Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Не:)нови [re: jana]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано15.04.04 18:06



Просто мнението ти ме издразни и като го прочетох два пъти вместо да те напсувам отправих тази забележка


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Кметска заповед за ученическите екскурзиинови [re: lenny]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано15.04.04 18:29



Кметът на Пловдив д-р Иван Чомаков издаде специална заповед, която се отнася до ученическите екскурзии. Разпореждането е изпратено до директорите на всички училища, до КАТ и до Регионалния инспекторат по образование и касае предстоящите екскурзии на абитуриенти, както и ученическите екскурзии през лятната ваканция.

Кметът разпорежда в Общинската комисия по безопасност на движението и в Регионалния инспекторат по образование задължително да се предоставя пълен списък на имената на всички участници в екскурзията, точния маршрут в това число и спирките по места, както и съгласие от родителите детето им да участва в екскурзията. Организаторите на екскурзията трябва да съобразят маршрутите с възрастта на учениците. В списъците трябва да се съдържа информация за шофьорите, ръководителите и други възрастни, придружаващи децата, както и телефони за връзка с групата и обратна връзка в Пловдив. Преди всяка екскурзия ще се изисква потвърждение от КАТ или лицензирана за това фирма за техническото състояние на превозното средство. В доклада трябва ясно да бъдат посочени имената на издалите документа за техническа годност. Превозното средство задължително да бъде обозначено на предно и задно стъкло, че превозва ученици. Чомаков забранява превоза на деца нощем.

Agent of Change


Тема Състезание по гражданска защитанови [re: Ecнaф]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано15.04.04 18:33



Областното състезание по гражданска защита за ученици във Варна ще се проведе утре, 16 април, от 13 ч. в Морската градина - под двореца на културата и спорта. Участие в състезанията и демонстрациите ще вземат отбори от цялата Варненска област, излъчени след общински прегледи на усвоеното в часовете по запознаване с правилата на поведение при бедствия, промишлени аварии и катастрофи. Планирани са и демонстрации за правилно поведение в критични ситуации.

Надпреварата се организира от областната дирекция Гражданска защита и регионалния инспекторат на МОН. Те заедно с БЧК провеждат и редовното целогодишно обучение за деца и ученици. Варненска област ще е домакин и на националното състезание по гражданска защита за млади хора. То ще се проведе на 12, 13 и 14 май.

Agent of Change


Тема Re: Ето тованови [re: lenny]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано15.04.04 18:42



Ам... Лично аз незнам колко "низък и безволев" трябва да съм за да го направя, не ми се е налагало а и все още не ми се е случвало сериозно да поема отговорност за други хора... и в крайна сметка аз спорих с теб и някой други именно поради вашата крайна оценка... Ти задаваш въпрос на който все едно не очакваш отговор, вече си определила, че те са най-жалките и отвратителни същества и това е твоята присъда, но ти си стигнала до това заключение без да имаш представа за случилото се, това ме дразни, като селските клюкарки, чули нещо от някой друг и след 2 часа цяло село знае, че се е случили нещо което не се е случвало... Това ме дразни и ако питаш мен е много жалко, че възрастен човек който се смята за "достатъчно интелигентен" може да го направи... И в крайна сметка аз съм на принципа, че когато човвк не иска или не може да направи/поправи нещо то трябва да си мълчи! Знам, че това е форум, знам и, че имаш право свободно да си изказваш мнението.... Знам също, че аз имам също толкова право да ти кажа, че от моята гледна точка(при положение, че не ти знам подбудите) ти пишеш неща който не трябва да се пишат по ред причини...

П.П. А и явно освен анет и ти си противоречиш... Мисля, че си достатъчно умна за да се сетиш къде... Достатъчно е да си прочетеш темата и мнението на което съм отговорил сега


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Всичко това е чудесно...нови [re: Ecнaф]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано15.04.04 18:51



Сега оставаме с надеждата, че не е само един параван зад който стои същия мързел и непукизъм от контролните органи.


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Re: Всичко това е чудесно...нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано15.04.04 19:04



Може и да не излезе по вестниците, та да си го постна де, тук.

(ПП, не в отговор на твоя постинг, а към някои: малко остро влязохте към lenny, да ви кажа, даже се стреснах, щото темата е явно емоционална, не научна или провокативна или нещо такова, пък общият ефект според мен е положителен - ето, дори и аз се замислих, което рядко ми се случва... take it easy по отношение на другарчето, няма нужда да браним тези или теории, като родители сме в една и съща лодка)

Agent of Change

Редактирано от Ecнaф на 15.04.04 21:01.



Тема ами от постингите ти дотук...нови [re: lenny]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано15.04.04 23:04



надолу още не съм те чела, че цепя секундата тези дни.
"Предложения сега и да се правят няма да върнат живота на децата, нито съня на оцелелите били те виновни или невинни. "

(нищо не може да върне живота на децата, нито пък ще изтрие паметта на оцелелите. Предложенията трябва да са с друга цел - да опазим живота на моето дете, на твоето дете, на децата на каката, на флаш, на съседката от втори етаж, на сладкото русо момиченце, дето вчера си играеше пред блока и т.н. )

"Целта ми бше този случай да не бъде потулен като многото други такива, целта ми беше всеки който има позиция да я каже тук, по възможност без да напада другите."

Случаят изобщо не беше потулен - толкова се изговори и изписа, че за 1 седмица хората претръпнаха. Лъснаха много дупки и в образованието ни и в транспорта и къде ли не, че поле за действие за хора, които имат какво да предложат и направят - колкото искаш.
Ако това си имала предвид - не видях нищо конкретно да предлагаш. А иначе, докато трае следствието и не мине съдебното дело, не може да се говори кой е бил виновен и кой е щял да остане ненаказан. Какво очакваш да направим - да линчуваме оцелелите възрастни ли?! На мен така ми прозвуча цялата патетика, с която започна темата.

Без да напада другите, казваш... защо тогава започваш такава нападателна тема изобщо? Аз наистина нищо конструктивно не видях в нея. Само вайкане, обвинения, основани на журналистически творения и стрелба във въздуха.

Е не мисля като теб, съжалявам. Щях да ти повярвам, че си искрена, ако наистина беше подела нещо с тази си кампания - нещо конкретно, което може да се свърши, без значение колко е дребно. Тогава със сигурност щеше да имаш повече последователи.

А иначе темата ти за мен беше полезна. Поне намерих потвърждение на съмненията си, че на учениците са им спестени лекциите по гражданска отбрана, училищата са като капани при природни бедствия и пожари и вместо двуметровия учител по физкултура, който в моето детство присъстваше задължително на всички училищни екскурзии точно с цел защита и охрана, сега с децата пътуват даскалици пред пенсия... същите, които няколко години по-късно ще се боричкат пред лекарските кабинети коя да влезе по-напред. Ти от тях нещо друго ако очакваш... значи не ходиш достатъчно по улицата :)

То това Евангелие е нацвъкано с притчи, които някой трябва да осмисли, ама друго си е да не четеш изобщо, а да вярваш на всичко, което чуеш от глашатаите...




Тема Re:Дали не можемнови [re: Ecнaф]  
Автор lenny (свежарка)
Публикувано16.04.04 09:03



да внесем предложение в Министерството на просветата да бъде разработена и внедрена някаква учебна програма застъпваща обучението на децата / и учителите/ в действия при бедствия и аварии.
В един друг клуб някой беше предложил да се създаде инициатива за побратимяване между Свищов и Прйеполе заради мъжеството на местните хора при спасяване на нашите дечица.
ПРЕДЛАГАМ ДА ВНЕСЕМ ТАКАВА ИНИЦИАТИВА КАТО СЪМ ГОТОВА НА ИДЕИ ОТ ВСИЧКИ ЗА СЪЩНОСТТА НА ОБУЧЕНИЕТО. НАЕМАМ СЕ ДА ГО ОБОБЩЯ И ДА ГО ВНЕСА ТАМ. НАМЕРИХ КОНТАКТИ В МИНИСТЕРСТВОТО



Тема Re:Дали не можемнови [re: lenny]  
Автор Kpиcтинa (непознат )
Публикувано16.04.04 09:25



Лени, извинявай, че се намесвам, ама побратимяването с какво ще помогне да се предпазят децата ни занапред? Или може би трябва да се побратимим с всички, които биха помогнали на деца в такава ситуация?
Не би ли трябвало да се запитаме НИЕ какво правим за децата си? Аз лично след случката си дадох сметка, че АЗ трябва да говоря на детето си какво да прави в подобна ситуация (недай Боже!). И всъщност като се замислиш - всичко това не трябва да бъде като една лекция, еднократно наливане на ум, а нещо постоянно изработвано. Ей това ми е учудването - Защо не учим и не учат децата ни на нещата от живота, а ги поставяме в някакви клишета и после се питаме как така не са се справили?



Тема а, това е друго :) [re: lenny]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано16.04.04 09:45



за учебната програма съм твърдо ЗА - наложително си е. Не само за бедствия и аварии, но и в случай на терористичен акт, отвличане, дори и военни действия.
Някаква форма на едновремешното военно обучение и часовете по гражданска отбрана, но изчистено от всички излишни неща (маршировки и т.н.) и да се наблегне на оцеляването и взаимопомощта. С учения и имитиране на действителни ситуации... скъпо ще е, но си струва.

Колкото до побратимяването и т.н.... това си е работа на жителите на градовете. Отвън наложено ще си е верно клише.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.