Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 26.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Училището в Горна Баня  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано26.10.03 01:55



Събирам мнения за училището в Горна Баня. Не смятам да пускам догодина сина ми на училище (той ще бъде на 6 г. след една година), но ми се иска да проуча нещата по-отрано.

П.П. Имам предвид това, в което се помещава Италианският лицей.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002

Редактирано от sweetkids_mama на 26.10.03 01:58.



Тема Re: Училището в Горна Банянови [re: sweetkids_mama]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 11:04



Т.е. питаш за друго училище? Не за лицея?



Тема Re: Училището в Горна Банянови [re: sweetkids_mama]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано26.10.03 12:18



не и три пъти не

ще ти напиша на бележка по-подробно, но в общи линии основното е, че не е това, за което се представя, аудиторията е от определен вид деца и родители и вие не сте от този вид



Тема Re: Училището в Горна Банянови [re: kaka]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано26.10.03 15:19



Целият комплекс се води "Национален център за култура" и Италиански лицей. Лицеят е след 8 клас, затова не питам за него, посочих го само като ориентир. Става дума за основното училище, и то не за скъпо платената паралелка. Разбрах, че тя е само една, а при другите се плаща само транспорт и храна за месеца. Имам колежка, чиято дъщеря е там, и тя много ми го похвали. По принцип съм безкрайно резервирана, защото не ми е приятна мисълта детето ми да учи в училище, което се смята за по- луксозно и по- различно от обикновените...но пък от друга страна, бих искала да му дам добро образование в добри условия. Интересува ме най-вече атмосферата и качеството на преподаване, както и допълнителни подробности, като извънкласови занимания и учебна база. Просто се интересувам....в никой случай не съм се амбицирала за там.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Училището в Горна Банянови [re: ET]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано26.10.03 15:20



Да, моля те, напиши ми, ще ми бъде интересно.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Училището в Горна Банянови [re: sweetkids_mama]  
Авторpepa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 12:00



Ами не знам, но ако става въпрос за това, чийто директор е Велянова, то недей, както е казано и по-горе. Имам близки контакти /служебни/ с ТОВА НЕЩО никога не бих дала детето си в училище, където е директор. Всички деца там са избрани по някакъв признак и основното е кой родител за какво и колко й трябва лично. Има връзки навсякъде и се държи като средновековен феодал, с такова самочувствие е. Заобиколена е с ченгета от най-различни рангове, които се грижат за благоденствието й с цената на обучението на децата си. Просто ужасна !!



Тема Re: Училището в Горна Банянови [re: sweetkids_mama]  
Автор lsa27 (новак)
Публикувано27.10.03 18:23



На моя колега дъщеря му учи там - във втори клас.
Вярно е, че там учат деца на политици, журналисти и др. подобни, но има и нормални деца - като това на колегата ми, което влезе с изпит, а не по друг начин. До колкото виждам не ги делят децата, нито пък те парадират по някакъв начин. Е има и въпроси от рода на: " Тате, защо теб не те дават по ТВ, а на "еди кои си" бащата всяка вечер?" Попитах го дали са доволни от обучението й там и той ми каза, че да - доволни са. Мисля, че е добро училище и си заслужава детето ти да учи английски, тенис, танци, балет, рисуване, керамика и др. подобни - ако не друго ще има някаква обща култура, която в обикновено държавно училище няма да получи. А и каквото и да говорим аз лично бих предпочела детето ми да е в един клас с това на Жени Живкова, отколкото с детето на кварталния пияница...



Тема Re: Училището в Горна Банянови [re: sweetkids_mama]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано28.10.03 11:00



Двете ми първи братовчедки учат там, т.е едната влезе в лицея от 8клас и го завърши преди 2 години, а другата учи там от първи клас, сега е осми. Много са доволни, аз познавам доста от съучениците на голямата, страшно свестни деца са. Голямата се запали докато учеше по спортните танци, сега я дели една крачка от международния клас М, освен това ходеше на иконопис, стана доста добра. Като завърши, замина да учи в Италия, но хич не беше доволна от нивото там, казваше, че преподавали елементарни неща, особено по математика, та още първата година си дойде, кандидатства тук и веднага я приеха. Знае чудесно италиански и английски без да е ходила на частни уроци.
Другата играе балет от първи клас. Когато кандидатстват в лицея след седми клас им се дава предимство на завършилите основното у-ще там.



Тема Re: Училището в Горна Банянови [re: ET]  
Авторyвek мa нe бpиra (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 22:57



усещам че всички заобикаляте най важното : колко ще ни струва годишното обучение на детето ни там.Нека някой който знае да каже. И конкретно към ЕТ напиши го тук за да разберем всички .
Талантливи деца не се обучават само там. Припомнете си тази година от кои училища бяха победителите на олимпиадата в Сеул. Нямаше ни едно от така наречения Италиански лицей.
за да не се оправдавате питам отново:колко, независимо дали е като такса, дарение, спонсорство, безвъзмездно и тако далье............



Тема Re: Училището в Горна Банянови [re: sweetkids_mama]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано30.10.03 09:36



И на мен впечатленията са, че като цяло цари снобария и чесане егото на новобогаташите и пресноизлюпили се политици, но пък подготовката на децата е отлична. В това спор няма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.