Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ginekologнови  
Авторroditel (Нерегистриран)
Публикувано02.04.04 17:42



Dyshterq mi e na 13 godini i smqtam che veche e vreme da q zaveda na ginekolog no ne znam kak da i go kaza.Imam chuvstvoto che q e strah.Pomagaite



Тема Re: Ginekologнови [re: roditel]  
Автор chaeno_momiche (с много захар)
Публикувано02.04.04 19:48



А защо мислиш, че трябва да я водиш? Не съм наясно с развитието на тинейджърите, но се предполага/всъщност не знам дали се предполага/, че не е спала с момче, а гинекологичният преглед при девствено момиче е гаден... По - добре един ехограф, не мислиш ли? Пък не е страшен!

Интелектуалец е човек, намерил нещо по-интересно от секса.


Тема Re: Ginekologнови [re: roditel]  
Автор hot pocket in the 4Os (непознат)
Публикувано02.04.04 22:31



Ами то си е страшно за момиче на 13. Аз си мисля, че още може да се изчака с гинеколога, ако няма проблеми. А като му дойде времето, сподели с нея, кажи и, че си ходила на профилактичен преглед, разкажи и какво прави всяка разумна жена, за годишните прегледи, някои неща за тестовете, за контрацепцията. Нека разбере, че това е част от порастването, от живота на зрялата жена, а тя а на бас, че иска да е голяма.

Само не я насилвай и не прави като майка ми, която една вечер обяви "утре съм ти записала час за гинеколог, трябва да си с пълен мехур" и даже настоя да присъства докато доктора ме преглеждаше на стола. Въобще никога не насилвай децата си.



Тема Re: Ginekologнови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор ha6i (strange)
Публикувано03.04.04 10:52



Струва ми се, че дъщеря ти сама може да прецени кога да отиде на гинеколог! Ако има проблем и сама може да си запише час, не мислиш ли?



Тема Re: Ginekologнови [re: roditel]  
Автор So_HaPpY (PsychoENTE)
Публикувано08.04.04 13:48



Странни хора сте вие родителите :-)) Не че имамнещо против вас, де :-) Ама нали съм от потърпевщата старана на децата :-)
Та, мсиля си, че на 13 години дъщеря ти едва ли се сеща за секс, прегледи, контрацепция и т.н. Остави, изчакай малко. Обясни и за какво става дума, но не я знасилвай, ще дойде време в което тя сама ще отиде или ще ти каже да я заведеш. На 13 е по-хубаво да се усмихваш, да си си още дете от колктоо да мислиш за някакви страшни доктори, за които майка ти настоява :-) Или поне това е моето мнение...гинеколозите няма да избягат, не са и на изчезване :)

...да се разположиш удобно в невъзможното...


Тема Re: Ginekolog [re: So_HaPpY]  
АвторPoби (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 15:49



Моята дъщеря също е на 13, но аз не мисля да я водя на гинеколог засега при положение, че няма някакви оплаквания, а за една жена/момиче това са течение, кървене извън цикъла, някакви болки или закъснение на менструация повече от един месец след първата година, откакто има менструация. Така ми каза нашата педиатърка и аз си мисля, че и без това децата са доста стресирани, за да ги стресираме допълнително. Лично аз отидох сама на гинеколог след като вече водех полов живот и не съм имала проблеми. Моите приятелки също повечето сами отидоха за първи път на гинеколог. Имах обаче една съученичка, която майка й почти всеки месец насила мъкнеше на гинеколог с цел да разбере дали все още е девствена. Момичето изживяваше невероятен стрес и срам всеки път. Не знам, все пак всеки сам си преценява. Каквото и да решиш обаче, гледай добре да го обясниш на дъщеря си, а не да я поставиш пред свършен факт. Успех! Роби



Тема Re: Ginekologнови [re: So_HaPpY]  
Автор ha6i (strange)
Публикувано08.04.04 19:51



И аз съм от "потърпевщата старана на децата", но не съм съгласна с теб! Не мисля, че на 13 не се сещаме за "секс, прегледи, контрацепция"! Аз и приятелките ми доста обсъждаме тези теми, и особено КОНТРАЦЕПЦИЯТА! Обсъждахме я и когато бяхме на 13. Освен това не разбирам защо майката води дъщеря си на гинеколог? Дъщерята сама не може ли? Аз лично, най-много мразя някой да ми се меси в проблемите, без да съм го молила за съвет, а Вие, родителите, в повечето случаи така правите.



Тема Re: Ginekologнови [re: ha6i]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано08.04.04 20:18



Ами на родителите това им е работата, да дават съвети на децата си и да им помагат да си решат проблемите.

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема Re: Ginekologнови [re: arc-en-ciel]  
Авторnabliudatel (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 23:25



Neka davat syveti, ama kato im bydat poiskani. Tova im e problema na roditelite, che vse misliat che decata shte sgreshat i byrzat da preduprejdavat/syvetvat s koeto namekvat: "Abe kato te gledam oshte ne ti e doshyl ykyla v glavata, zatova slushai sega..."



Тема Re: Ginekologнови [re: roditel]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано09.04.04 00:07



Дъщеря ми е на 21 години,бременна в 5-ти месец и пак умира от ужас като стане въпрос за гинеколог.

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.