Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ударете едно рамо  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.12.03 11:48



Мой'та госпой'ца на 5г. си е поръчала дълга рокля (като принцеса) на Дядо Коледа. Добрия стар страрец е в паника, щото ако не даде модел да шивачката до 2-3 дена няма да стане до Коледа, а той все още не е уточнил модел (щото му е бедна фантазията и ще му дойде идеята сигър през януари). Та дайте - кройки, линкове, идеи...ама по-опростени, щото
Или някой да знае магазин за такива дрехи във Варна?
Резервния вариант е шаферска рокля от булчинска къща, ама ще ми одерат главата там



Тема Re: Ударете едно рамонови [re: Smile]  
Автор ET (Румцайс)
Публикувано09.12.03 11:50



ти ме разби
тичам да удрям рамо и се пребивам в тая тема...... хич ме няма :-(

Назвать вещи своими именами нетрудно. Трудно под этим поставить свое
имя.


Тема Хмнови [re: ET]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.12.03 12:01



и аз съм като цапната с мокър парцал - все пак моля-другарката-от-детската-градина се сети да каже



Тема Re: Хмнови [re: Smile]  
Автор ET (Румцайс)
Публикувано09.12.03 12:07



но пък може да с еприсламча към вашата кройка, майка ми и баба ми шият чудесно, то аз затова не мога..... та може покрай вас и Галя да намаже....

Назвать вещи своими именами нетрудно. Трудно под этим поставить свое
имя.


Тема Кройка?нови [re: ET]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.12.03 12:14



За сега съм на идеята - презрамки с ластик в кръста, че да става за повече години. Тва ми е великата кройка.



Тема Re: Ударете едно рамонови [re: Smile]  
Автор Бeзcъннa (кихотица)
Публикувано09.12.03 12:28



Не знам никакви кройки онлайн. Кажи горе-долу какво искаш, може да нахвърлям модел и да сканирам, друга помощ не виждам как може да се получи. Или ти си казваш претенциите, а аз описвам кое къде и какво.



- - - -
Мърфи е късметлия. Марко Тотев - това е Класика!


Тема Брррнови [re: Бeзcъннa]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.12.03 12:34



много сложно ми изглежда....
Представям си го с презрамки (или връзки горе), с ластик в талията и надолу като балните рокли (дето танцуват стандартни танци с тях). Обаче си мисля, че този ластик не се връзва с полата надолу хич ме нямааааа



Тема 'Ми на мен кво ми дойде на умнови [re: Smile]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано09.12.03 13:32



Отгоре един правоъгълник, който се прихлупва на гърба, или отпред и там се връзва с шнурче (сещаш ли се какви са полските и германски народни носии) На раменете презрамки. Отдолу за полата (тип принцес май им казваха на такива кройки), по дупето върви горе-долу тясно, а надолу се разширява като лале. От колкото сложиш такива парчета, 4-6-8. Двете неща си ги представям отделно, че лесно да се обличат и правиш 'роклята' като омотаваш на кръста огромна панделка с джувка на гърба. За по-голям ефект можеш да ушиеш и фуста отдолу - да върви права, а където е най-широката част на роклята слагаш едно парче много набрано, че да надига роклята и тя да бухва.



Тема Re: Ударете едно рамонови [re: Smile]  
Автор Cha-noir (новак)
Публикувано09.12.03 14:23



Вероятно няма да ти допадне идеята, но все пак да споделя. На моето момиче (4 годишна) купих от втора употреба рокли за принцеси. Дълги, с маниста, с волани, панделки и какво ли не. Умира да се облича с тях и да танцува "на бал". Може би и при дядо мраз ще се яви с някоя от тях. Има и булчинска от там, тъкмо щях да се напъна за сватбата на вуйчо и да и спретна една и намерих в последния ден в един такъв магазин.



Тема Re: Ударете едно рамонови [re: Smile]  
АвторBibi (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 15:48



I kakvo shte ja pravite taja dulga roklja sled kolednoto/novogodishnoto parti?
Dali trjabva da izpulnjavame vsichki prishtevki na nashite hlapeta?

Znam li...





Тема Ихаааанови [re: Cha-noir]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.12.03 15:51



интересна идея. Тенкс



Тема Аминови [re: Bibi]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано09.12.03 15:55



каквото правим и пелерината, и изкуствените плитки, и герданчетата - носим ги из къщи.
Ако беше искала кукла, повече щях да си помисля, защото има много кукли и не играе активно с нито една от тях. А с роклята ще се играе!
Пък и защо да не изпълня тази прищевка? Тя е един път годишно, а не денонощното врънкане за гризки с подарък.



Тема Re: Ударете едно рамонови [re: Smile]  
Автор MM (za mama)
Публикувано09.12.03 18:36



Аз най-много харесвам за малки момиченца тези роклички с вдигната талия. Та както ти казваш може да е с презрамки, след това едно правоъгълно парче и после оттам надолу полата се разширява. Ако се добави и малко тюл отдолу, това ще я прави да стои бухнала, ако искаш можеш да я направиш и малко по-дълга отзад да е нещо като шлейф, ама без да се влачи, иначе много ще се спъва. Аз за сватбата си спомням че пробвах няколко рокли с шлейф но бях убедена че няма да мога да танцувам с тях и някак си не ми бяха удобни.
Ето ти и линкове (ако ще ходиш при шивачка не би трябвало да има проблем само да й покажеш снимка, защото те детските роклички не са толкова трудни за шиене.







Тези ги намерих в Гугъл, защото търсих и за Анна разни работи. Има сумати сайтове, ама май най-важното е хубав плат иначе пак повтарям, за деца кройките са общо взето лесни.
И да не забравиш да я снимаш принцесата и да се похвалиш после



Тема Re: Ударете едно рамонови [re: Smile]  
Автор tikota (w kraq na sweta)
Публикувано10.12.03 07:04



Ако нищо не си направила още и се чудиш, пусни една бележка да ти извадя кройка. Ще я сканирам и ще ти я пратя, почти съм на ясно какво искаш
Успех



Тема Re: Аминови [re: Smile]  
Автор nic1 (непознат )
Публикувано10.12.03 09:09



Сега вадя от дълбокия шкаф сп. Бурда. Там имаше няколко такива модели на карнавални детски рокли. Първо ще скенирам снимките на моделите, а после, ако нещо ти допадне и самата кройка.



Тема Re: Ударете едно рамонови [re: Smile]  
Автор Пaлмиpa (емили)
Публикувано10.12.03 10:15



може ли така и аз да повикам за помощ
търся сюжети от детски приказки за рисуване върху стена.
ако някой има сайт под ръка, моляяяяяяяяяяяяя.
извинявай, че така ти се залепвам.
с кройките съм много на "вие" и ако хвана игла със сигурност ще се набода 5 пъти.
успешно докаросване, брей, добре, че се обзаведох с момчета, ето ти едно предимство

Габриела, карамфил и канела


Тема Re: Брррнови [re: Smile]  
Автор Бeзcъннa (кихотица)
Публикувано10.12.03 13:27



Значи. Почвам с някакви обяснения, които за теб не знам дали ще се видят важни, но за шивачката ще са. Моделът няма особено значение, а изискванията ти. Вижда се, че искаш не да й става сега, а да може да се коригира за в бъдеще. Корекция на долната част е напълно възможна независимо от модела. Ако не искаш ластик (набор), при увеличаването на талията разкроена пола само се вдига, а гаранция за дължина си даваш с допълнителен волан, пришит достатъчно нагоре, за да се свали при повдигането на основната част. На мястото на дупките (несъмнено ще личат, поне след първо пране със сигурност) се зашиват или къдрички, или каквото се сетиш, най-елементарно панделка от тези сатенените, прави впечатление за нарочен елемент. Но това за в бъдеще. Проблемът с промяна на размера е по-голям и по-съществен за горната част. Ръкавните извивки се удълбочават и каквато и да е кройката, е възможно и не е проблем. Ръкавите се шият с по-голяма резерва (съединителният шев от под мишницата към китката имам предвид), за да поемат разликата в удълбочаването след година примерно. Раменете са кофти, но и да се вдигне малко ръкавът по- към врата при дете няма да прави впечатление. Вратната извивка също не е проблем, изрязва се когато почне да пристяга, но трябва да се предвиди отваряне, за да се облича удобно. Такааааа. Остава основната част на горната половина на дрешката. Това виж, го пиша за в случай, че все пак не си твърда за презрамки. Имай предвид, че презрамките задължават да комбинираш блуза, а и не знам доколко ще му изглежда празнично и принцесешко на детето, ако роклята добие вид на сукман. Та затова си пиша за рокля. Значи най-удачният вариант е парче на гърба, което да допуска стесняване и съответно отпускане на ширина. Оставено само като резерва е грозно, затова се оставя като основен елемент. Показвам гръб -

. Виждаш ли връзките? Просто не виждам точно гърба, за който ти казвам. Представи си плат под връзките, по-широк от необходимото, за да се затвори и така. А виждаш ли дантелата? Дантела се шие където си искаш, по-добре на ръка. избираш от по-простичките, има едни, приличат на памучни, но имат елстичност и не се гъчкат като коравите. Дантелата хем прави дрешката по-луксозна, хем каквото и парче да подпъхнеш накога между шевовете по-нататък за разширяване, няма да личи - само разместваш цветчета насам-натам и готово. Сега слагаш по цялата рокля, а догодина оставяш прозорец като за нарочно отпред по средата. Не намерих напълно удачно съвпадащи с мойта мисъл снимки, но мисля, че горе-долу разбираш какво имам предвид. А ако си държиш на презрамки за горе, малко да кажа за полата. Може голямо парче плат, дълъг колан, в колана ластик, догодина само отпускаш ластика. Може с прихлупване (някой каза), догодина само местиш копчето. Може моят вариант - гладко падане с разкрояване, после повдигане към талията за по-голяма обиколка. А най-сладкият вариант за принцеси, който ми е любим - воланчета!!! Хем имаш набор горе и се преправя лесно, хем надолу предвиждаш в сегашно време по-високо зашиване на парчетата едно под друго, което ти позволява за после само да ги смъкнеш надолу. За тоя вариант трябва да предвидите голям подгъв на основата, за да може да се отпусне и за последния волан да има върху какво да слезе надолу. Дали бях ясна? Самият модел като модел няма особено значение. Дали ще го оставиш гладко, дали ще искаш средно парче във форма някаква на гърдичките или някакви глезотийки от този вид не е важно. Само да имаш свобода за долната част и предвиденост за разширяване на горната. Разглеждаш първия булчински сайт, който ти попадне и си харесваш елементи - за деколте, за ръкави и всичко. И така. А, за блясък навсякъде се продават панделки, къдрички, мъниста, пластмасови цветенца, също и тия заешките кожички, дето децата много им се радват, можеш да й наплескаш на малката върху най-простичкия модел и да стане велика рокля. Та така. Ако нещо ще питаш - питай. Но пък шивачката ти трябва да знае как се прави парчето на гърба, ако трябва и конструктивно обяснение ще плесна. Успех!

Лелеееее, видях колко съм изписала, ужасссс! Ти чети, чети! Хех!

А, ето пак!:-))) Шийте по-широко всичко и оставете на детето колан за финтифлюшкаво, той ще намества достатъчно голям обхват от сантиметри по талията.



- - - -
Мърфи е късметлия. Марко Тотев - това е Класика!

Редактирано от Бeзcъннa на 10.12.03 13:30.



Тема Докладвамнови [re: Smile]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано11.12.03 16:59



Намерих магазин за карнавални костюми във Варна, обаче цените са големи (48 и нагоре), а качеството - никакво: плата е долнопробен, прозрачен (т.е виждат се дори гащите) и най-важното: обръчите са метални!!!!. А и не знам защо е решено, че роклите на момичетата трябва да са в розово. Имаше три модела - и трите в отвратително ярко розово - то поне дабеше някакъв по-млечен цвят.....
Та - въоръжена с инструкциите най-вече на Безсънна (тенкс още веднъж) и с визуални идеи от сайтовете, които бяха любезни да ми дадат клубарките, цъфнах в една булчинска къща. Веднага бях препратена в ателието и там с моделиерката направихме скици на мечтаната рокля т.е. тя рисуваше, а аз правих забележки. Реших, че там е най-добре да ми направят роклите, щото имат опит как се шият подобни рокли, а не да пробвам нашата шивачка дали ще съумее да ушие това.
Значи роклята ще е от сатен, отдолу има два пласта тюл, с обръч отдолу и отгоре с няколко вида и цвята цветчета. Отзад ще е с връзки, а на талията с ластик и ще е малко по-ниска за да има резерва за вбъдеще. Тази резерва ще се обура с колан с голяма панделка отзаде. След Коледа ще се опитам да постна някоя снимка.
Само се моля тези да направят наистина хубава рокля. Удоволствието ми ще е с цена максимум 40лв. Смятам, че е нормално, имайки предвид, че последната рокля, която купихме беше с цена 23лв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.