Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема ДЕТСКИТЕ БИСЕРИ  
Автор maggot (б@си)
Публикувано21.10.03 14:14



Идеята ми дойде от един друг клуб, но мисля, че малко смях и тук няма да навреди.

И така, темата е: БИСЕРИТЕ НА НАШИТЕ СЛЪНЧИЦА

Ето ви и един пример:

С малката (на 2 години), чакаме трамвая, за да отидем на градинка и да си играем. На спирката стои симпатичен старец, който я пита:
- Момиченце, къде отиваш?
- Гадина! Гадина! - отговаря моето съкровище.
Старецът замърморва негодуващо:
- Божке, Божкеее... на какво ги учат тия деца в днешно време, Божкеее...



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор kopche (добро)
Публикувано21.10.03 14:30



В тази връзка наскоро ми попадна една книга на Корней Чуковски, посветена именно на детските бисери във възрастта от 2-5 години. Така и се казва книгата: "От 2 до 5".
Повечето от вас сигурно са я чували или чели, но за тези които не са, само да кажа, че авторът е събирал всевъзможни бисери на деца от цяла Русия (днес), СССР -навремето. Просто си е поставил като задача да изучава странният детски говор и разсъжденията на децата по различни поводи: раждане, погребение на близък човек, раздяла и други такива.
Горещо ви я препоръчвам, дори и само за един бегъл поглед.
Написана е с много любов към децата и има много, как да кажа, психологически и езиковедски привкус.

Един от бисерите на моят син, който винаги ще помня е, когато го попитах веднъж дали иска кученце, котенце, той ми каза (да е бил на не повече от 2,6г.): Маме, ще ми родиш ли котенце?

Интересното е, че точно същият този бисер срещнах в същата тази книга на Чуковски. Стана ми много интересно, че всъщност децата расъждават по един и същи начин.
Абе много интересна е книгата и въобще темата като цяло.




Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор malkta (непознат)
Публикувано21.10.03 15:38



Моята дъщеря-сега на3 г. Преди известно време проведе много интересен рабговор по тел. с моята леля. Разговорът е:
Леля: Какво правиш?
Поля: Ами играя си.
Леля: С какво си играеш?
Поля: с моята барби
Леля: и барби слуша ли те
Поля: да, ама ще я набия
Леля:защо ще я биеш нали те слуша
Поля:За да слуша повече
Леля:Ще ми дойдеш ли на гости?
след кракък размисъл Поля отговаря:
Той татко ти спи , ама майкати ще ме докара

Много беше интересно да я слушам как със тъничкото си гласче обяснява.
А иначе такива еденични бисери е ръсила много-духа слънце; пипи голямото чорапче;и не казва майка ми и татко ми а майка ти и татко ти- така като обяснява нещо се получава много интересно:
нопример като я питаме кой да я вземе от детската дградина тя казва: баба ти



Тема Re: Eто и един от мен...нови [re: maggot]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано21.10.03 15:45



Пътуваме вечерта с колата, навън се стъмва и Луната се вижда съвсем ясно. Синчето /2.6/ я сочи с пръст и възкликва "Уната"....майка му - "Даа маме, това е Луната"...."Тати купи!!!"
А и още един на тая тема. Беше лятото значи е бил на около 2.3 месеца. Гледаме сутринта слънцето от балкона и хлапето виква "СЪНЦЕ!!!" - отговарям "Даа тате, Слънцето е ". Малкия се завъртя нещо по балкона и след малко гледа пак Слънцето и виква сочейки го с пръст - "Ощи ино" /още едно Слънце/.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: malkta]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано21.10.03 15:49



Да и нашия обикновенно говори за себе си във второ или трето лице
Ади ставаш....
Нее нещеш пишкаш....
Иками...иска иками... /за реклами по телевизията става въпрос/

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано21.10.03 15:55



много ме е яд, че не записвам бисерите на дъщеря ми, тя ръси доста затова

от големия син имам няколко, той е 96-ти набор

Септември 99
На покана да започва да ака:
Ще акам, ама като излезеш. Ти не ми пречи да акам, както аз не ти преча да акаш.

На майчината реплика "Ей, деца загубени!":
Ние не сме загубени, тука не е гора.


Мамо, искам да ми изрежеш дупето и пишката на крушата.

Вика лека нощ на Галя и двамата си махат:
Виж ме как й махам - като вентилатор.

Облечен с риза и вратовръзка - Така съм като професора - като професор Георгиев

Октомври

Мамо, ти си женски глиган- това е от играта Дракан

25 март

Ти не ми казвай моля като аз ти казвам моля - да не играеме на топчeта да си казваме моля едновременно .

8.8.2000

- Кой го донесе това? Баба Германия? / имаме баба там

- На репликата, че вече е самостоятелен и ще се оправя чудесно като умра: Ти като умреш и аз веднага ще те съживя със една специална отрова, която съживява умрели хора.

- Не е прилично да се говори на сръбски. / аз говоря на сръбски и го дразня


6.1.2002, през нощта късно, на майчината поръка да народи много деца, Кайо с примирение казва “Добре, ще народя много деца, но ти отсега трябва да ми кажеш колко, щото ако ти сега ми кажеш да родя 10 деца, аз трябва отсега, откакто съм дете, да започвам да мисля как ще ги изхранвам!”



Тема Re: Eто и един от мен...нови [re: the_rider]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано21.10.03 16:02



почти същото ни се случи и на нас, миналата зима, само че с луната
гледа я от колата: "а, луАна!", две пресечки по-късно я вижда пак: "а, още една луана!" и вечерта заспа точно с мисълта, че са две луни
мен ми е много смешно как разменя някои срички думите, и няма сила, която да го убеди, че не е правилно така. Например любимите ми са "оттатъка" и по-нататъка", които в негов вариант са "оттаКЪта" и по-натакъта" , вече почти година не спира така да ги казва
последният хит е от миналата седмица, когато гледал в детската градина театър за червената шапка, вечерта почва да преразказва приказката и с възможно най-сериозния тон ме пита : "маму що са ти големи очите" (отговор от моя страна), "що са ти големи ушите" (пак отговор) и така до финала, когато изведнъж ми изпраска въпроса "а що ти е голямо дупЕто?!?!", почвайки да се киска.... разбира, гадинката като видя поразяващия ефект почна да върти всякакви комбинации от сорта "а що ти е голяма устата И дупЕто" (добре че разбирам, че не влага оня подтекст ;)) )... направо вечер се хилиме до премаляване, като го слушаме



Тема Re: Я кажи ...нови [re: ellion]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано21.10.03 16:05



... кво отговори за дупето, кво правиш по-добре с него

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИ [re: maggot]  
Автор anhela ()
Публикувано21.10.03 16:18



Книгата на К.Чуковски е върхът и нека всеки родител я прочете!

Бях бременна и обясняваме на племенника ми, тогава на около 3 и половина години, че не трябва да ми се хвърля и скача по мене, защото имам бебе в корема.
той седи в мен и мног искрено ме пита:
- А ти защо си го изяла?
След два дни идва и ми показва една количка от шоколадово яйце и ми казва:
- Виви, аз имам и други такива мънички играчки. искаш ли да ги глътнеш да си играе бебето с тях?
после не много наясно с раждането по телефона ме питаше:
-Какво прави бебето? Извадило ли се е вече? А кога ще се извади?
- За рождения ти ден !
Когато дойде рожденият му ден( аз трябваше по термин да родя предния ден, но родих след 3 дни), той пита сестра ми:
- Сега като не се е родило бебето, Виви какво ще ми подари за рождения ден?

А на бисерите на дъщеря ми просто не им се смогва!
Лудо влюбеното ми в кучета от всякакъв вид и порода дете научи, че има каишки против бълхи. Сега наред с името на кучето пита: - А тази каишка как се казва?
Хората гледат недоумяващо и казват ,че каишката си няма име, виж кучето е ... , но тя не ги оставя на мира, докато не получи отговор това обикновена каишка( разбирай повода на кучето) или е против бълхи!

...един живот живота ти да сподели...


Тема Re: Я кажи ... [re: the_rider]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано21.10.03 16:19



мани, не питай...
отговор така и не му дадох, това беше последното нещо, което го интересуваше в момента и каквото и да му кажех щеше да се приемеше
кефът му беше да ми види реакцията




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.