Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 24.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Напълняване при момиче - какво да правя?  
Авторbgmama (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 22:42



Здравейте! Майка съм на 14 годишно девойче, което е доста пухкаво за възрастта си. Опитвам се да не я ограничавам, но тя пълнее и обича да си хапва и започвам да се безпокоя какво да правя?! Не мога да кажа, че е дебела, но не е и слаба - ръст 172, тегло 73 кг. Тя самата доста страда от теглото си, но няма воля да се ограничава. Прави упражнения, но няма ефект, след като си похапва. Това, което ме притеснява е, ако започна прекалено да настоявам да слабее, да не стане пък по-лошо - с тези анорексии и булимии, които заливат младежите ни в последните години - просто ми настръхва косата! Моля ви, дайте ми съвет как да постъпя, за да не я травмирам, но и същевременно да мога да огранича пълнеето й? Ще бъда благодарна за всеки добър съвет!



Тема Re: Напълняване при момиче - какво да правя?нови [re: bgmama]  
Авторmima (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 22:45



Непременно направете консулт с ендокринолог. Той ще направи нужните изследвания и ще ви даде съвет и подходящо лечение. Ако сте от София сигурно знаете за Клиниката по ендокринология?
Ако ли не има доста лекарски практики в частни кабинети.



Тема Re: Напълняване при момиче - какво да правя?нови [re: mima]  
Авторбrмaмa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 23:19



От Варна сме. За това не се бях сетила. Смятате, че апетитът й е свързан с нещо ендокринологично ли?



Тема Re: Напълняване при момиче - какво да правя?нови [re: bgmama]  
Автор ET (Rocka Rolla)
Публикувано24.03.04 00:19



поговорете си хем сериозно, хем внимателно, тя не е сляпа и така или иначе вече се е потиснала от теглото си, ще й бъдеш от полза, ако подпомогнеш изграждането на система за самоконтрол

ама имай предвид, че от теб зависи какво се купува и какво се яде вкъщи... по колко се яде.... пред телевизора ли се яде.... късно вечер ли.... ядете ли сол, натриев глутамат, маргарин и каквото там още се сетиш от гадостите...
традиционно ли готвиш или разделно.....
правите разтоварващи дни....

забелязала съм, че когато се стягам да отслабвам, мъжът ми също отслабва, при все че той не се коси от няколко наднормени кила и ако му предложа да мине на каквато и да е диета, ще умре от смях.... просто внимавам какво купувам и вредни храни не влизат в къщата.... остава му вариантът да ги яде навън, но това къде се храни дъщеря ти е също до голяма степен още под твой контрол...

а пък като се ходи на гости при баби е трудно, това го казвам от собствен опит... (личен имам предвид, децата ми са слаби и жилави)

не знам с кого живеете, но ще е най-лесно околните да се съобразят с благородната кауза да се помогне на момичето да влезе в норма... нямам предвид да разпределяш сутрин листата на една маруля на семейството за закуска.........

ама ако примерно никой не си пече филии с кашкавал за известно време ще е добре... или не носи торти, кроасани, бисквити, коли и прочие junk food.....

Если Фортуна повернется к Вам спиной, то можно делать у нее за спиной все что угодно.


Тема Re: Напълняване при момиче - какво да правя?нови [re: bgmama]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано24.03.04 08:58



Тази зимна ваканция едната ни баба много добре се постара и с голяма гордост се похвали колко е напълняла дъщеря ми при нея.
Напълняването беше в начална фаза - отрази се на дупето най-вече и на бедрата.
Веднага взех мерки, защото си мисля, че изтърве ли човек началото, после много трудно се свалят кг.
"Лекарството" се оказа много просто и ефективно.
Записах я на плуване. Не като състезателка, просто за нея самата. Оказа се, че има голям ефект.
Пробвай, нищо няма да загубиш.
Успех.



Тема Re: Напълняване при момиче - какво да правя?нови [re: bgmama]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 11:26



Напълняването е функция не само на яденето, но и на разходването на енергия. Ако прави повече движения едва ли ще напълнее. Но без ограничаване на храната няма да мине... Ако е по мързеливичка, просто няма шанс... Трябва воля, не само за намаляне на яденето, но и за повече движения. Само упражнения не помагат. Бягане, ходене плуване и то не помотване, а сериозно натоварване. Постепено увеличаване на дистанцията, докато стигне до 5 - 7 км. за бягането, 2 - 2,5 км. за плуването и 30 - 40 км. за ходенето, като всеки път се напъва да подобрява времето. Може да ги съчетава, например - сутрин 3 км. бягане за време, следобед 1,5 км. плуване или един 20 км. преход ходене.
Не на последно място, в рода ви има ли по-пълни хора? Защото ако носи гени на по-пълен човек, само ще я тормозите с диети и физически натоварвания, без особен резултат.



Тема Re: Напълняване при момиче - какво да правя?нови [re: bgmama]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано24.03.04 13:06



ако няма здравословни проблеми (направете й вярно изследвания) - значи просто е от храната.
Всичките тези изкуствено модифицирани храни здраво ни объркат организмите.
Ако можете да се снабдявате с доказано нашенска храна, отглеждана като преди 50-100 години, бързо ще се оправи :)

Откакто майка ми започна да си отглежда зеленчуци като хоби, аз при нея отслабвам, въпреки че ям като за световно, като отида за 2 седмици през лятото. Няма модифицирани семена за високи добиви, няма изкуствени торове... а месо от магазина направо забранява да се купува.
Честно казано, има голямо значение произхода на това, което ядеш... не само какво е и колко.




Тема Опитнови [re: Hell]  
АвторKиka (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 18:51



Когато бях точно на вьзрастта на дьщеря ти страшно напьлнях. Причината беше и пубертета, но най вече че спрях да тренирам баскетбол(тренирах активно преди това). При рьст 172 бях 47 кг, за месец станах 49 и след това стана страшно. След няколко месеца бях 62. Бях много нещастна. Исината е че малко след това отслабнах и бях около 55 - но оттогава имам целулит, който не се маха.
На сватбата бях 52, но целулита пак си го имаше. Та после разбрах колко сьм сбьркала че сьм спряла спорта навремето рязко.
Все се чувствах дебела, страдах от всякакви комплекси докато бях в гимназията, срам ме беше да се сьблека по физическо вьзпитание. Но дори да разбирам сега че сьм била даже нормална, шока който изживях на рязко напьлняване ме направи много стеснителна. Срамувах се да общувам с момчетата и прочее.
Та за да се чувства добре детето и да изживее такьв шок и да има това чувство за малоценност цял живот като мен- накарай я непременно да спортува.
Ще отслабне но най важното ще има самочувствие и няма да се срамува от закрьглените си форми, че сега децата са много чувствителни тьй като в Бьлгария е модно да си много слаба и едва ли не се смята недопустимо да си закрьглена- особено сред подрастващите.
И които деца не отговарят на тези норми- пробват диети, гладуване и наркотици което е много опасно.



Тема Много благодаря!нови [re: bgmama]  
Авторbgmama (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 20:08



Благодаря ви за съветите! Ще се опитам да отговоря тук комплексно на всички...
Значи и в двата рода има пълни хора, но това не означава, че и тя трябва да е пълна, нали? До миналото лято всичко беше нормално, но от възрастта ли, от какво ли, спря да излиза /преди играеше с децата по цял ден около блока и изразходваше много енергия/, защото приятелките й или кандидатстваха след 7 клас, или бяха някъде на почивка и тя по цял ден си стоеше вкъщи, т.е. най-вече при едната баба, която просто се забавляваше да я тъпче с палачинки, пържени картофки, кебапчета и сладки неща и резултата не закъсня. Тя не тренира нищо и е доста ограничена откъм спорт и движение, защото ходи на рисуване и тази година ще кандидатства след 7 клас, т.е. ако не учи или не е на училище, то пак е седяща, защото рисува на курсовете с часове...
Аз съм на разделно хранене или поне се опитвах през зимата и съм я подканяла да се храни като мен, но е трудно за дете, което ходи на училище и си купува закуските оттам, а не знам защо, но сега се смята за нещо срамно да си носиш сандвич от къщи и това отпада като вариант.
А дали няма да е много жестоко да я ограничавам в количеството храна, което консумира на едно ядене? Много се притеснявам да не я травмирам още повече. Без да искам, намерих нещо като дневник, в който нямаше кой знае какви тайни, но през няколко реда пишеше, че е дебела и иска да отслабне на всяка цена - затова съм притеснена да не се превърне в някаква мания и да се намрази, че няма воля и после да създаде някаква невроза, чрез която да изпуска парата...
Ох, май много сложно стана?! Извинете ме, но съм притеснена, а не зная кое е правилно - да я ограничавам ли или да я оставя тя сама да се справи и да няма последствия за в бъдеще?



Тема Re: Много благодаря! [re: bgmama]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 20:51



Егати и майката си... как така ще четеш дневника на дъщеря си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.