Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Дали сред нас има такива хора  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано14.04.04 09:59



Съжалявам, че след като празниците може би са заличили раната в част от нас ще сложа отново пръст в нея. НО ТРЯБВА!!!!
Четохте ли вчерашния материал в "24 часа"???
Покрай тази трагедия в първия момент избягвах преките телевизионни репортажи защото бяха прекалено разтърсващи и само четях и слушах, вчера обаче си представих част от нещата съвсем картинно
Значи докато част от "учителите" - кавичките не са случайни и "придружителите" са се спасявали са загивали деца.
Същите деца които сме им поверили.
Колко низък и безволев трябва да си за да се промушиш пръв към спасението оставяйки зад себе си ДЕТЕ!!!!!!!!!!!
ПОТРЕСЕНА СЪМ!!!!!!!
Съжалявам ако съм развалила деня ви но това е въпрос който цялото ни общество трябва да зададе.
Виновни ИМА И ТЕ ТРЯБВА ДА ПОНЕСАТ ПОСЛЕДСТВИЯТА!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: lenny]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано14.04.04 10:44



Lenny, i men tazi istoria me potrese. Znam, che sega na uchitelite ne im e leko, no faktite naistina ne sa nikak normalni. Za syjalenie veche nishto ne moje da se napravi, tova e nai-tyjnoto.

Be yourself
no matter
what
they say...


Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: lenny]  
Автор dara (osobena)
Публикувано14.04.04 11:20



Кой е виновен и дали има такъв ще каже следствието. На мен не ми се вярва шофьорът да е заспал. По-склонна съм да мисля, че се е случил нелеп инцидент. И ми е ясно, защо е имало нужда да има възрастни на покрива на автобуса - все пак някой трябва да поема децата навън, да ги издърпва и да ги организира за към брега. Трябвало е и някой да отиде за помощ. Но защо вътре не е имало поне двама възрастни (а те са били достатъчно, доколкото разбрах), които да разпределят децата към люковете? Аз нямам обяснение. Предполагам, че в такава екстремна ситуация малко хора реагират адекватно и обмислено. Не знам.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: lenny]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано14.04.04 12:57



Бравос... Аз по някой вестници съм чел, че и Слави Трифонов бил извънземно(всъщмост си го измислям)... Кога ще се научите да не вярвате на пресата толкова сляпо? Я се успокойте и оставете следствието и съда да определят кой е виновен и кой не, пресата е средство за манипулация, така е било винаги. Просто спрете да се занимавате с тези неща, ума не ми го побира просто, нямате ли си други занимания, че само в една кочина се ровите полседните седмици? колкото и да разправяш, че било скандално и други неща никой няма да те чуе, в момента си опяваш нещо и никой не го ебе за това!


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: dara]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 13:45



Аз също съм съгласна че намирането на виновен няма да върне горките дечица. Но изводи могат да се направят все пак, за да се риагира адекватно когато недай боже се случи отново някой инцидент.
Да, съгласна съм и че ако не бяха излезли възрастните да издърпват децата жертвите щяха да са повече. Но съм убедена че жертвите щяха да са по-малко ако вътре бяха останали поне 2-3ма възрастни да успокоят колкото е възможно горките дечица, да ги разпределят както се каза към люковете, да създадат ред, за да се извадят по-бързо децата.



Тема Re: Явно не си ме разбралнови [re: The Fallen Angel]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано14.04.04 14:31



жалко



Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: Sunny]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано14.04.04 16:16



Може и да греша, но първата информация, която излезе по този случай беше за едно загинало и 10 изчезнали деца. При това положение май не са много тези, които не са излезли от автобуса. Основният проблем е бил, че не са стигнали достатъчно бързо от водата до брега или не са можели да плуват. Но това не означава, че ако учителите бяха останали в автобуса, децата щяха по-бързо да стигнат до брега. Аз не виждам основания за този извод.

И наистина няма смисъл вече да нищим тази история. Факт е, че могат безкрайно много изводи да се направят от нея и много мерки да се вземат да не се случи нещо подобно пак. Факт е и че това няма да бъде направено

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема Re: Явно не си ме разбралнови [re: lenny]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано14.04.04 16:31



Ти хубво съжаляваш и аз хубаво бях написал един отговор, но го изтрих, защото не съм сигурен от кой люк са били изваждани децата... Ако е било през задния само със 10-20 реда ще те убедя, би било пълна лудост 40-50-60 годишни учителки да ходят до там за да оказват съмнителна помощ. Просто никъде не съм прочел за кой люк става въпрос и от снимките не си личи.


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Re: Явно не си ме разбралнови [re: The Fallen Angel]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано14.04.04 17:49



От който и да са били вадени факта остава - по думи на самите деца времето необходимо за изваждането на директорката и на бабичката е около 10 минути, за това време и 10 те деца е можело да бъдат извадени от хората качили се вече на покрива!!!
А факта, че някои са си вземали и ръчния багаж малко ли е смущаващ?

Welcome to the real world


Тема Re: Явно не си ме разбралнови [re: Mopфиyc]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано14.04.04 18:01



10 минути!? Наистина ли го вярваш това!?
Не мога да повярвам, че има толкова хора, които не могат да мислят с главите си...
Ама то затова медйната пропаганда все още има 100% успеваемост в промиването на мозъци по каквито и да било въпроси. По-лесно е да ти го кажат наготово, отколкото да размърдаш онова в кухината...

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема Закъснялонови [re: lenny]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано14.04.04 19:32



Тези коментари ги имаше по радиото седмица преди вестника, много стара е информацията.
Както знаем, психолози помагат и на спасилите се възрастни. А виновни няма, преди съд да го каже. Аз не мога да взема решение за себе си, съдейки по журналистически материали.

ПП: Реших да добавя: вътрешно съм убеден и вярвам в съда. Вътрешно съм убеден и вярвам, че не може да има други виновни, освен посочените от съда. Т.е. подчертавам, че не е лесно човек да стигне до това вътрешно убеждение и се надявам постепенно повечето от нас - с възрастта и опита - да го достигнат.
Дори за много по-"лесни", битови неща човек първосигнално е абсолютно убеден в нещо; докато обаче не чуе ответната страна. Изведнъж разбира, че истината е нещо много, много сложно, а вината още по-.

Agent of Change

Редактирано от Ecнaф на 14.04.04 19:34.



Тема Ааахахахха...10 минути!?нови [re: Mopфиyc]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано14.04.04 19:34



Стига бе, и ся ще ми кажеш, че ти си повярвал, че автобуса се е пълнил с вода цели 10 минути..тоест само за да изведат бабката... + о6те 20... значи 30 минути са минали от началото на катастрофата докато са се удавили 10-те деца... Ей това ако го бяха написали в 24 часа ти щеше да го клъвнеш като гладен шаран... Ми в последно време почвам да се убеждавам, че това в учебника по БГ за медийната манипулация е много полезен урок и трябва да си го препрочета 5-6 пъти... Както каза арк... Що не мислиш първо с главата си па чак след това да постваш тъпи мнения... 10 минути.. Ха, а като си помисля, че аз си изтрих едно мнение само защото не бях сигурен от кой люк за били вадени децата


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Вина-отговорност-причинанови [re: Ecнaф]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано14.04.04 20:00



Събрано от мнения на други, мъдри хора:

- юзер: Събори се мост. Инженерът, отговорен за строежа, беше осъден на смърт и убит. (Тогава комунистите считаха подобни случаи за саботаж.) В Щатите, работейки проектантска работа, веднага ми направи впечатление, че никой не търсеше виновника. Търсеше се ПРИЧИНАТА! Един път открие ли се причината, отстраняваше се и се взимаха мерки повече никога да не се повтаря. Та, търсенето на вина, трябва да се превърне в търсенето на причината и нейното отстраняване.

- Ген. Борисов: няма мантинели.
- юзер: В случая липсата на предпазни релси може да не е първопричината, но можеше да задържи автобуса на пътя.

- юзер: Че държавата нямала пари, не е извинение: нещата трябва да се правят или както трябва, или да не се правят изобщо.

- юзер: Винаги се намира изкупителна жертва. Къде е тогава истинският виновен? Между двете понятия има огромна разлика. За съжаление, търсим наистина изкупителна жертва. Това обаче е е бягане от истината. Истинският виновник в случая е държавата - следователно, виновни сме ние. Защото сме се сврели в черупките си и само гледаме от страни и коментираме. И никакво действие. Пълна пасивност.

- юзер: Малкото, което трябва, е от пасивност да преминеш в активност. Да създадеш организация за борба с тия работи. Да напълниш организацията с хора. Всички да търсим отговорност, да демонстрираме, да създадем фонд и да съдим правителството за всяка допусната немарливост, да искаме оставки, да събираме подписи. Така е на запад. И тук така ще стане. Трябва време да мине.

- юзер: На тази държава все такива работи се случват и ще продължат, докато управлението не бъде поето от свестни хора. Не че в други държави не се случват - но там става случайно, докато тук, ако нищо не се случи, това е случайно! Защото всичките условия са налице за случване.
* В Америка деца се превозват в специални автобуси за деца. Подсилени са отвсякъде, имат допълнителна врата за евакуация, както и няколко от прозорците от двете страни се отварят лесно, пак само при нужда на евакуация.
* Когато пътуват САМО деца, задължително се превозват САМО в автобуси за деца. Докато и тук не бъде направено всичко възможно за предотвратяване на нещастия с децата, държавата ще бъде виновна.
* По време на отиване и връщане от училище, по всички улици и булеварди в близост с училищата задължителната скорост е намалена до 30 км/ч. Дори при тази скорост по всички пресечки има доброволци, които спират движението, докато детето или децата пресичат улицата или булеварда.

- Аз: сега, кой е виновен и какво да се прави (вечните славянски въпроси). Заподозрени: шофьор (явно не е карал с 30 км/ч), хора от сръбското управление по пътищата (непоставили мантинели), шеф на фирмата-превозвач (допуснал опасно нощно каране), организатор (учителят, подписал договора с туроператора и носещ обща отговорност), организатор-2 (този, който е координирал групата - къде и кога да ходи); директор (неспазил изискванията на МОН), шеф от МОН (ненаписал наредба за това, с какви автобуси да се возят деца), 12 бр. родители (пуснали децата с вяра в изброените дотук), оцелели възрастни (тук не е много ясно: колко бр. възрастни се събират на един автобусен покрив, за да вадят деца - може би не повече от 2-ма - 3-ма около отвора); производител на въже (скъсало се в най-важния момент, поради което едно от децата изчезна); конструктор на автобус (непредвидил екстремна ситуация); купувач на такъв автобус (със сигурност купен на старо); и още много виновни.

Направо имам чувството, че ... случилото се е било неизбежно. Нека търсим и причините, траурът вече измина, за да не се повтаря и да не става неизбежно.

Agent of Change


Тема Re: Закъснялонови [re: Ecнaф]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано14.04.04 21:26



по-прав от това не можеш да бъдеш
направо съм изненадана колко приятно ми става да прочета разумни, смислени мнения... това определено ми се вижда изключителна рядкост из клубовете, особено по време на трагедии, когато просто едва ли не всеки се чувства длъжен да бъде най-меродавен по повод на вини, отговорности и какво ли още не



Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: lenny]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано14.04.04 21:50



lenny, и какво очакваш да чуеш от обществото?
съжалявам, следващите ми думи не са единствено за теб, но досега и аз се абстрахирах, че изведнъж масово по клубовете тръгнаха такива теми, но това вече ми идва прекалено.... и не мога да го понасям спокойно
днес случайно чух по радиото, че по време на великденските празници е имало доста катастрофи (забравих точния брой, само приблизително ще кажа), при които около 60 човека са тежко ранени, а поне 9 са МЪРТВИ
това е статистика, небрежно спомената ей така
никой не бие тъпана за нея, никой не се натиска за национален траур, никой не търси виновните (абстрактно или обективно) за тези погубени 9 живота
сред тях има и деца, те по-малко жертви ли са от другите невинни душици, загинали в реката
а утре може и да сме ние, или някой, който познаваме и ни е близък
никой не се трогва от това... именно заради такива неща ми е супер ненавистно да се провеждат едва ли не кампанийни траурни коментари САМО и ЕДИНСТВЕНО при по-мащабни инциденти и катастрофи, задължително добре отразени по медиите
ще повярвам в искреността на оплаквачите чак когато ги видя да ронят публично сълзи за абсолютно всеки погубен детски живот, а не избирателно

стига вече толкова, оставете тези хора да преживеят мъката си, стига сте ровили в причини, вини, отговорности, има кой да се погрижи за това, на мен ми е срамно да се рови така в трагедията на чужди хора, камо ли да си представям какво е да съм на тяхно място и някой да страда едва ли не повече и от мен



Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: antea]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано14.04.04 22:01



получаваш пълната ми подкрепа!


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема и моята :)нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано14.04.04 22:18



ако цялата тази прахосана енергия на оплаквачките се впрегнеше в нещо полезно и градивно, цена нямаше да имат :)

Ако нищо друго не можете да се сетите, поне шофирайте по-отговорно и настоявайте близките и приятелите ви да го правят. Днес в рамките на 1 час щяхме да катастрофираме 3 пъти благодарение на "майсторлъка" на пътни тарикати, дето не са и чували за правилник, знаци и ограничения.





Тема Re: и моята :)нови [re: Hell]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано14.04.04 22:31



да, това е един страшно полезен апел (въпреки че и тази дума се девалвира вече, все някой ни апелира да сме по-човеци отколкото можем)
нека всички караме максимално внимателно и безопасно
много ми дреме че някой отзад ще ми свирка или ще ме нарича тъпачка, ограниченията и забраните са за това да бъдат спазвани, и доколкото зависи от мен, тези, които са зад мен ще се съобразяват с това, и то не е щото не мога да си настъпя газта, а защото вече не се търпи от селяндури, които ако не се наврат първи някъде все едно светът им се е срутил, и много важно, ако пътем смачкат някой!



Тема Re: Дали сред нас има такива хоранови [re: lenny]  
Автор Flash_ ()
Публикувано15.04.04 09:45



Четох материала и първото което мислех докато четях беше, че е най-тенденциозния който ми попада от всички свързани със случая. Въпреки многото въпросителни вътре, въпроси няма - само готови отговори и това не ми хареса.
Коментара пък за това, че учениците са платили разноските по пътуването на учителите ме изуми. И родителите не знаели за това! Направо откри вода на Марс. По логично нещо няма, че нали тези хора/учителите / са на работа! Отвсякъде се чува ' поверили сме им децата!' , да, и 'услугата' трябва да се плати!
Истината трябва да е чиста от емоции.



Тема Re: Ааахахахха...10 минути!?нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано15.04.04 11:16



Бе вие въобще четете ли или спазвате правилото- чукча писател, чукча не читател???
Това са думи на оцелели предадени от хора - да не мислите, че съм седял там да меря времето???
Докато такава информация се дава и потвърждава от хора лично засегати - дискусията вече не е медиина пропаганда!!!

Welcome to the real world


Тема Re: Явно не си ме разбралнови [re: arc-en-ciel]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано15.04.04 11:23



Да не се повтарям чети по надолу!

Welcome to the real world


Тема Re: Опитах сенови [re: Flash_]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано15.04.04 11:47



да изразя позицията си на родител, който е притеснен от това че никой не го е грижа какво се случва се децата ни. За това че хората които професионално са задължени да го правят може би са изневерили на професионалната си етика.
Опитах се да изостря вниманието ви върху тази тема с желанието си да помогнем кой с каквото може никога повече да няма подобна тема.
Пуснах темата в няколко клуба и навсякъде се получи тотално неразбиране на целта с която я пускам. Очевидно не мога да се изразявам писмено.


особено по време на трагедии, когато просто едва ли не всеки се чувства длъжен да бъде най-меродавен по повод на вини, отговорности и какво ли още не







Не Елион не се чувствам меродавна, чусвтвам се наранена, чувствам се отчаяна от девалвацията на човещината в обществото ни но вината за това си е моя.
Явно измеренията на моя свят са различни.
Съжалявам че развалих подредения ви свят с меродавното си мнение на гражданин и родител

Редактирано от lenny на 15.04.04 11:51.



Тема Re: Ааахахахха...10 минути!?нови [re: Mopфиyc]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано15.04.04 12:30



Ми то най-грешна информация може да получиш от потърпевшите.... Ти като чакаш при лекаря 20 минути после разправяш как си киснал цял час докато ти дойде реда... Хипербола, момента в който човек се дави надали ще има време да мисли колко време го е правил и въобще времето 10 минути за мен е напълно нереално, за 10 минути автобуса се е напълнил с вода догоре и който се е спасил се е спасил... Но кой съм аз да те провокира да си размърдаш каквото и да имаш между ушите!?


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема намеренията ти сигурно са добри,нови [re: lenny]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано15.04.04 13:04



но подходът ти е неадекватен и деструктивен.

В какво обвинавяш хората около себе си (и тук)? Че не са се случили там, на място, за да се види ще помогнат ли или ще гледат как най-бързо да се измъкнат и да отидат при своите деца? Докато не се случиш лично на такова място и в такова положение, не можеш да бъдеш съдник, нито критерий.

Колкото до това какво би могло да се направи - не си предложила нищо.
Ти какво би направила като родител, примерно?
- Ще платиш пътните и хонорара на 2-ма охранители/спасители при следващата организирана екскурзия в класа на детето ти?
- Ще организираш курсове по гражданска защита за децата?
- Ще финансираш специални автобуси за превоз на деца (или поне ще участваш с подписка и събиране на средства за такива)
- Ще организираш родителски комитет за искане на специални условия и мерки за безопасност при училищни мероприятия, свързани с пътуване...

Може доста наивно да звучи това, но си е нещо реално, което може да се направи. Твоите предложения къде бяха?




Тема Re: Опитах сенови [re: lenny]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано15.04.04 13:19



личният ми подреден свят не може да се развали от празни приказки по разни форуми, нито пък възнамерявам да доказвам колко съм се потресла от каквото и да било, използвайки за мерило в колко клуба ще си пусна мненията и темите

вероятно мислиш, че ни пробождаш като будна съвест и затова темата ти е дразнеща за мнозина, но те уверявам, че си дразнител от друг тип - за това, че винаги ще се намери някой, който да ни организира ЗАЕДНО да страдаме, да се възмущаваме, да се бунтуваме срещу "скапаната ни държава", да ни каже как да мислим и разбираме разни публикации и все от тоя сорт
просто мнението ти не съдържа капка уважение към аудиторията тук
ако наистина искаш да помогнеш по някакъв начин, прочети бавно и внимателно мнението на Hell



Тема Абе хора.......нови [re: antea]  
Автор jana (bezsilnata)
Публикувано15.04.04 14:16



Вие не четете ли като хората ? или прескачате през редовете ? ..... кой ви говори за пробуждане на будната съвест- та тука повечето въобще нямат съвест
Не може никой да ме убеди, че вместо да се измъква от рейса онази дебела свиня - директорката можеше да се спасят дечицата, но не тук в България положението е такова - всеки гледа собствената си черга , малко са тези хора,които ще се обърнат и ще помогнат на човек в нужда ........а забравих , останалите сте с ... будна съвест нали ?
За съжеление не сте застраховани от такива неща и да не дава Господ, но на всеки може да се случи такава трагедия , а както разбирам няма и кои да ти помогне ....... ..

Редактирано от jana на 15.04.04 14:17.



Тема Re: Абе хора.......нови [re: jana]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано15.04.04 14:18



Публикувай го още 2-3 пъти и може някой да се трогне


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Re: Абе хора.......нови [re: The Fallen Angel]  
Автор jana (bezsilnata)
Публикувано15.04.04 14:23



Ако не го отбележиш няма да можеш да спиш довечера нали ? ООООоооо безгрешнииииии



Тема Re: Как ли щяхнови [re: antea]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано15.04.04 14:27



да знам какво да правя ако не ни пробождаш като будна съвест .
Чудя се даже как съм живяла досега без форуми, и без това някой да ми казва кого съм се опитала да организирам за какво и срещу какво.
Дааа психологията явно те влече при това с основание.
Уважението към аудиторията звучи смешно особено в твоите постинги - то съвсем липсва, така че ако го намериш покажи ми го с удоволствие ще си го запиша някъде.



Тема Re: Как ли щяхнови [re: lenny]  
Автор jana (bezsilnata)
Публикувано15.04.04 14:36



Не се ядосвай Лени ....... явно целта на някои личности живеят само за да те преследват и заяждат ..... жалко целта в живота им е доста ниска а?



Тема Re: Как ли щяхнови [re: jana]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано15.04.04 14:37



Ти пък
Какви цели търсиш...най-обикновенно поддържане на имидж му се казва на това



Тема Re: Как ли щяхнови [re: lenny]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано15.04.04 14:39



ако обичаш, не намърдвай в такива теми обсъждане на моята личност, безумно неуместно е
това, което се опитвам да ти кажа, е да се спреш малко, тръгнал ти е вече прякор из дира заради тия амбиции
ако ти е толкова гот да се изживяваш като неразбран мъченик - ОК, но на мен ми изглеждаш фалшиво, особено след като наскоро се натъкнах случайно на това как в разгара на най-траурните ти коментари из Бъдещи майки в някакъв друг клуб се скъсваш от смях и веселба по тъпи поводи



Тема Re: Не обвинявамнови [re: Hell]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано15.04.04 14:41



не смятам че имам това право, коментирам факти от медиите.
Това е съвсем леко различно, но нюанса е твърде тънък.
Предложения сега и да се правят няма да върнат живота на децата, нито съня на оцелелите били те виновни или невинни.
Целта ми бше този случай да не бъде потулен като многото други такива, целта ми беше всеки който има позиция да я каже тук, по възможностбез да напада другите.
Като дразнител от друг тип баче явно постигнах само това да раздразня някои хронично раздразнени, а това не ми е достатъчно



Тема Re: Не знаехнови [re: antea]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано15.04.04 14:49



че скромната ми личност предизвиква такъв интерес в обществеността. Живота ни тече въввсеки един момент и настроенията ни се менят на някои по-бързо, на някои по-бавно, а на някои не се променят.
Това какъв прякор и къде ми е тръгнал да ти кажа хич не ме вълнува още повече че с теб нямаме общи приятели. А само мнението на приятел би ме впечатлило.
Чудно ми е защо не можеш като не си на моето мнение да кажеш просто - Лени не мисля като теб не съм съгласна и толкоз.
Винаги в постингите си ме нападаш, а се чудиш че вече взех да ти отвръщам - не се чуди човек се учи докато е жив.



Тема Re: Абе хора.......нови [re: jana]  
Автор Flash_ ()
Публикувано15.04.04 14:48



Браво.
Знаеш ли, синът ми е пълен, това прави ли го последен в редицата за евакуация? Или ти искаше просто да обидиш жената и го направи като в 3-ти клас, дебела била.
Написаното от теб направо ме остави без думи.
Може би тези анонимните, които заплашват по телефона учителките са с будната съвест,поне са на твоето мнение.



Тема Re: Не знаехнови [re: lenny]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано15.04.04 14:54



надали личността ти се радва на чак такъв интерес, просто тия дни е доста трудно да не се натъкне човек на теб някъде в произволен клуб, където да не вменяваш вина наляво и надясно
хич даже и не се чудя дали ме нападеш или не, както сама си си казала - нещо писмената ти комуникация куца здраво, което е достатъчен повод да не си задавам безсмислени въпроси



Тема Re: Как ли щяхнови [re: dodo_dodo]  
Автор Flash_ ()
Публикувано15.04.04 14:54



За какво си говорите тука?



Тема Re: Как ли щяхнови [re: Flash_]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано15.04.04 15:03



Абе да ти кажа и аз незнам точно. Влязох преди малко защото ме заинтригува заглавието на темата, но се натъкнах не по същество както се надявах, а на коментари от друг тип.



Тема Re: Малконови [re: antea]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано15.04.04 15:11



си противоречиш.
Тъкмо си помислих че съм се прочула вече /най-накрая / след неистови усилия от моя страна. Пък и потвърдено от достоверен източник като теб и при това съвсем непредубеден.
Сега пък излезе че още трябва да се пъна.
Аз си посипах вече главата с пепел за това че не ме бива в писането бъди снизходителна, не ме мъчи повече.
Обещавам най-тържествено вече да пиша само там където няма да смущавам чувствителния ти дух и повече да не се набивам в очите ти със двойнствените си настроения.
Ще се опитам да се вживея по-убедително в ролята която ми определи. На дразнител /не каза от какъв тип - но ще налучквам/, и на организатор на невинните хора във чужди болки.
Исках да обещая повече да не ти отговарям но силно подозирам че може и да ми се наложи и понеже съм не достатъчно интелигентна, не мога даже да се позова на принципа че по-умния отстъпва.
А иначе когато имаш нужда от нещо - съм на твое разположение признавам в бележките си доста по-мила с мен. Защо ли!?



Тема Re: Е ти пъкнови [re: Flash_]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано15.04.04 15:13



щом темата е моя директно я прескачай - ясно е че си говорим глупости



Тема Re: Как ли щяхнови [re: dodo_dodo]  
Автор Flash_ ()
Публикувано15.04.04 15:18



Като каза заглавието, то си е въпрос на който никой не е отговорил. Предполагам защото темата вътре е малко по-различна...
Ти какво мислиш по същество?
Има ли такива хора сред нас и колко низък и жалък трябва да е човек, за да се спаси преди деца?
Аз сега ще отговоря. Да, има сред нас такива, гаранции и за себе си не давам. И - много низък и жалък трябва да е човек...
остава въпроса, какво наистина се е случило там и точни ли са тези въпроси. И освен като статистика, за друго какво могат да се ползват.



Тема Re: Малконови [re: lenny]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано15.04.04 15:17



и друг път съм го използвала тоя лаф, пак след такива бисери като твоите сега

.... and the rest is silence - то е когато дори и аз не мога да намеря думи

пък ти си се излагай на воля, по-голяма смешница трудно ще станеш



Тема Re: Е ти пъкнови [re: lenny]  
Автор Flash_ ()
Публикувано15.04.04 15:27



А, не прескачам аз, мога да напиша поне едно 'глупости говорите!'. Ама обичам сама да си правя изводите на база информация и затова питам, за информация!



Тема Re: Как ли щяхнови [re: Flash_]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано15.04.04 15:26



Заглавието ме заинтригува със своята загадъчност. Признавам - в първият момент не заподозрях, че темата е свързана отново с инцидента.
Но след като прочетох ми стана интересно дали пък наистина някой ще напише, по-скоро признае.
Аз какво мисля ли? Предполагам си чела мнението ми в другият форум. Там подробно написах как стоят нещата в моите очи.
А дали има такива хора - да, и аз мисля, че има. И за себе си не зная. И там където писах акцента беше, че в екстремни ситауции хората са непредвидими. Дори и за самите себе си.



Тема Re: Как ли щяхнови [re: dodo_dodo]  
Автор Flash_ ()
Публикувано15.04.04 15:44



Любопитството ми е задоволено.
Макар, че ме метна малко в страни от асфалта/в предния постинг, де, не сега:-))/!



Тема Re: По-добренови [re: antea]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано15.04.04 15:51



смешница. Отколкото да остана безмълвна и безучастна.
А интересно липсата ти на думи е доста многословничка, чудя са какво ли би било верно да нямаш думи



Тема Re: Как ли щяхнови [re: Flash_]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано15.04.04 15:56



Няма такова нещо



Тема а само тези деца ли са?нови [re: lenny]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано15.04.04 16:25



то и наказанията на виновните няма да ги върнат, ако това е целта.

Целта на вдигането на шум е да се предотвратят аналогични случаи. Шум се вдигна достатъчно, даже и тук... преди твоята тема каката беше пуснала вече и обсъждахме доста разгорещено и там.
Твоята тема явно няма за цел да помогне на живите, тя иска да върне мъртвите по някакъв начин или да накара оцелелите да се самоубият и те.

Времето за приказки свърши, който иска да прави нещо по въпроса, да се задейства и толкова.
Иначе ще се приказва още седмица-две докато темата се изчерпи и на следващата екскурзия, лагер, абитуриентски бал, детска дискотека и каквото там се сетиш, ще стане пак същото.




Тема Re: Ето тованови [re: Flash_]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано15.04.04 17:05



Флаш беше основната ми цел. Да погледнем вътре в себе си. Да си зададем въпрос подготвени ли сме за такава ситуация, как бихме постъпили ние.
Аз също не знам как бих постъпила. Дори човек изпадал веднъж в такава ситуация надали знае как би постъпил при /недай боже/ повторна такава.
Добре е че поне един човек при това непредубеден стигна до същината на темата.
Това исках да постигна.
Благодаря ти



Тема Re: и какнови [re: Hell]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано15.04.04 17:09



стигна до този извод
Твоята тема явно няма за цел да помогне на живите, тя иска да върне мъртвите по някакъв начин или да накара оцелелите да се самоубият и те.

Не не ми е това целта и един човек тук разбра каква е тя без разяснения - това за мен е достатъчно.
Колкото да това как дявола чете Евангелието - примери много



Тема Не:)нови [re: jana]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано15.04.04 18:06



Просто мнението ти ме издразни и като го прочетох два пъти вместо да те напсувам отправих тази забележка


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Кметска заповед за ученическите екскурзиинови [re: lenny]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано15.04.04 18:29



Кметът на Пловдив д-р Иван Чомаков издаде специална заповед, която се отнася до ученическите екскурзии. Разпореждането е изпратено до директорите на всички училища, до КАТ и до Регионалния инспекторат по образование и касае предстоящите екскурзии на абитуриенти, както и ученическите екскурзии през лятната ваканция.

Кметът разпорежда в Общинската комисия по безопасност на движението и в Регионалния инспекторат по образование задължително да се предоставя пълен списък на имената на всички участници в екскурзията, точния маршрут в това число и спирките по места, както и съгласие от родителите детето им да участва в екскурзията. Организаторите на екскурзията трябва да съобразят маршрутите с възрастта на учениците. В списъците трябва да се съдържа информация за шофьорите, ръководителите и други възрастни, придружаващи децата, както и телефони за връзка с групата и обратна връзка в Пловдив. Преди всяка екскурзия ще се изисква потвърждение от КАТ или лицензирана за това фирма за техническото състояние на превозното средство. В доклада трябва ясно да бъдат посочени имената на издалите документа за техническа годност. Превозното средство задължително да бъде обозначено на предно и задно стъкло, че превозва ученици. Чомаков забранява превоза на деца нощем.

Agent of Change


Тема Състезание по гражданска защитанови [re: Ecнaф]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано15.04.04 18:33



Областното състезание по гражданска защита за ученици във Варна ще се проведе утре, 16 април, от 13 ч. в Морската градина - под двореца на културата и спорта. Участие в състезанията и демонстрациите ще вземат отбори от цялата Варненска област, излъчени след общински прегледи на усвоеното в часовете по запознаване с правилата на поведение при бедствия, промишлени аварии и катастрофи. Планирани са и демонстрации за правилно поведение в критични ситуации.

Надпреварата се организира от областната дирекция Гражданска защита и регионалния инспекторат на МОН. Те заедно с БЧК провеждат и редовното целогодишно обучение за деца и ученици. Варненска област ще е домакин и на националното състезание по гражданска защита за млади хора. То ще се проведе на 12, 13 и 14 май.

Agent of Change


Тема Re: Ето тованови [re: lenny]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано15.04.04 18:42



Ам... Лично аз незнам колко "низък и безволев" трябва да съм за да го направя, не ми се е налагало а и все още не ми се е случвало сериозно да поема отговорност за други хора... и в крайна сметка аз спорих с теб и някой други именно поради вашата крайна оценка... Ти задаваш въпрос на който все едно не очакваш отговор, вече си определила, че те са най-жалките и отвратителни същества и това е твоята присъда, но ти си стигнала до това заключение без да имаш представа за случилото се, това ме дразни, като селските клюкарки, чули нещо от някой друг и след 2 часа цяло село знае, че се е случили нещо което не се е случвало... Това ме дразни и ако питаш мен е много жалко, че възрастен човек който се смята за "достатъчно интелигентен" може да го направи... И в крайна сметка аз съм на принципа, че когато човвк не иска или не може да направи/поправи нещо то трябва да си мълчи! Знам, че това е форум, знам и, че имаш право свободно да си изказваш мнението.... Знам също, че аз имам също толкова право да ти кажа, че от моята гледна точка(при положение, че не ти знам подбудите) ти пишеш неща който не трябва да се пишат по ред причини...

П.П. А и явно освен анет и ти си противоречиш... Мисля, че си достатъчно умна за да се сетиш къде... Достатъчно е да си прочетеш темата и мнението на което съм отговорил сега


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Всичко това е чудесно...нови [re: Ecнaф]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано15.04.04 18:51



Сега оставаме с надеждата, че не е само един параван зад който стои същия мързел и непукизъм от контролните органи.


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Re: Всичко това е чудесно...нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано15.04.04 19:04



Може и да не излезе по вестниците, та да си го постна де, тук.

(ПП, не в отговор на твоя постинг, а към някои: малко остро влязохте към lenny, да ви кажа, даже се стреснах, щото темата е явно емоционална, не научна или провокативна или нещо такова, пък общият ефект според мен е положителен - ето, дори и аз се замислих, което рядко ми се случва... take it easy по отношение на другарчето, няма нужда да браним тези или теории, като родители сме в една и съща лодка)

Agent of Change

Редактирано от Ecнaф на 15.04.04 21:01.



Тема ами от постингите ти дотук...нови [re: lenny]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано15.04.04 23:04



надолу още не съм те чела, че цепя секундата тези дни.
"Предложения сега и да се правят няма да върнат живота на децата, нито съня на оцелелите били те виновни или невинни. "

(нищо не може да върне живота на децата, нито пък ще изтрие паметта на оцелелите. Предложенията трябва да са с друга цел - да опазим живота на моето дете, на твоето дете, на децата на каката, на флаш, на съседката от втори етаж, на сладкото русо момиченце, дето вчера си играеше пред блока и т.н. )

"Целта ми бше този случай да не бъде потулен като многото други такива, целта ми беше всеки който има позиция да я каже тук, по възможност без да напада другите."

Случаят изобщо не беше потулен - толкова се изговори и изписа, че за 1 седмица хората претръпнаха. Лъснаха много дупки и в образованието ни и в транспорта и къде ли не, че поле за действие за хора, които имат какво да предложат и направят - колкото искаш.
Ако това си имала предвид - не видях нищо конкретно да предлагаш. А иначе, докато трае следствието и не мине съдебното дело, не може да се говори кой е бил виновен и кой е щял да остане ненаказан. Какво очакваш да направим - да линчуваме оцелелите възрастни ли?! На мен така ми прозвуча цялата патетика, с която започна темата.

Без да напада другите, казваш... защо тогава започваш такава нападателна тема изобщо? Аз наистина нищо конструктивно не видях в нея. Само вайкане, обвинения, основани на журналистически творения и стрелба във въздуха.

Е не мисля като теб, съжалявам. Щях да ти повярвам, че си искрена, ако наистина беше подела нещо с тази си кампания - нещо конкретно, което може да се свърши, без значение колко е дребно. Тогава със сигурност щеше да имаш повече последователи.

А иначе темата ти за мен беше полезна. Поне намерих потвърждение на съмненията си, че на учениците са им спестени лекциите по гражданска отбрана, училищата са като капани при природни бедствия и пожари и вместо двуметровия учител по физкултура, който в моето детство присъстваше задължително на всички училищни екскурзии точно с цел защита и охрана, сега с децата пътуват даскалици пред пенсия... същите, които няколко години по-късно ще се боричкат пред лекарските кабинети коя да влезе по-напред. Ти от тях нещо друго ако очакваш... значи не ходиш достатъчно по улицата :)

То това Евангелие е нацвъкано с притчи, които някой трябва да осмисли, ама друго си е да не четеш изобщо, а да вярваш на всичко, което чуеш от глашатаите...




Тема Re:Дали не можемнови [re: Ecнaф]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано16.04.04 09:03



да внесем предложение в Министерството на просветата да бъде разработена и внедрена някаква учебна програма застъпваща обучението на децата / и учителите/ в действия при бедствия и аварии.
В един друг клуб някой беше предложил да се създаде инициатива за побратимяване между Свищов и Прйеполе заради мъжеството на местните хора при спасяване на нашите дечица.
ПРЕДЛАГАМ ДА ВНЕСЕМ ТАКАВА ИНИЦИАТИВА КАТО СЪМ ГОТОВА НА ИДЕИ ОТ ВСИЧКИ ЗА СЪЩНОСТТА НА ОБУЧЕНИЕТО. НАЕМАМ СЕ ДА ГО ОБОБЩЯ И ДА ГО ВНЕСА ТАМ. НАМЕРИХ КОНТАКТИ В МИНИСТЕРСТВОТО



Тема Re:Дали не можемнови [re: lenny]  
Автор Kpиcтинa (непознат )
Публикувано16.04.04 09:25



Лени, извинявай, че се намесвам, ама побратимяването с какво ще помогне да се предпазят децата ни занапред? Или може би трябва да се побратимим с всички, които биха помогнали на деца в такава ситуация?
Не би ли трябвало да се запитаме НИЕ какво правим за децата си? Аз лично след случката си дадох сметка, че АЗ трябва да говоря на детето си какво да прави в подобна ситуация (недай Боже!). И всъщност като се замислиш - всичко това не трябва да бъде като една лекция, еднократно наливане на ум, а нещо постоянно изработвано. Ей това ми е учудването - Защо не учим и не учат децата ни на нещата от живота, а ги поставяме в някакви клишета и после се питаме как така не са се справили?



Тема а, това е друго :)нови [re: lenny]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано16.04.04 09:45



за учебната програма съм твърдо ЗА - наложително си е. Не само за бедствия и аварии, но и в случай на терористичен акт, отвличане, дори и военни действия.
Някаква форма на едновремешното военно обучение и часовете по гражданска отбрана, но изчистено от всички излишни неща (маршировки и т.н.) и да се наблегне на оцеляването и взаимопомощта. С учения и имитиране на действителни ситуации... скъпо ще е, но си струва.

Колкото до побратимяването и т.н.... това си е работа на жителите на градовете. Отвън наложено ще си е верно клише.




Тема Re:Тованови [re: Kpиcтинa]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано16.04.04 10:52



с побратимяването беше само пример че инициативата тръгна от клубовете. И набра сила. А самата същност на предложението съм я скицирала там и освен това я пуснах в нова тема.



Тема Re: това друго :)нови [re: Hell]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано16.04.04 11:05



се роди именно от хората, които подходиха конструктивно по темата. За което им благодаря. Защото техните мнения ми помогнаха да обобщя идеята. Да я оформя и да се оформи нещо като план за осъществяването и.
И понеже ти не можеш без да ме захапеш - дадох примера за побратимяването защото тази инициатива е на един клубар и тя тръгна от клубовете. Та исках да кажа да придвижим и тази идея по подобие на неговата с побратимяването.



Тема Re: Ааахахахха...10 минути!?нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано16.04.04 12:36



Да ти имам и пренебрежението... ти си го размърдай - или по добре вземи се разходи по улиците на Свищов!!!
А от кого друг и от къде да я получа тази информация, от теб и от тук ли?
Говориш против вменяването на вини, а ти самия вменяваш такава... на тези които имат друго мнение - само защото не е твоето - това е чиста проба демагогия!!!

Welcome to the real world


Тема Re: Абе хора.......нови [re: jana]  
Автор Mapи (por una cabeza)
Публикувано16.04.04 23:12



Онази дебела свиня директорката,както я нарече също е човешко същество.Два човешки живота не могат да бъдат сравняване по ценност.
Оставям темата без коментар,защото много се спекулира с нея и медийното пространство,някой СМИ дори прекалиха пращайки своите репортери при родителите на загиналите деца.Това е спекулиране с човешката болка.
А защо не помислите друго?Имаше предложение от Емил Кюлев да изпрати самолет за да прибере децата,и тезата с която е отказан е защото "за да хванели самолета децата трябвало да минат през мястото на инцидента" - и това щяло да им докара посттравматичен стрес.А лашкането 2 дни с автобус до България не може да им докара нищо,нали?Особено през нощните преходи, когато оцелелите деца са изпадали в паника.
Ами историята с Правителствена болница???Вместо да обяснят на родителите,че децата имат нужда от преглед от специалисти и там са едни от най-добрите, те им изтъкват довода че Симеон разбираш ли искал да се види с тях.Че най кой му е пукало за Симеон в тоя момент,Но защо не са казали истината на родителите, а са ги подтикнали да пътуват чак до Свищов за медицински преглед????
Карате ме да се смея

No puedo asentir las derrotas pero raras veces tengo que hacerlo...


Тема Re: Състезание по гражданска защитанови [re: Ecнaф]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано17.04.04 09:54



Тъй като с теб сме хора от едно поколение, да те питам, помниш ли навремето ученическите Сан-постове? Аз години наред участвах в такъв и още помня как се правят всякакви видове превръзки, шина с подръчни материали, какво се прави при ухапване от змия, сърдечен масаж, първа помощ при удавяне.



Тема Re:Дали не можемнови [re: lenny]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано17.04.04 09:56



Идеята ти е страхотна.
Има много да се разисква по нея.



Тема Re: Абе хора.......нови [re: Flash_]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано19.04.04 08:56



Флаш, на теб пък как ти хрумна това? Тук се подразбира, че всички деца е трябвало да бъдат с предимство, независимо от възрастта и теглото им. Но да излезе 90 кила учителка знаеш ли колко е по-трудоемко? За това време са могли да излязат поне 3 деца!!! Директорката твърди, че трябвало да излязат първо възрастните, за да "направят място за децата". И идиот се сеща, че възрастните или поне част от тях бяха си останали по местата и да направляват децата, коридора щеше да е свободен и децата да излизат по-бързо от люковете. Поведението им е било безотговорно до крайна степен. Щом не можеш да спасиш всички деца, оставаш с тях докрая, щом си поел отговорност. Само че НИКОЙ възрастен не го е направил.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.