Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:34 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Почивните дни в детската градинанови  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано09.12.03 11:41



Исках да попитам как е във вашите детски градини?
При нас - от няколко дни ме гонят с едни списъци да казвам дали ще ходи на градина на 22, 23.12, после трите дни 29,30 и 31. и за капак от 05.01 до 09.01.2004???
Събират мненията на родителите и ако са под 50% децата, дето ще ходят или ще ги събират в сборни групи или градината ще почива!!!
А аз какво да правя - на мен никой не ми ги дава тези дни отпуск!!!
Хайде помежду празниците как да е, ще взема три дни, ама останалите?
Питах една приятелка от друга градина - тя подписала, че няма да ходи детето, понеже щели да ги събират от няколко градини децата в една
и то в сборни групи.
На родителите си не мога да разчитам за всичките дни - и без това баща ми взима всеки ден детето от градината докато се върнем от работа?
Вие какво ще правите?

Аз съм ваш'та леля.


Тема Ми к'во?нови [re: fasulche]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.12.03 11:51



Псуваме и правим график на гледачите. Ама да ме извиняват за след Нова Година В яслата щели да почиват и тогаз. Дааа, ама без нас. И без това съм организирала цялото роднинско войнство
Ще ходят на сборна група след празниците и това е. Кофти е, че съботата ще се работи



Тема Re: Ми к'во?нови [re: Smile]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано09.12.03 11:54



Аха, и аз съм на същото мнение.

Аз съм ваш'та леля.


Тема Re: Почивните дни в детската градинанови [re: fasulche]  
Автор dara (osobena)
Публикувано09.12.03 13:12



При нас ДГ работи във всички работни дни. Но групите са сборни и децата са по не повече от 5-6. Моите са винаги там. Няма начин обаче ДГ да затвори. Работи и в съботите, ако те се отработват и са официално обявени. Аз все още не знам кои са точно почивните дни и не са ме и попитали в градината, но предполагам, че ако правят списъци вече директно моите са вписани. Аз нямам свободни баби и дядовци, така че ще сме си на градина, освен ако не реша да си взема отпуска.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Почивните дни в детската градина [re: fasulche]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано09.12.03 13:21



и на мен вчера ми представиха една такава "анкета" - дали съм щяла да го водя на градина по празниците?? викам - как по празниците бе? е да де, в работните дни между празниците... хич даже и не погледнах кои са точно датите, щото ще си ходи всеки път когато сме на работа всички, а това включва всякакви работни дни, без значение има или няма празници около тях. Ако реша да пропусне детето някой ден, си е мое право, и нямам намерение да осведомявам предварително детската градина, за да си направят тънки сметчици как ще затворят на 19-ти дек и ще отворят на 10 януари......



Тема Re: Почивните дни в детската градинанови [re: ellion]  
Автор dara (osobena)
Публикувано09.12.03 13:36



Да, ама не! При нас излезе наредба, която ме задължава да уведомя ДГ, ако възнамерявам детето ми да отсъства. Подавам си молба, в която описвам колко дена, на кои дати, по какъв повод. Все едно си пускаш молба за отпуск. Изготвя се в два екземпляра, по един за всяка една от страните. Не знам само в Пловдив ли е така или е масова практика. Ако детето ми се разболее питам се как да предугадя 3 дни предварително. Тогава ме гонят с разни бланки да се подписвам на попълнени молби със задна дата. Веселба голяма!

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Почивните дни в детската градинанови [re: dara]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано09.12.03 15:31



абе и тук има такива молби, ама те са само ако ще отсъства по домашни причини, не по болест?? и важат само за периода юни до края на септември, когато въз основа на тази молба може да не се плащат и ония твърди 20 лв, които бил-не бил все си ги плащаш през годината



Тема Re: Почивните дни в детската градинанови [re: ellion]  
Автор dara (osobena)
Публикувано09.12.03 16:28



Те моите освен по болест, по други причини не отсъстват. А аз молби разписвам на поразия. Освен това, при нас няма твърда такса. Ако детето ми не е ходило на градина, за дните с отсъствия нищо не плащам. Таксата ми се изчислява на база декларация за дохода, смята се дневна база и плащам само за присъствени дни.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Почивните дни в детската градинанови [re: fasulche]  
Автор jufy (shtastliva)
Публикувано09.12.03 23:37



При нас също правят списъци и ще има сборни групи, но това всъщност установих, че е по-добре. През юли месец ми казаха, че ще бъдат сборни групи и незнам защо точно се бях притеснила. Оказа се, че групата се състои от много малко деца и то все "бойни", т.е. свикнали да си бъдат там - не плачат, спят си и им е хубаво с две думи, а лелките са си същите на брой, но се грижат за доста по-малко деца и това се оказа, че има немалко значение. За съжаление аз ще съм на работа и на 31-ви включително до 15,00 часа и незнам, тогава кой ще я гледа, защото единствения засега е брат ми, който незнам дали е виждал памперс на живо, а за други работи да не говорим, но пък тя мойта ще му "скрие топката" и ще му обясни какво точно и как точно трябва да се прави
П.П. Ние кога ще се видим най-накрая?



Тема Re: Почивните дни в детската градинанови [re: jufy]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано10.12.03 12:01



Трябва да го направим ,само дето и на мен нещо все време не ми остава, особено сега в края на годината.
Цункай пухличка по носето от мен.

Аз съм ваш'та леля.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.