Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор Firebird (***)
Публикувано21.10.03 16:56



Ще боядисваме у дома, обсъждаме дали едно бояджийско мече е достатъчно, или да купим още едно, за да боядисваме двамата едновременнто. Дъщерята, която седи на раменете на татко си, внезапно го хлопва по главата - "Стига с тия мечета, имам 4, купете ми зайци!"

*****
Дъщеря ми закусва, била е на около 3 год. Става от масата за нещо и отправя "хипнотизираща" реч към котката, която спи наблизо: "Мацо, не се събуждай, Мацо, не ми виждай попарката, Мацо, не ми я изяждай!"



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор Пaлмиpa (дразнител)
Публикувано21.10.03 17:14



седя на двора и си гледам наоколо. синът ми идва и пита- какво правиш, отговарям - чакам партизаните.
той се повъртя, повъртя, идва пак и вика, -такава дума няма. аз забравила какво съм казала, питам каква дума - ами партизани. има, отговарям. какво значи тогава - казвам това са хората, които ги е стегнала шапката и са хванали гората. той пак мисли, мисли, и отогваря, - разбрах, Тарзани значи.
тази година се прибираме в София, брат ми/25- годишен плеснат в устата младеж/ ни чака на летището. спира колата на Графа и България, и докато чакаме светофарите, минава циганче и иска пари. Брат ми първо му махва, но после намира някакви стотинки, и му ги дава като казва -на, пий сиромашка кръв. Синът ми се изблещва и пита, ама тук вампири ли има по улиците?

Усмихни се…утре ще бъде по-лошо.


Тема Re: Я кажи ...нови [re: ellion]  
Автор Бeни (!)
Публикувано21.10.03 17:17





В тази връзка моята дъщеря /3г./ на закачливото: "Ще ти изям дупето!" съвсем сериозно и даже уплашено отговаря: "Недей така, ами с какво ще акам?"



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано21.10.03 17:53



Дъщеря ми, на 3 1/2: "Мамо, хайде да си лакираме ноктите и да си сложим червилце да станем красиви и принцовете ни ще дойдат да се оженят за нас!" /Пепеляшка й е любимата приказка/ Аз й казах, че аз вече съм омъжена за тати и тя ме погледна съжалително, въздъхна и каза :Твоят принц не е дошъл, а?" /Тати не се смя :-)))/
Синът ми, на 8 1/2, разглеждаше една английска монета с кралицата, Елизабет II-ра и ме попита "Мамо, нашата Елизабет /сестра му/ ли е Елизабет I-ва"?
Последния й бисер - вървим си по улицата и виждаме жена, която разхожда куче на каишка. Дъщеря ми пита може ли да го погали и аз й казвам, че първо трябва да пита. Тя се навежда над кучето и изтърсва "Кученце, може ли да те погаля?"

Hakuna matata


Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор Flash_ ()
Публикувано21.10.03 19:13



Дъщеря ни е на 2г3м и сега проговаря, та още няма кой знае какви бисери. Само дето на цялата махала беше казала, че " мама ми бегАла и тати ми бегАл' когато една седмица я гледа леля и/ние бяхме на почивка с баща и/.
А за Сина не помня...отдавна беше - помня че вместо вещица казваше веждица...и, че на 4 години една вечер изтърси "Ох, добре че съм се родил мъж!' На въпроса ни защо каза " ми всичката работа жените я вършат!"



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
АвторlSTORlK (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 19:26



Pomnya, 4e brat mi, kato dete, kazvashe:

- rizinica, vmesto riznica
- zagrobishte, vmesto sqkrovishte

Bratov4edka mi se vklyuchi sqs slednoto uchastie:

- deteto e vulyupitno, vmesto lyubopitno
- Teplondo, vmesto Taekwondo...



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: Flash_]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано21.10.03 21:30



вещицата-веждица ми припомни друго от детската градина, с което се върна Крис наскоро
учили оная песничка с ръчичката и пръстчетата"варило варило кашичка, на едното дало, на другото не дало" (нещо такова), обаче нашият си я беше хванал като "варило варило кашЛичка" и я пееше с пълно гърло



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИнови [re: maggot]  
Автор erika (kysokoska)
Публикувано21.10.03 21:31



Чудесна е идеята за бисерите!
С моя син /2.5г/ сме в двора на яслата и гледаме едно коте да се мие, а той:
-Тая котка си маже краката. С крем ли?



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИ [re: maggot]  
Автор Petya ()
Публикувано21.10.03 22:19



След разговор с лелята, която е бременна обяснавам на Борис (1г. и 8 месеца), че чакаме братовчед и заключението беше:"Мама купилллллллл братчед"



Тема Re: ДЕТСКИТЕ БИСЕРИ [re: maggot]  
Автор anhela ()
Публикувано21.10.03 22:47



Грешките на езика на малките са най-сладки!
Като малка на 4г. доста зор видяха нащите докато ме учат да казвам ЧОРАПОГАЩНИК вместо ПОЧУРОГАЩНИК. Все ми правеха забележка, докато един ден им заевих ядосано : Абе знам,че е чорапогащник, но почурогащник ми звучи по-добре!

а племенникът ми гледал някакво филмче и го разказва: ... и тогава дойде един шушуляк и го отнесе... Всички бяхме озадачени какво е пък това чудо. Разбрахме ,че е птица , но.... Добре, че повтаряха филмчето и се оказа чисто и просто най-обикновен лешояд!

А когато беше понаучил буквите, обясняваше по картинки : Това е буквата Я на Азовеца!

...един живот живота ти да сподели...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.