Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 24.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: четох :(нови [re: kakata]  
Автор Бeзcъннa (няколко)
Публикувано06.01.04 11:39



Хм. Пропускът им в цялата организация е според мен във вида контрол. И има какво да се гони за комуните определено. Но искам, без желание да те оборвам в случая, да отбележа, че те дават работа на много младежи - отказващи се или отказали се от дрогата. Освен това пари на родители не прибират. Ако някой е чул за противното, да ми каже. Не знам, според мен доброто желание има прекалено много страни и не може да се имат предвид всички подходи и всички последици. Ти би ли прибирала, хранила и грижила се за непознати деца в собствения си дом, без пари и без изгода за себе си, с цел да дадеш спокойствие и лична подкрепа? Виждала съм го и го оценявам. Иначе - на всеки са нужни пари. При положение, че след катастрофа преди време не можеха да си позволят ремонт на кола, извинявай, как да повярвам, че всичко се прави за пари? Иначе за необходимостта от специализиран персонал категорично подкрепям. Айде, те двамата с жена му са лично ангажирани, но как се събират други хора ей така от въздуха, за да работят с младежите? Родителите, които разчитат на тях, не мислиш ли, че разчитат именно защото не плащат? А за персонал трябват заплати. Сложна е картинката. А смъртта винаги повдига много въпроси. Ако разбера нещо неофициално за какво е станало точно, ще пиша.



- - - -
Сарказмът е братовчед на гнева.


Тема Re: Не много празнично, но няма как. Наркокомуните.нови [re: kakata]  
Авторdia (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 16:50



Значи доколкото ми е известно в следващите броеве пишеше ,че въпросните "бити" момчета са излъгали че са бити.Второто което искам да ви кажа .ИМАЛ ЛИ Е НЯКОЙ ОТ ВАС НАРКОМАН ДО СЕБЕ СИ? Едно е да коментираш от страни едно е да го изпиташ на собствен гръб. Вие коментирате за контрол на държавата... Вие не сте имали истински допир с тези неща.ДЪРЖАВАТА НЕ Я Е ЕНЯ!!!!!! Тези комуни са за някои последните шансове защото аз за отказал се наркоман не съм чула.А Вие? При мен ситуацията беше доста особена не ставаше въпрос за детето ми /и слава богу/а за възрастен човек.На колко врати съм чукала и съм се молила и съм опитала да помогна никой не го е еня.Самият случай не ставаше за наркокумуна поради възрастта си .Но така или иначе на наркоманите не може да се вярва така че не вярвайте на всичко . А и чест им прави на тези които са се захванали с тази нелека задача да лекуват наркоманите.
По важното е да се наблегне на превенцията.Стигне ли се до комуната положението е трагично.Нека заедно да се помолим децата ни да не се докосват до разтапящата мозъка смес



Тема Re: четох :(нови [re: Бeзcъннa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано06.01.04 19:52



Защо, всъщност писах по-горе, че ще се радвам някой да ме обори.
Все пак комуна само с гол ентусиазъм не се прави. Става въпрос за терапия на хора, които имат тежък психичесик проблем, неуравновесени са и са със слаба воля и задръжки. Дали са станали такива от наркотиците или са станали наркомани поради това че са такива, няма значение. Не можеш да ги оставиш на самотек да се оправят помежду си. Казваш - няма средства за персонал, за подходящо оборудване и медикаменти. Разбирам - омагьосания кръг - пари няма докато не се види налице дейност, а дейност без пари не се върти. В слечая аз нямам представа как и от кого се финансира организацията, така че не мога да кажа, че служи за набиране на средства и печалба, но пък и ти не знаеш дали има или няма пари, тоест нито едното , нито другото е докрай вярно.
фондацията "Право на свободен избор" участва в Националния съвет по наркотичните вещества и е дан от малкото НПО съучредители, тоест има някаква база, контакти и възможности за по-добра организация и по-отговорно отношение. Ако нещата са наистина съвсем безкористни, както казваш ти и другата жена която ми е отговорила, пак остава открит въпроса че само с единият ентусиазъм не може да се стигне до резултат.



Тема Re: Не много празнично, но няма как. Наркокомуните.нови [re: dia]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано06.01.04 20:06



Битият може да излъже, че е бит, но как ще излъже умрелият, м?
Второ, защо им трябва на тези момчета да бягат и да се крият по гората? Не могат ли просто да си вземат шапката и да си вървят, в края на краищата в тази комуна са доборволно, а не са лишени от свобода и никой, абсолютно нико няма право да ги държи насила, независимо какви документи са подписали. Ако са постъпили доброволно в лечебно заведение се подлагат на някакъв режим, но комуната няма такъв статут и ръководството няма право да държи там никой против волята му.
Ето тук нещо не е наред, и аз затова повдигнах темата. Какъв е вътрешният ред, кой контролира и издава забрани да напускат, защо се налага да бягат и да се крият като партизани. От кого се крият? Това нали е комуна, а не концлагер.
Познавам наркомани, знам какво представлява изкривената, малодушна, безволева личност на такъв младеж. И въпреки това, едва ли чрез такива психотравмиращи преживявания някой би се излекувал.
И на последният ти въпорс - да познавам хора, които скъсаха с дрогата. Други се лутат между едното и другото състояние. Трети не могат да скъсат и карат така до края какъвто и да е той.



Тема Re: Не много празнично, но няма как. Наркокомунитенови [re: dia]  
Автор dma (irq)
Публикувано06.01.04 21:00



Dia, мисля че да влизаме в спорове кой повече е бил в контакт с наркомани е абсолютно безмислено и, дори бих казала, смешно. Изглежда ми на някакъв извратен тип хвалба. Взимайки напредвид приблизителните изчисления на броя на наркоманите в България, бъди сигурна, че тук МНОГО хора са били в контакт с тях и знаят, че както има отказали се наркомани, така има и такива, които не успяват.

Инъче, благодарим много за безплатния курс по "наркоманска психология", но аз не съм съгласна да се говори така общо за хората. Самата идея да се говори по подобен начин за толкова различни хора, с толкова различни проблеми, ме възмущава.

От друга страна, наркокомуните са места, които би трябвало да взимат предвид минимални изисквания откъм хигиена на живот, медицинско и психологичеко следване и т.н. Въпрсът, който каката повдига е напълно легитимен - КОЙ контролира тези заведения (или в случая това заведение). Тези, които помагат, не би трябвало да залягат само на фактът, че са добри самаряни. И аз искам да помогна на болните от рак, ама не мога и не съм квалифицирана да го правя. Всеки човек, който прави заведение с някаква лечебна цел ТРЯБВА да бъде строго контролиран независимо от градуса му на ентусиазъм и добра воля.

Колкото до молбите - те не помагат особено. Трябва много действие, за да се започне с някакъв тип превенция.

П.С. Мнението ми засяга и постинга на Безсънна в известна степен.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Не много празнично, но няма как. Наркокомунитенови [re: dma]  
Авторdia (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 09:43



Въобще не става дума за хвалба.Да според мен могат да бягат да лъжат и да се крият...Въпреки че са доброволно там.И съм съгласна за контрола на държавата но това просто няма да стане както на всички ни е ясно.

Да всички наркомани са едни и същи и не можеш да ме убедиш в противното.

ДВе години и половина съм се нагледала така че не ми обяснявай за воля и отказване.По късно ще разкажа цялата история в отделна тема за да ми поблагодариш за "безплатния курс" Защото това са болни мозъци и ти твърдиш че всеки е индивидуален? Нима?
А ако трябва да бъда честна имайки предвид умопомраченото им съзнание ще бъда щастлива ако ме запознаете с такъв волеви човек отказал се от дрогата ,защото това е мерило за мен на борбен и силен човек.



Тема Re: Не много празнично, но няма как. Наркокомунитенови [re: dma]  
Авторdia (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 09:51



И исках да добавя че си противоречиш.Веднъж искаш да се говори веднъж благодаря за урока. А и като си имала досег трябва да ти е ясно че мирните разговори водят в почти всички случаи до празни обещания и лъжи от страна на наркоманите до следващата доза



Тема Re: Не много празнично, но няма как. Наркокомуните.нови [re: kakata]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано07.01.04 11:38



Само с бой няма да върнеш никой наркоман към нормален живот.Но тази точно комуна доказа,че като спомагателна мярка е много полезен...



Тема Няма смисъл да скапваме тематанови [re: dia]  
Автор dma (irq)
Публикувано07.01.04 19:42



Ти се изразяваш безкрайно цинично и свирепо относно огромна категория хора. Това не мога и не искам да го приема. В разрез е както с личния ми опит, така и с принципите ми.

"Да всички наркомани са едни и същи и не можеш да ме убедиш в противното."

Е, ок! Няма да правя опити, има ли смисъл след това изказване? Както казах, няма смисъл да скапваме темата в спор, от който -от сега ми е ясно- нищо няма да излезе.

П.С. Колкото до запознаването, ако имаш път към Северозападна Европа, свирни, ще те запозная с трима отказали се. Опс, пардон! Четирима са, ако включа и алкохолика. Двама от тях са спрели в комуна, двама в домашни условия, с благи думи и метадонова помощ. Направо страшен избор, а?

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Няма смисъл да скапваме тематанови [re: dma]  
Авторdia (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 12:40



Кой се изразява цинично? И кой скапва темата?

Първоначалната ми идея беше че наистина избягалите може да лъжат!!!!че наистина са били бити!!!
И не аз слагам наркоманите под обща категория!!!

И самата медицина ги обобщава като обща деградация на личността и всичките съпътстващи психически прояви????

Нима теб не са те гледали в очите и не са те лъгали безброй пъти?????????

Браво на отказалите се твои приятели! Те в северозападна европа ли са??

Имаш ли представа какво е в БГ??????

Много ще се радвам да ме свържеш с приятелите си! Разкажи по - подробно кога са се отказали как се поддържат,как се справят със света??? Как занапред ще изживяват големите стресове?

И още нещо наркоманите са болни хора и трябва да им се помага но ИЗБОРЪТ ИМ Е БИЛ ЛИЧЕН И ТЕЗИ ГРЕШКИ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕДОДВРАТЯВАТ!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.