Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Ихааа!нови [re: maggot]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано23.10.03 23:08



Това беше реакцията на дъщеря ми , когато мъжът ми и каза-"Знаеш ли какви бащи има , поцял ден са на работа , а вечер вместо да стоят вкъщи при децата си ходят по кръчмите"

Направо легнахме!

Живи и здрави!


Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано23.10.03 23:18



Бисер от преди 2 часа, тази вечер
гледа синът ми един клип на Laibach, в който има скиор, облечен в типичното ... там спортно облекло, на финала ме пита "маму баткото що е гол?", аз "кой батко?", а той след усилено мислене половин минута "ами онзи батко, дето е с двете лости". Скоростният лост на колата е на особена почит в очите му, и той участва в преместването му доста често , от там знае думата "лост", обаче на нас ни трябваха поне 2 минути да вденем, че лостите са всъщност щеките на скиора



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: anhela]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано23.10.03 23:26



Уф, не спирам да се хиля на тая тема, отивам веднага да кажа на мъжа ми за кезетата.



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: kakata]  
Автор anhela ()
Публикувано23.10.03 23:40



Аз не спирам да се хиля на кезетата вече 7-8 години!

...един живот живота ти да сподели...


Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Авторgabka (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 10:52



Нещо и от мойта дъщеря:
Тамън беше проговорила и я учехме като иска нещо да казва "моля". Седнали сме на една пейка в градинката и тя яде бонбони, а до нас седи възрастна жена. Жената и казва: "Ау, какви вкусни бонбонки. Сега ще ти ги взема". А малката съвсем сериозно се обръща към нея и заявява:
"А, не кака. Кажи моля дай!"
****
Сега е на 2. Играе си с кучето и си пее:
"Балона се НАНАдува, Нанадува, нанадува. Надувайте момчета да стане на па-чета. ПУХ. Джимко, клякай" - последното е към кучето.
*****
Седи на гърнето и си гледа коремчето: "Мамо, виж, имам ПЪПЕШ" /за пъпа става дума /
*****
Като тръгна на ясли /в групата са само 2 момиченца/ една вечер ни обяснява:
" ... и дечицата имат пишки. И Диана има пишка..."
Аз и казвам, че само момчетата имат, а тя е момиченце и затова си няма. А тя отговаря: " Джимко е момченце!"
*****
Още едно: "И, тати ако не слушкаш ТУМБАЛАН ще те вземе"




Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор purple (само цвят...)
Публикувано25.10.03 17:39



Ето и избрани бисери от моите две принцеси:
Каката беше на 5 год., когато пътувахме към морето, тя гледа голям билборд на Кока-Кола и казва:"Виж, мамо - там пише Кока-Кола"... и след минута се плесва по челото и изумена казва: "А, аз кога съм се научила да чета?!"

А малката (3,5г) скоро я слагам да спи в чувалче и си мърморя, че за зимата ще трябва да купя по-дебел чувал, а тя (обидено) казва :"Ама, аз не съм дебела"

Това е много забавна тема и повод да си припомним с усмивка разни мили моменти

Нищо не е само черно или само бяло ...


Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: purple]  
Автор nic1 (непознат )
Публикувано25.10.03 21:54



Днес сме на гости на каката на малката ми дъщеря (3години и половина). Аз гушкам котето и почвам да го галя, а тя веднага ми прави забележка: Не го гали, мамо, ще му развалиш прическата.



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано26.10.03 00:46



Ей, много се смях на тази тема, чак сълзи ми потекоха и взех да подсмърчам пред компа;)))
Та значи, едно момченце на родители инженери, отива на гости. В къщата има котенце, и момченцето почва да го гали. Котенцето мърка от кеф, а момченцето дърпа баща си за ръкава: "Тате, тате, виж! Б'ъмчи! Работи!"

И от мойта щерка вече има 2-3 бисерчета, несъзнателни, нали ми е още мъничка. И са ни смешни само по семейному. Но що пък да не ги споделя. Баща й пуши на терасата. Тя: "Тати пуши, пие..Кххх" И следва движение на прерязване на гърлото. Сега веднага пояснявам, че не си въобразявам, че дете на 1г. и 1м. може да сътвори такова изречение без ръката на случайността. И веднага превеждам - 'Тати пуши' си значи това, 'пие' е казано вместо 'пее'. А движението с ръката идва да покаже ТВ-то, което трябва да пее. Но ние паднахме под масата от смях.
Тя сега е на принципа "ласт ин, фърст аут". Преди да излезем й сменям памперса и й обяснявам, че бебетата пишкат в памперс. Излизаме и веднага срещаме някакво друго бебе, а тя му вика: "Бебе пиш! Бебе пиш!" Направо излезе все едно му се подиграва, а тя просто повтаряше последното чуто нещо. Да не говорим, че откакто научи думата пиш й е любима, все ме праща "мама пиш". Гледаме се двете в огледалото и аз я питам, кое е това магаре в огледалото? А тя - МАМА;) Сама съм си виновна, кат не разбира, що я питам;) И едно бисерче от снощи. Тя се разбесняла и не ще да спи. Баба й вика: "Заспивай, щото ще викна баба меца да те изяде". И нашата й отговаря: "Ме,ме,ме,ме,ме". Точно както се викат пилетата. Направо си представих как се появява огромна мечка и тя протяга ръчичка: "Ме,ме,ме,ме"...



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: tinkerbell]  
Автор betanski_patilanski (с поздрав...)
Публикувано27.10.03 13:44



и аз като теб! даже ме попитаха дали рева или се смея, защото доста шумно се забавлявах докато из4етох вси4ки прекрасни и толкова мили мнения! 4удесна тема е това и е направо за отпе4атване! 4е щом има подобна руска книжка, защо да си нямаме и бг вариант! страхотни бисери про4етох, направо са си класика!
и аз да допринеса скромно!

дъщеря ми (1г и половина) с такова преклонение използва думи4ките Кака и Бати (а само в българския език си имаме подобни обръщения), а и тя самата когато я попиташ дали е бебе или кака, с гордост казва: "Ики Кака!"- Вики е кака! 4е за зла у4аст е в толкова онеправдана позиция в момента, понеже КАКА на гръцки е Лайно. така мило и лъ4езарно се радва на всяко по-голямо от нея моми4енце и мазно и казва Кака, а в отговор полу4ава кръвнишки поглед и така и заветната и ме4та за игра с каката не се осъществява. ще имаме доста трудности с двата езика, но поне бисери ще насъберем... надявам се!

от племенника ми(на 3 години): с пълно гърло крещеше по плаца на детския лагер, който родителите му организираха песни4ката: "Тати има дълга Пуца!"- Тати има дълга пушка...познайте възрастните възпитатели и вси4ки големи хора накъде го обърнаха това изре4ение!

сестра ми на година и месец казва първото си изре4ение, за разлика от мен проговаря много рано: "Дай ескина, да вида гамата"- на скоропоговорка разбира се! трудно им било да разберат що за животно иска? превод: "дай вестника, да видя програмата!"
и като по-голяма на 3 годинки са я оставяли сама за по 4ас (как са го правели, не го разбирам!) та оттам е бисера: " ееее, а вие все ме оставяте Серсем сама!"- съвсем сама!


благодаря за тази тема! страхотна е!



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Авторmaimynka (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 15:09



Ето и няколко бисера от моята дъщеря-2г. и 4м
Бях настинала и мъжът ми ме триеше,а тя застава до нас и му казва:
-Тате найш ли?
-Какво?
-Тая лигла са а боляла!(Тая лигла се е разболяла)

Беше чула чичо си да псува и каза "Мамка ти!".Аз и обясних,че това е лошо и тя не трябва да говори така при което тя започна:
-Аз няма вече казвам Мамка ти,само чичо казва Мамка ти,Мамка ти е глупости,лошите деца казват Мамка ти .........и т.н. и пак си каза Мамка ти 10 пъти.

Много обича да играем на "Кой е по-по-най?",и винаги когато е питам "Искаш ли да играем на "Кой е по-по-най?"отговаря "АЗ!"

Последният бисер беше когато видя една картичка на Ню-йорк и каза "Това е Тешово!"(селото на баба и)

А ето и нещо от момченцето на една приятелка-3г. и 8м:
Лягат с дъщеря ми да спят,но тя заспива на светло,а той настоява да загасим лампата.Аз му обяснявам,че когато тя заспи веднага ще я загасим а той ми отговаря"Пък мен ме е страх от светлото!"


Веднъж го водя на тоалетна и той започва сериозно да ме разпитва:
-Ти имаш ли пиле?
-Не.
-И мама няма пиле.Само тати има,но неговото е много грозно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.