Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ТЕЛЕВИЗИЯТА!!!  
Автор mishi-mishi (четяща)
Публикувано16.12.03 01:21



Имам много обикновен въпрос - колко време на ден гледат телевизия децата ви?
моята дъщеря може да седи пред телевизора цял ден, да щрака по каналите, да изгледа 10 филма и пак не й е достатъчно.

мисля, че не е нормално да е толкова пристрастена към тв

дори 2-годишния ми син се заглежда доста дълго, а имам приятелки с деца на същата възраст, които казват, че те почти не обръщат внимание на телевизора
въвеждам ограничения колко и какво да се гледа, но особено вечер е трудно да се спазват, освен ако и ние с баща им не се лишим тотално от телевизия и въобще не включваме тв. само ми се молят "нека си догледаме филма,...още малко..." и нали и на нас ни се гледа и съм добра душа - отстъпвам

как реагирате вие? ще съм благодарна за мненията ви!





Тема Re: ТЕЛЕВИЗИЯТА!!!нови [re: mishi-mishi]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.03 01:28



Моята дъщеря е на 3г. и 8м. и гледаше по цял ден телевизия. Това много ме ядосваше защото знам, че изобщо не е хубаво. Докато един ден казах стига! Обясних й, че ще си развали очите, че ще сложи очила и тя взе, че ме разбра въпреки упоритият си нрав. Сега гледа най-много по две касетки на ден.



Тема Re: ТЕЛЕВИЗИЯТА!!!нови [re: мaмa]  
Автор sema (african)
Публикувано16.12.03 06:30



При нас все още няма подобрение. Синът ми е на 12 г. и вече сложихме очила! Е колкото и да обяснявам и да се боря - не става! Виж като се ядосам и просто закодирвам телевизора, но ми се струва, че с времето някак нещата ще се урегулират. Аз лично винаги съм си мислила, че ако си намерят по-интересно занимание няма да имаме този проблем.
Поздрави!

В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема Re: ТЕЛЕВИЗИЯТА!!!нови [re: mishi-mishi]  
Автор ET (Румцайс)
Публикувано16.12.03 09:19



николко, изобщо не им разрешаваме и нямаме телевизор по тая причина - и ние с мъжа ми не гледаме TV

веднъж два пъти на месец по два часа при баба си, у дома гледат филми на компютъра веднъж-два пъти седмично и толкова

Назвать вещи своими именами нетрудно. Трудно под этим поставить свое
имя.


Тема Re: ТЕЛЕВИЗИЯТА!!!нови [re: mishi-mishi]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано16.12.03 14:43



за мен решението на проблема е - "навън" !!!! щом имат свободно време- якетата и да играят навън- разходки;спорт..... телевизор вечер евентуално да гледат половин час и сутрин ако станат по-рано пускат MTV- но виж-с компютъра едва се преборваме....



Тема Re: ТЕЛЕВИЗИЯТА!!!нови [re: mammy6]  
Автор mishi-mishi (четяща)
Публикувано16.12.03 15:19



това с компютъра е друга тема, там успявам да се преборя, може би защото баткото се занимава повече с него, а той е по - -изпълнителен

лятото, а и въобще като е топло също е лесно- те са през цялото свободно време навън, слава богу има много деца в квартала, а и детската площадка и градинките са току пред нас...но сега



Тема Единственото,нови [re: mishi-mishi]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано16.12.03 16:49



с което се преборих е забраната на Картууна. Безкомпромисна съм и колкото и да ми се тръшка, че няма друго детско - не позволявам.
Виж обаче на комп-а има вече 20-тина филма и там отърване няма. Даже правим пазарлъци с таткото за да можем и ние да гледаме все пак някой филм. А тя и знае как да "подходи" : "аз какво съм ви направила, че не ми давате да гледам филм?"
Малката е на2г.6м. и се заглежда за по 2-3 минути - не-повече.



Тема Re: ТЕЛЕВИЗИЯТА!!! [re: mishi-mishi]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано16.12.03 17:39



ами общо взето не им остава много време- толкова са натоварени в у-ще-докат о си научат;ходят на школа по английски;тренират баскетбол и като излязат сутрин се прибират вечер и почти не им остава време да стоят пред тв а събота и неделя програмата е пълна и почти не стоим в къщи.... но можеш да им разрешиш по един филм дневно- да си изберат кой и така....



Тема Еххх.. [re: mishi-mishi]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано16.12.03 19:25



Преди много години си нямах кабелна телевизи, карах си на старите канал1 и ефир 2 ... най-великото беше като пуснат принцът от Бел Еър с Уил Смит ако не ме лъже паметта. Преди около 6 години пуснахме кабелна и смело мога да заявя, че от тогава научих почти всичките групи и песни покрай МТВ и другите музикални канали, да уточня, че за мен музиката е Начин на Живот. Откакто имам компютъра обаче, все по-рядко сядам пред телевизора, най-вече докато ядем или когато дават хубав филм или мач и от време на време някой хубав филм на касетка(особено напоследък като станаха 2 филма за левче). Иначе телевизора е полезен ако се знае какво да се гледа, аз съм научил много неща от Анимал планет и Дискаввъри ченъл, които са хем интересни, хем полезни. Но като цяло за всеки си е индивидуално... все пак телевизора може да бъде и много опасен, като бях 3 или 4 клс сложих да си сваря 3 яйца и след 4 часа по пукането се досетих, че вече са дтвърдо....... препечени.

I trust two guys, one's God, and one is my gun
Ride Or Die Nigga!


Тема Re: ТЕЛЕВИЗИЯТА!!!нови [re: sema]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано17.12.03 11:32



това за очилата и телевизията доказано ли е всъщност?
брат ми прекарва по-голямата част от съзнателния си живот легнал! пред телевизора. дори и да няма нищо интересно в момента, той зяпа и превключва канали. зрението му е безупречно.
аз като дете хич не си падах по телевизията. танцувах, играех с кукли, ей такива разни неща... още в началните класове установих, че не виждам много добре. в момента без лещи съм като сляпа.
ясно е, че за моите проблеми сигурно има друга причина, но брат ми? от филм на филм прехвърли вече 30 г., а зрението му е като на невиждал телевизор.

нашето гардже си е най-хубаво!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.