Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 07.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема около масатанови  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано13.12.03 16:40



искам да ви попитам- сядате ли вечер цялото семейство заедно на масата?
в семейството на родителите ми това беше негласно правило- никой не сяда на масата преди всички да са се прибрали;вечерята продължаваше около час;говорехме;ядяхме..и никой не ставаше преди всички да са приключили с верята...
Незнам защо аз не успявам да създам този навик в моето семейство...всеки яде по всяко време;аз приготвям масата;каня всички и се започва"аз сега не съм гладна;по-късно...аз си взех закуска последния час и няма да ям.....аз искам да гледам телевизия..." Говоря;обяснявам колко е хубаво да седнем заедно;да си говорим...и те веднага" а н е може ли да си говорим и без да ядем"и други такива...незнам... мисля си че това е важно...
как е при вас?



Тема Re: около масатанови [re: mammy6]  
Автор Flash_ ()
Публикувано13.12.03 17:42



При нас е зле.
Именно за да сме всички около масата вечерята ни рядко е преди 21 часа. Което е неправилно откъдето и да го погледнеш.
Причина за това е нашия татко - тогава най-рано му приключва работния ден.
Единствено изключение прави малката - тя вечеря към 20 часа...
Иначе нямам проблеми със сина, всъщност аз ужасно мразя някой постоянно да вади храна и да яде по никое време и много се карам.



Тема Re: около масатанови [re: mammy6]  
Автор ET (Румцайс)
Публикувано13.12.03 19:12



и при нас не става, като си помисля колко пари дадохме за огромна маса, за да ни събира всички, а всъщност плотче за един щеше да свърши същата работа.....


времето е друго, така си го обяснявам, и аз работя все по различно време и няма как...... това е положението

Назвать вещи своими именами нетрудно. Трудно под этим поставить свое
имя.


Тема Re: около масатанови [re: mammy6]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 19:20



Аз съм на 15 години и през целия си съзнателен живот съм се хранил на маса с родителите си само когато имаме гости и аз присъствам. Иначе вкъщи всеки се храни сам и в различно време, въпреки че вечер сме заедно, е без баща ми, той рядко се сеща да се прибира



Тема Re: около масатанови [re: mammy6]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано13.12.03 23:24



И при нас не става.
Първо вечерят хлапетата и то не е едновременно, защото докато таткото къпе малкия, аз седя при каката да й давам зор да яде (ако няма кой да я подканва може да седи с вдигната пълна лъжица и да гледа в една точка поне 5 мин.). После каката влиза да се къпе, а пък аз храня малкия. Хоризонтираме ги и чак по-късно ние вечеряме.
Може би като пораснат може да се промени схемата, но засега няма такива изгледи.



Тема Re: около масатанови [re: mammy6]  
Автор Taйнa (загадъчнааа)
Публикувано13.12.03 23:50



Всички са заедно на масата само на рожденни дни и Коледа,през другото време на годината всеки яде когато е гладен,дори и на Нова година.



Тема Re: около масатанови [re: mammy6]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано14.12.03 02:20



Не успяваме всеки ден, но 4-5 пъти в седмицата вечеряме заедно. Аз много държа на този ритуал и всички знаят, че лошо ги чака, ако се опитват да изклинчат. Затова въведох железен режим на закуските, в 4 им давам кекс или нещо подобно и след това могат да си вземат само ябълка преди вечеря, ако са много гладни, но аз се опитвам да успея до 6.30-7 ч. Една идея - ако ти е трудно да организираш вечерята /то на кого ли не е, след домашните, каратето, балета, парка.../, правете си събота и неделя закуска заедно. Ние ставаме късно и към 11 правим палачинки или яйца и бекон, салата, малки кексчета. Така хем не бързаме, всички са наспани и в добро настроение, приготвяме храната заедно и минаваме с едно ядене за закуска и обяд /добре е за диетата на мама и тати/. Друга идея - ако не можете да вечеряте заедно всеки ден, отделете си една определена вечер в седмицата. Направете си /или си поръчайте/ пица или сандвичи или си купете нещо готово и играйте карти или Монопол, Не се сърди човече, каквото децата харесват. Когато дъщеря ми беше бебе, правехме така в петък, когато баткото може да стои до късно. Слагахме я да спи и измисляхме нещо да правим само с него. Той беше възхитен, че сме само на негово разположение и кресливият звяр го няма

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: около масатанови [re: mammy6]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано14.12.03 10:37



ние успяваме да седнем заедно на масата, говорим, храним се .... но не повече от 10-мин. След това малкия става и почва да ни дърпа един по един - иска внимание човека. И така - на прибежки правя тегели от масата до него. Но общо взето сме заедно на масата. Е, при вас е по-сложно, имаш да се съобразяваш с много повече хора.



Тема Re: около масатанови [re: mammy6]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано14.12.03 13:23



Много е приятно, даже не само вечер. За съжаление не винаги може да се осъществи. Всички се прибират по различно време. Стараем се поне събота и неделя да се съберем.



Тема Рядко се случва.нови [re: mammy6]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано14.12.03 22:36



Обикновенно като седнем всички на масата ме питат предимно за училище, което мен ме изнервя неимоврено много или пък всеки си говори за проблемите, което също не е най-подходящото за завършек на деня, но когато избегнем горните теми се получава една прекрасна вечер, която ни помага да разпуснем и да се посмеем заедно. За съжаление забързаното и изпълнено с нерви ежедневие влияе много отрицателно и върху домашните взаимоотношения.

I trust two guys, one's God, and one is my gun
Ride Or Die Nigga!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.