Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Телевизор в яслатанови  
Автор Petya ()
Публикувано17.10.03 22:03



Моят син Борис е на 1г. и 8 месеца и от 1 месеце ходи на ясла.
Преди няколко дена имахме родителска среща, на която се реши да се съберат по 30лв. за учебни материали - моливи, книжки и т.н.
Днес обаче се оказа, че с тези пари ще се купува телевизор
Само в нашата ясла нямало ТВи затова родителите били решили(явно тези, които са останали след род. среща) да се купи ТВ, като децата щели да гледат само по 20мин.
Кажете моля ви наистина ли има във всяка ясла ТВ? И не са ли много малки тези деца , за да гледат ТВ?



Тема Re: Телевизор в яслатанови [re: Petya]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано17.10.03 22:29



в нашата ясла нямаше телевизор, но сега в детската има
това го разбрах от мъжа ми, който прибира детето вечер и случайно е забелязал, че е имало някакво детско по ТВ в стаята
а синът ми нищо не е казал по въпроса, в смисъл, че сигурно дори не му е обърнал внимание, съдя по това как реагира на телевизора вкъщи - грам внимание не му обръща освен ако не е пуснат на канал за музика, вече се е научил, че интересните детски "ги дават" на монитора на PC-то или както казва едно страшилище за майките наоколо - Мерилин Менсън - сега е ерата на "VCR & TV funeral"
на мен не ми звучи ужасяващо фактът, че има в яслата телевизор, стига да не се прекалява, вие у вас гледате телевизия само след като детето заспи ли?



Тема Re: Телевизор в яслатанови [re: Petya]  
Авторнeизвecтнa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 22:38



Моето дете вече е в 3-група и нито в яслите, нито в градината има телевизор.Мисля, че телевизора е абсолютно ненужен. По-добре в градината децата да си играят и да бъдат обучавани, а телевизия могат да гледат у дома, когато и колкото родителите преценят. Боя се в един момент от екрана вместо да ги забавляват детски, да не започнат да ги "забавляват" сапунени сериали...



Тема Re: Телевизор в яслатанови [re: Petya]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано17.10.03 23:37



На мен ми се струва абсолютно неприемливо да има телевизор в яслата (или детската градина). На учителките им се плаща, за да занимават и учат децата, а не да ги оставят да седят пред телевизора. Наистина, детски предавания могат да си гледат и вкъщи. Плащайки месечна такса, ние наистина би трябвало да очакваме, че децата поне ще играят и ще са заети с някакви дейности в яслата или градината, а не че учителките им ще си намират лесно разрешение, като ги сложат през телевизора.

Освен това, не е редно да се закупува телевизор без съгласието на всички родители, особено когато се касае за пари, събрани от вас за тетрадки и учебни пособия. Не бива да се оставяте да се взимат решения зад гърба ви. Намерете начин да се противопоставите (освен ако, разбира се, искате да има телевизор).

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Телевизор в яслатанови [re: ellion]  
Автор Petya ()
Публикувано17.10.03 23:45



Ами в общи линии така се получава, че гледаме ТВ само когато Борис спи...Първо май само тогава имаме време, а и аз гледам той да не седи много пред телевизора. Освен това не мисля, че има подходящи предавания за толкова малки деца...



Тема Re: Телевизор в яслатанови [re: нeизвecтнa]  
Автор Petya ()
Публикувано17.10.03 23:46



И аз се опасявам от това - че ще се гледа "Дързост и красота"...основно...



Тема Re: Телевизор в яслатанови [re: Petya]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано17.10.03 23:53



в нашата стара градина гледаха с госпожите сериали "Алфонсо, бременна съм от чичо ти или от дядо ти", в следващата гледаха детски, а сега Галя в предучилищната няма TV и много се радвам :-)



Тема В контекста на темата...нови [re: Petya]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 01:30



искам да попитам - доколко е редно детето на такава възраст /дъщеря ми е дори по-малка, на 1г и 4м/ да гледа телевизия? Какъв е максимумът според вас на ден?



Тема Re: Телевизор в яслатанови [re: Petya]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано18.10.03 15:47



Тъй като по стечение на обстоятелствата и моят син е в същата ясла - и аз присъствах на родителската среща.
На тази родителска среща ни се обясняваше надълго и нашироко как децата нямат никакви играчки, колко бързо се чупели играчките и как непрекъснато се налага да купуват нови, как им трябват тези пари за моливи, пластелини и т.н. и сега изведнъж - телевизор!
И как така родителите са решили - как пък нито аз, нито Петя сме чули че родителите са решили??!?

Принципно нямам нищо против гледането на телевизия - вкъщи телевизорът е почти нон-стоп включен... но не е в това въпросът.

В крайна сметка, синът ми е там за 1 година, а един телевизор има живот поне 5-10 години. А и през тази години само телевизия ли ще гледат??? Какво стана с моливите, пластелините и играчките? Нали нямаше с какво да играят?

Още на родителската среща се възмутих, че 30 лева са много.
Та дъщеря ми е в предучилищна група и 20 лева стигнаха за всичките тетрадки, учебни материали, книжки, флумастри и какво ли още не + събрахме по още 10 лева за оборудване на групата - карта на България, глобус, магнитна дъска и т.н.

Явно госпожите в яслата си бяха сметнали предварително, че ако всички съберем по 30 лева ще им стигнат точно да си купят телевизор

Определено съм против и няма да ги дам тези 30 лева за телевизор. Ако трябва, за 50 или 100 лева ще накупя играчки за децата, но телевизор за гледане на сапунки няма купя.
Не е въпросът в сумата, а в това за какво ще се използва.



Тема Re: Телевизор в яслата [re: Petya]  
Автор Flash_ ()
Публикувано18.10.03 16:21



В групата на дъщеря ми в яслата има телевизор. В останалите незнам.
Ние нямахме родителска среща. Просто един ден ни раздадоха списъчета какво трябва да купим за учебната година - книжка с приказки, цветни моливи, пластелин, блокчета, флумастери, ножички, лепило и т.н...около 15 лв излезе всичко. След това ни попитаха дали сме съгласни да спонсорираме боядисването на стаята с гардеробчетата на групата. По списъка който бяха сложили всички са дали по 10 лева. В момента боядисват, наистина беше доста изтормозено и сиво...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.