Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема дали има нужда от логопед?нови  
Автор danii (търсеща)
Публикувано18.02.04 17:40



Моят син е на 4 г. и 4 месеца. Говори много правилно, включително и граматически. Има само проблем с "Р"-то. Казва нещо средно между "Д" и "Р", което за жена може би, би било приемливо, но за мъж е грозно. Опитвам се да му обяснявам къде точно трябва да си постави езика и т.н., но не се получава. Започвам да се замислям дали не е време да посещава логопед.

Вие как мислите?



Тема Re: дали има нужда от логопед?нови [re: danii]  
Автор Lav (val)
Публикувано18.02.04 18:28



i az za tova sum se zamislila naposleduk. Moiat e samo na dve, no vse pak me pritesniava che nikoga ne proiznasia r-to v dumite. koga li e nai-dobrata vuzrast za logoped?



Тема Re: дали има нужда от логопед?нови [re: Lav]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано18.02.04 18:57



На две годинки е твърде рано, според мене. На 4-5 може, но дори и в І клас не е късно. В нашето училище логопедът е проверил всички деца от І клас и е казал кои имат нужда да го посещават.

По-добре шизофреник, отколкото съвсем самотен...


Тема В нашата детска градинанови [re: danii]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано19.02.04 09:06



имат занимания с логопед. Защо не се поинтересуваш как е във вашата? Може да имат някакъв абонамент.



Тема Re: дали има нужда от логопед?нови [re: danii]  
Автор Flash_ ()
Публикувано19.02.04 09:16



Да, опитай в градината, ако няма там винаги можеш да го водиш допълнително в частен кабинет.
Гого едно време 'р'-то си го казваше, но имаше други букви, които не казваше чисто и в първи клас ходеше при логопед в училището. Не помня колко време се занимаваха-аз не съм ходила с него- но се оправи!



Тема Re: дали има нужда от логопед?нови [re: danii]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано19.02.04 10:24



Дани, а ти караш ли го да казва целево "р"?
Крис също не е с кристално произношение, но напоследък съм му подбрала голям набор думи с Р, коя от коя по-трудни (мордор, моргул, горгорот, гондор, рохан, прешъс...) и непрекъснато ги повтаряме по някакъв повод, и сме стигнало до едно ниво, на което неговото "р" просто ме подлудява от кеф (но не е в никакъв случай идеалното българско "р") и ако може така да си остане, най-добре, ама кой знае....



Тема Re: дали има нужда от логопед?нови [re: danii]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано19.02.04 17:10



Ами моя започна на три години и два - три месеца, но не можеше да казва 13 звука. И в детската градина си имаше логопед. Плащахме му да го занимава, защото не беше специализирана градина, а редовна - обикновенна.

За един звук - не знам? Ако искаш заведи го да чуеш и друго специализирано мнение, пък после ще решиш дали ще ходи. А в училищата от 1 до 4 клас минават и преглеждат децата и който има проблеми го поканват за занимания с държавен такъв. Там вече не се плаща. Само за материали и помагала, ако се наложи.

Прецени си.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: В нашата детска градинанови [re: Smile]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано20.02.04 17:09



май така ще направя.
само да стигна до градината
защото моят мъж го води, баби го вземат и накрая пълна каша кога, какво и как трябва да се прави...



Тема Re: дали има нужда от логопед?нови [re: Flash_]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано20.02.04 17:15



не знам дали да чакам до първи клас.
то като се замислиш само "р"-то е проблема....
имам притеснения да не почнат нещо да го задяват за смешното "р". тези днешните деца са истински акселерати. вече почнаха да му се подиграват за ушите (като на чибурашка са) и въобще не ми се иска да го тормозят и заради нещо друго.

а с ушите не знам какво да правя. чувала съм че чак след пуберитета подлежат на хирургическа корекция..... сега обяснявам, че едни са с големи уши, други с кафеви очи, трети с криви носове ит.н. уж се съгласява с мен, но току ме пита: "мамо, а на Ники ушите щръкнали ли са?" от къде ги наследи тези слонските уши така и не разбрах ....



Тема Re: дали има нужда от логопед?нови [re: antea]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано20.02.04 17:23



упражняваме се
като започнеш от традиционното "рачо реже риба", бръмча, бръмбър, бърборя, разговарям и какво ли още не.

не казва гърлено "р" като на френски, нито английско "Р" ..... а, сега се сетих, че казва една смесица "д/р/т" която звучи точно както се произнасят на английски this, that, those........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.