Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема първокласникнови  
АвторЯcнa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 11:17



Синът ми е първокласник.Бихте ли ми препоръчали любима книга на вашите деца,която са прочели без ваше настояване.Въобще как се справяте в тази ситуаци,настоявате ли да се прочетат определени книги,например тези от списъка за лятната ваканция и какво правите ,когато се сблъскате с нежелание на детето.



Тема Re: първокласникнови [re: Яcнa]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано29.03.04 12:03



И моят син е в първи клас. Аз предпочитам да не го насилвам да чете. Купувам му книжки с много рисунки и малко текст, по теми, които го интересуват. Намерих една такава за "Междузвездни войни" - прочете си я по свое желание. След това му казах - ето, вече сам можеш да прочетеш цяла книжка. Сега чете новия брой на списание "Дъга".

Мисля, че е много важен и личния пример. Аз и баща му всеки ден четем книги и децата виждат това.

Не бъдете суеверни! Това носи нещастие!


Тема Re: първокласник [re: Яcнa]  
АвторPoox (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 14:07



Пробвайте с "Мечо Пух"и" Емил от Льонеберя" . Добра идея според мен е и поредицата за Хари Потър.



Тема Re: първокласникнови [re: Яcнa]  
АвторMARTl (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 16:18



Zdraveite! A zashto ne ostavite deteto da si izbere samo knijka? Zavedete go v niakoia knijarnica - ili dori obikolete niakolko - i go ostavete samo da razglejda i prelistva knigite i da si izbere neshto po svoi vkus. Togava shte go prochete i s udovolstvie, a i vinagi e chudesno da imash izbor!
Spisak na podhodiashti za tazi cel knijarnici ima v:
http://www.marti-online.com/index.php?cat=18




Тема Re: първокласникнови [re: MARTl]  
Автор ha6i (strange)
Публикувано29.03.04 17:48



Да! Наистина по-добре детето само да си избере книжка или книжки, която/които да му харесват.
На мен майка ми ми купуваше много и разнообразни книги, но аз винаги избирах енциклопедиите, доколкото изобщо обичах да чета...
Клуба уж се казва Родители и деца, а тук деца има ли?




Тема Re: първокласникнови [re: ha6i]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано29.03.04 20:17



Срещат се понякога.
Но докато родителите много обичат да говорят за деца, познай децата колко обичат да говорят за родители

Затова и съотношението на посетителите е точно такова.

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема Re: първокласникнови [re: arc-en-ciel]  
Автор ha6i (strange)
Публикувано31.03.04 18:18



Защо, бе?
И ние много обичаме да се оплакваме един на друг от родителите си!



Тема Re: първокласникнови [re: Яcнa]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано01.04.04 19:37



моята дъщеря дори сама се е записала в училищмата библиотека , не че в къщи няма книги , даже определено има по-голямо разнообразия , но друго си е в библиотека. Иначе в момента е луда фенка на романите на сп.УИЧ., но любимата и книга е естествено-Пипи дългото чорапче

Живи и здрави!


Тема Re: първокласникнови [re: Яcнa]  
Автортютюkakи (Нерегистриран)
Публикувано03.04.04 14:23



Златно сърце,

Братята с лъвски сърца,

Хвърчащата класна стая,

Без дом,

Антон и Точица,

...
(след трети клас може и Винету:)

И никакво настояване!
Дори да е низбежно задължителен прочитът, винаги има изход.
Например "чернишка" татко прочете и ми я разказа:)

Може да говорите пред детето за любими книги и герои..
Важно е съощо да преодолее бариерата с дебелината на книгите, в началото са малко демотивиращи книгите над сто страници, което не означава да осъдите комиксите на забрава, един абонамент за Дъга за рождения ден е добър подарък:)

Успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.