Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 02.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помощ!!! Закриват ни групатанови  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 19:29



Днес в градината на сина ми учителката ми обяви, че ще закриват 1гр., защото били записани само 15 деца, а като се разболеят идват по десетина и това било под норматива. Щи прехвърлят децата в друга, която е на няколко спирки с автобуса и където в момента са 30 деца в първа група (една проста сметка - с нашите ще станат 45). Въобще не говоря, че тъкмо свикнаха децата с учителки, със среда - все пак повечето от тях за първи път отиват на детско заведение, че за самите деца и за учителките е по-добре като са малко в група, но от общината не давали (община "Оборище" в София), разходите на едно дете за парно ставали твърде високи (е, да, като разделиш същото парно на 45 става по-евтино, ако може и по-малко храна да им дават още по-добре и т.н.) Освен това в първа група децата се записват до края на учебната година, вероятно напролет ще са вече 25, ама върви го обяснявай...
Кажете какво да направя? Къде да отида, към кого да се обърна? Някой попадал ли е в подобна ситуация и има ли изход?



Тема Re: Помощ!!! Закриват ни групата [re: Пeтя]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано08.10.03 00:25



Казваш община Оборище...
За коя детска градина става въпрос? И в коя ще ги местят?
За детска градина или за детска ясла става въпрос?
Интересувам се, защото и ние сме в този район... най-вероятно не става въпрос нито за детската градина на дъщеря ми, нито за яслата на сина ми, защото не са ми споменавали за закриване на група, но може при нас ще ги местят... което също не ме радва.



Тема Re: Помощ!!! Закриват ни групатанови [re: Пeтя]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано08.10.03 00:40



Слава богу, не ми се е случвало такова нещо, в нашата детска градина проблемът е обратният (т.е. има недостиг на свободни места). Много е неприятно това,което е станало при вас....мога да си представя объркването на децата, на родителите, и отдалечеността на другата градина. Идва ми наум само едно: събирате се родителите на децата от групата и си записвате час в общината (не знам точно при кого, може би при общинския съветник? Или си има някой който отговаря специално за детските заведения?). Преди срещата сте се уговорили какво точно искате да кажете и кой ще говори. Излагате му проблема, представяте нещата от черни по-черни, блъфирате със заплаха, че ще се оплачете в някой голям всекидневник....Може и да проработи.

А какво мисли директорката на градината по въпроса? Говорили ли сте с нея?

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Помощ!!! Закриват ни групатанови [re: Mamma]  
АвторП. (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 15:17



151 детска градина



Тема Re: Помощ!!! Закриват ни групатанови [re: sweetkids_mama]  
АвторП. (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 15:24



Благодеря за съвета и съчувствието :) Ами тече организация в момента. Лошото е, че директорката игрие двуяка роля, гледа интереса на учителките, а не на децата, да няма съкращения, прехвърляла е от група в група - примерно децата на 3 и половина или 4 без няколко месеца са във 2-ра група, деца на 5 - в предучилищна, защото в по-горните няма откъде много да дойдат деца и се е надявала, че в първа група ще се запишат нови и сега във втора група са 25 деца с тези по на три и половина. Само че те вече не искат да се местят при по-малките и това е тяхно право.
Надявам се да се преборим. Намерих нормативната база и там е казано, че в група не може да средно месечно под 12 и над 22, а средномесечните норми се изчисляват за 2 поредни месеца след 15 септември, т.е. към 15 ноември. Лошото е, че тези норми са не за брой записани, а за посещаващи, а като почнат есенните болести...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.