв.



Тема Дара,нови [re: dara]  
Автор cвeтyлkaтa (непознат )
Публикувано14.04.04 13:48



интересно ми да разкажеш за детската градина. Как са се съгласили да спазват хранителния режим на детето и как успяват да го спазват? Дъщеричката ти приема ли противоалергични лекарства непрекъснато? Има ли ли сте проблем с често боледуване - говоря за грип, настинки и др.такива и как сте го преодоляли? Докато беше на ясла моята дъщеря, след първата ортикария, говорих с завеждащата за по-специален режим на хранене. Тя не ми отказа, но ми даде да разбера, че все пак детето ще консумира и от "другите" храни.



Тема Re: Дара,нови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано14.04.04 14:15



Моята има и хранителни алергии и лекарствени. Не е непрекъснато на противоалергични, а само когато боледува или има проблем. На ясла така и не успя да тръгне. Пробвах я, но стана направо чудо и след няколко месечни мъки я спрях. Просто тя боледуваше много и често и след едно едномесечно пребиваване в болница я спрях. Пуснах я направо на градина. Преди това тя боледуваше страшно много. От година и половина някъде нещата се поуспокоиха и да ми е боледувала за миналата година не повече от 3 пъти, което за нея си е постижение. Но непрекъснато сме с разни сиропи, витамини, стимулатори и т.н.

Още с постъпването в градината обясних и на двете госпожи какво и защо не бива да яде детето. Те стриктно спазват всичко. Отделно следя и дневното меню (всяка сутрин го има на вратата) и в самия ден, ако нещо не бива да се яде, веднага им казвам. Предупредила съм и от какви лекарства има проблем (там в ДГ имат аптечка), говорила съм и с мед. сестра. Случвало ми се е и да я водя Наталия с лекарства и сиропи противоалергични и сестрата има грижата да ги дава. Дава ги жената съвсем съвестно и никога не са ме подвеждали и не са пренебрегвали моя молба или забележка за режима на Наталия.

Единствените две издънки се случиха на РД на две дечица, и то единия път имаше заместничка на едната госпожа. Иначе щяха да я опазят моята от изкушение. Вече не я следят толкова зорко, защото от миналата година някъде тя се научи полека-лека да се контролира, знае си храните, от които да се пази и почти няма проблеми. Сега в момента пак е с обрив. Но причината за него е баба й. Не градината.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: баба, майка и дъщерянови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор Honda (ентусиаст)
Публикувано14.04.04 16:01



Светулка съжелявам, че не мога да помогна с компетентно мнение, но защо не пробваш в клуб "Алергии". Там може би най-добре ще те насочат



Тема Re: още питамнови [re: cвeтyлkaтa]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано14.04.04 16:08



Питай някоя твоя позната с дете дали не може да ти препоръча детегледачка.
В клуб бъдещи майки има няколко жени, които ползват услугите на детегледачки, може да ти дадат съвет.

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема Re: баба, майка и дъщеря [re: cвeтyлkaтa]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано14.04.04 18:16



Другите са ти го казали, но да се обадя и аз. Вариантът с жена за гледане ми се струва най-добър. Но ако има някакъв начин да я пратиш на градина, също не би било зле. На тази възраст децата вече имат нужда от социален контакт.

Here I am - on the road again...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.