Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема дъщеря - майканови  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано12.09.03 13:29



Аз съм на 40, а майка ми на 65. Колкото повече и помагам, толкова повече се озлобява срещу мен. Всеки месец и давам пари и то не малко, а тя започва да ми говори, че съм стисната. Изпрах и килима, тя се сърди че сме го унищожили защото стоя 2 дни на руло, докато го постелем. На черното казва бяло и обратното. Много жалко. Не знам защо се получава така? Мъчно ми е.



Тема Re: дъщеря - майканови [re: дъщepя]  
Автор purple (само цвят...)
Публикувано12.09.03 13:52



разбирам те, но не и отвръщай със същото. Приеми че е от възрастта...има регрес, хората стават все по-безсилни - като деца, но понеже осъзнават намаляването на силата и значимостта си, понякога се озлобяват. В най-добрия случай стават кисели и заядливи хипохондрици. Но са наши баби, дядовци, майки и бащи и затова уважението ни към тях трябва да вземе връх над огорчението и да продължаваме да сме мили и добри с тях. И да се надяваме, че нашите деца също ще имат добро отношение към нас някой ден. Трудно е!

Нищо не е само черно или само бяло ...


Тема Re: дъщеря - майка [re: дъщepя]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано12.09.03 15:55



аз съм на 28, а майка им няма 50, но открай време си е такава, не вярвам много в толкова скапващото въздействие на възрастта, имам познати възрастни жени с добро настроение и ведър характер
много е трудно, защото хем я обичам, хем ми е трудно поносима..... има такива хора, старая се да не ставам същата и това е



Тема Re: дъщеря - майканови [re: дъщepя]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано12.09.03 20:25



От всички мои близки и приятели, май най-много трижи ми създава майка ми. Хич не й е добре в Кнежа, където отидоха с баща ми. Той си е супер, даже работи, въпреки че е на 76, среща се с много хора, занимава се с политика. Тя, обаче не си харесва живота, няма приятели. Сближава се прекалено с хората, после се скарва. А и там хората са особени, далечни от нейния манталитет. Много пъти й казвах, да не го прави, да общува но винаги с разумна дистанция, така отношенията са хем незаангащиращи, хем трайни.
Често реве, не е щастлива. От време на време идва и стои по една-две седмици у нас или у брат ми или тръгва да посещава сестрите си по провинцията. Лятото даваше голям зор да давам децата, за цялото лято и двете, а после започна да се оплаква, че й се качили на главата и че я преуморяват.
Преувеличава болестите си, въпреки че не са за подценяване, но пък според мен при нея имат и чисто психогенен характер.
И тя понякога идва пълна с отрицателни впечатления и настройки, но постепенно я разтоварвам. Въобще, гледай на майка си като на чонек, който е нещастен по някаква причина и се опитвай да й помогнеш. Едва ли прави нещата от злоба.

                  


Тема позната историянови [re: дъщepя]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано13.09.03 18:01



О, нищо не можиш да направиш ..... стискаш зъби ....

Аз пращам пари, а тя ми ги внася на сметка ..... кажи ме аз какво да правя!!!

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: дъщеря - майканови [re: purple]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 09:34



тя далеч не е безсилна, поне физически
аз като че ли съм много по изморена - много работа и вечер пак с детето
понякога нямам почти никакво лично време
препускам от работа вкъщи и обратно



Тема Re: дъщеря - майканови [re: ET]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 09:38



Може би си права - до човека си е, но аз като че ли си затварях очите досега
или по-скоро не ми се е искало да приема истинското и отношение към мен.



Тема Re: позната историянови [re: Бaтko]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 09:42



отдалече и баба знае да стиска зъби,
но да ти е на главата е съвем друго




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.