Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема имаше, данови [re: вeчe пopacтнax]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано18.03.04 10:50



и аз си спомням няколко такива случаи от преди 89-та.
Донякъде съм и потърпевша в един...
Но пък по онова време имаше прекалено малко свобода на движение и единственият начин за издигане в обществото беше чрез властта, по партийната стълбичка.

За какви правила можем да говорим сега, когато престъпниците са сред най-богатите хора в страната и се разхождат безнаказано?
Как да обясниш на едно подрастващо дете, че не е това начина, когато твоя живот, подчинен на някакви морални и етични принципи, е един кофти пример за него? Пример на неудачник.

Въпросите са чисто риторични.
Някои родители успяват... надявам се да съм от тях или поне никога да не разбера, че съм се провалила.




Тема Re: Шокирани и възмутени сме, и какво?нови [re: kakata]  
АвторBebina (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 11:59



Възмутена и шокирана съм след случилото се убийство. Направо онемях, след като чух от новините за станалото и не вярвах на ушите си.
След това започнаха взаимни обвинения и нападки, прехвърляне на вината. Всищност, кой настина трябва да поеме отговорността?
Родителите на двете момичета, разбира се.
Мисля, че нито училището, нито обществото са виновни. Вина имат момичетата, а поради фактът, че са непълнолетни - родителите им. Та именно родителят е длъжен като такъв да познава най-добре своето дете. Та кой друг, освен него е длъжен да възпитава и учи на добродетели собственото му дете?
Не мога да рзабера такива родители. Защо са престанали да общуват с децата си? Защо не са ги научили да ценят и уважават правото на живот на себеподобните си? Защо са опуснали контрола над децата си?
Много жалко, че по този начин са възпитали убийци.



Тема Re: Шокирани и възмутени сме, и какво?нови [re: Bebina]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 13:52



А бащата на едно от момичетата Мария е психолог по професия



Тема Re: Шокирани и възмутени сме, и какво?нови [re: kakata]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 14:07



Предлагам една друга гледна точка за размишление: Да предположим, че убитото момиче е било добре възпитано от съвестни родители. То е било по-умно, вероятно с по-стабилни морални устои и норми на поведение, с което е подразнило убийците. И какво? Не е успяло да разпознае злото, да му се противопостави, просто не е оцеляло! Тогава как да възпитаваме децата си? Сериозно се замислих, дали ценностната система, която искам да изградя у сина си, няма да го превърне в жертва на един по-различен свят?



Тема вероятно ще го превърне в жертва....нови [re: MM]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано18.03.04 16:51



в някаква степен.
Не е задължително да претърпи физически травми... и психическите ще са повечко.

Говорехме си одеве с колегите... в общи линии на тази планета действа принципа "прееби другарчето си, за да си добре". Иначе казано - принципа на конкуренцията и на елиминирането на по-слабите... или по-принципните и човеколюбивите.

Наблюдавахме преди месец със сина ми в подлеза на НДК, как няколко гълъба много усърдно кълвяха един куц техен събрат. Единия от тях... явно водача на глутницата, беше особено агресивен - един наперен такъв, крачи като господаря на гълъбския свят... Въпросният куц гълъб многократно сме го виждали и друг път там - справяше се доста добре, честно казано и нямаше никакъв проблем да оцелява. Ама го гонеха и убиваха пред очите ни.
Защо? Закони на природата.

***

Да предположим, че двете момичета не бяха убили своята съученичка, а бяха избрали други методи да се наложат в миниобществото си - техния клас, училище, компания и т.н.
Примерно - да тренират нещо, което е на мода сред връстниците им и да побеждават в състезания, да пеят или да свирят в някакви детски групи (в общи линии съм съгласна със Скарлет в онази тема за чалгата, но дори и това е по-добрия вариант)... или просто да се стремят да подражават на Маргарита и по този начин да спечелят симпатии...
В такъв случай никой не би имал нищо против, нали? Пак е конкуренция, но с други, приемливи средства.

Физическото елиминиране на противника в 100% от случаите е признак на собственото ти безсилие.

Не можеш да го изпревариш, за това му подлагаш крак.
Страхуваш се да кажеш какво мислиш в лицето му, за това пишеш доноси и сееш клюки.
Не можеш да го победиш в честен двубой, за това го застрелваш в гръб.

Е... освен да учим децата си да бъдат силни, друго не можем да направим. Оттам нататък - оцеляване.




Тема Re: Шокирани и възмутени сме, и какво?нови [re: kakata]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 18:31



проклето е това общество, което оценява едногодишния тряд на едни учител с толкова пари, колкото взема Азис само за един свой концерт!



Тема напълно си праванови [re: Hell]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано18.03.04 18:55



Ако си силен, това може да бъде само в твоя полза.
Ако си безчувствен и прецакваш другите, това може и да ти помага да вървиш напред, но ще те направи ли щастлив?
Болните амбиици всъщност са признак за някаква вътрешна неудовлетвореност от самия себе си, която напълно се изключва със щастието.



Тема Re: Шокирани и възмутени сме, и какво?нови [re: MM]  
Авторивaнa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 18:56



на подходяща възраст му даваш да прочете "Повелителят на мухите" и да го разбира както успее - буквално или да прочете философията на задния план...



Тема ХА...психолог бил!?нови [re: Жeни]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано18.03.04 22:35



Ми знаеш ли с какви въпросчета се занимаваме по психология?
Защо съществува съществуващото? А де, я ми кажи ся! или
Кое съществуване ми е най-близко? Ммм, този ми е любимия... Психолог викаш!? Браво на него, още един показател, че обществото ни отива в много хубаво посока... Право на долу!



Тема Виновни са американските филми!нови [re: kakata]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано18.03.04 23:07



Друг път, баба ми е виновна! Ама това е един от най-основните аргументи на възрастните и по-възрастните... Ама наскоро се замислих за нещо друго... До сега не бях видял някое хлапе да се прави на герой от някой филм(изключвам батмани, пръстени и темподобните) но пък всяко второ хлапа се прави на едни силно презрян от мен индивид а именно Мишо шамара... Ами евала му на пича, намерил е начин да си изкарва парите, но за разлика от щатите, тук рапа се слуша от деца на възраст 8-14 години и които мрат да подражават на жалки отрепки като шамарчето, дърварчето и ванчо 6. И за разлика от западната рап култура, да, рап култура, защото там я има а тук се пее изключително и само за т'ва колко си велика ако наричаш момичетат с разни епитети и нарушаваш закона по всички параграви... Българския рап изкривява ценностите на децата в тяхната най-крехка възраст... резултат: 12 годишни пичлемета дето се наливат и пушат и се държат като хамали... Преди време бях пуснал една тема насочена към родителите... Е, явно наистина трябва да се упражнява як родителски контрол, но уви това далеч не е така! В днешно време понятието семейство в много случай е само формално... Друго много "смешно" нещо е, че винаги като се случи нещо подобно се вдига врява, правят се няколко проверки по нощните заведения и после пак през просото... Докога ще е все така? Абе много е късно за да мисля като хората, но като чух за това нещо първо не можех да повярвам... Айде, ако са били момчета мине-замине ама щом и момичетата зеха да се трепат накъде сме тръгнали? И какви са тия мнения за 3-5 години присъди? Нали след 3 години ще излезне, никой няма да я приема на работа, ще почне да се друса и да пие, ще стане утрепка която ще храним от данъците и която някой ден пак ще убие... Смърт! Попаднали сме в порочен кръговрат... Възрастните крадат, трепат и нарушават законите по всевъзможен начин а децата гледат и се учат как да живеят безнаказано... И го правят! Ама за какво ви го говоря, вие си го знаете... Човек се ражда невинен, но в последствие е повлиан от мноество фактори които го "изкривяват" психически и физически... Е, трябва да се преборим с анй-опасните от тези фактори!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.