Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 29.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема нощно напикаваненови  
Авторcvete (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 09:34



Детето ми е на 3 години и не мога да се оправя с нощното и напикаване, моля дайте ми някакъв съвет за лечение.



Тема Re: нощно напикаваненови [re: cvete]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано04.10.03 12:46



аз доколкото знам до 4 години нощното напикаване е нормално.
Според мен не трябва да му насочваш вниманието към това, а още по-малко да му правиш забележки. Мисля, че няма повод за тревога :)



Тема Re: нощно напикаваненови [re: cvete]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано04.10.03 14:49



успокой се, и с двете по-големи деца имах по няколко месеца межде две и три години, когато се напикаваха, не е имало някакъв стрес, нито са били по болнави или настинали, просто около година не се бяха напикавали и изведнъж започнаха по няколко пъти на седмица, в чудо се видях, прах матраци, но не съм натяквала, пробвах с будене към 12 и към три - никаква полза, в 6 пак напикан един от двамата, мина от само себе си и беше по-кратко от половин година

само не се вторачвай в детето, докато е малко е нормално да има рецидиви такива, ако почнеш да обръщаш внимание пред него и му пренесеш притеснения, става страшно, имам един познат, който се напикавал до 15 години и никога не ходел по лагери заради това, ужасно се бил депресирал....


за утеха - дъщеря ми е на 6, тази нощ се е напикала, дойде да се оплаква сутринта...
не се е случвало тази година, но ей на....



Тема нощно напикаваненови [re: cvete]  
АвторЦвeтe (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 20:19



благодаря Ви за съветите!Не знам другите деца как се справят с това, но аз я вдигам поне 2 пъти/спейки/ да я изпишам и пак успява да се подмокри до сутринта един, че някой път и два пъти. Ако не я вдигна цяла нощ ще се удави:) Не съм сигурна дали няма да е по удачно да и сложа един памперс и да я оставя цяла нощ да си спи спокойно. Казаха ми да и давам по лъжичка мед преди лягане и това донякъде помага.



Тема Re: нощно напикаваненови [re: cvete]  
Автор irina ()
Публикувано04.10.03 22:18



Големият ми син се напишкваше нощем плътно да 3 години, без да има проблеми (освен дълбок сън). През деня от много рано го свикнах на гърнето (че съм го гледала с пелени и си се щадях), но нощем...
Мина де. Отдавна

бате Симеон - 11.07.1991
бебе Павел - 08.05.2003


Тема нощно напикаваненови [re: cvete]  
АвторЦвeтe (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 22:27



а дали проблема е само в дълбокия сън?



Тема Re: нощно напикаваненови [re: Цвeтe]  
Автор irina ()
Публикувано04.10.03 22:29



Ами при нас определено беше само това. Все пак до три години си е съвсем нормална възраст децата да се напишкват. Виж, ако продължи до по-дълго, тогава можеш да се замисляш за проблеми. Според мен на този етап е излишно.

бате Симеон - 11.07.1991
бебе Павел - 08.05.2003


Тема Re: нощно напикаваненови [re: irina]  
Авторцвeтe (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 22:41



Благодаря, донякъде ме успокои:)А дали е удачно да и слагам нощем памперс и да не я будя.



Тема Re: нощно напикаваненови [re: cvete]  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 22:49



Probvai s po dve zranca ot istinska davka vecher predi liagane(ima q v aptekite)



Тема Re: нощно напикаваненови [re: цвeтe]  
Автор irina ()
Публикувано04.10.03 23:25



Виж, там не знам
Големият, както казах, съм го гледала с пелени
А малкият е малък, за да съм се замисляла по въпроса
Може би бих пробвала да сложа памперс за известно време, не знам....

бате Симеон - 11.07.1991
бебе Павел - 08.05.2003



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.