Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 05.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема НЕСЪВМЕСТИМИ ЛИ СА ...?нови  
Автор Bulgari (чупка)
Публикувано06.08.03 21:32



... коте и малко момиченце (на 4 и 1/2) ... питам от здравословна гледна точка ...
Моля за отговор ! спешно ...


Благодаря !



Тема Re: НЕСЪВМЕСТИМИ ЛИ СА ...?нови [re: Bulgari]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано07.08.03 08:33



Напълно са съвместими, моята беше на 2 1/2 когато взехме котето и никакви проблеми не сме имали!



Тема Re: НЕСЪВМЕСТИМИ ЛИ СА ...?нови [re: Bulgari]  
Автор Scrapper (некъв си)
Публикувано07.08.03 12:51



Не е лошо да провериш дали детето ти не е алергично към козината на котето, казвам го защото дъщеря ми има точно такава алергия.
А иначе, какво по-хубаво от едно такова сладко и пухкаво животинче.



Тема Re: НЕСЪВМЕСТИМИ ЛИ СА ...?нови [re: Scrapper]  
Автор Bulgari (чупка)
Публикувано07.08.03 19:42



... мисля , че ако имаше алергия до сега трябваше да се прояви ...
... порових се и аз малко за котките ... пише , че алергиите се причиняват не от козината , а от някакъв ензим , който е в слюнката им и когато се лижат , докарват алергиите на хората ... така , че няма значение дали котките са дългокосмести или късокосмести ... значение има в породата им ... Сибирските горски котки нямали това чудо в секретите си и затова те са съвместими с алергичните хора / и момиченца -
нашето е точно сибирско коте ...
... кахъра ми е за друго ... някой "подло" ми подшушна , че котка в къщи можела да доведе по-късно до безплодие при момичетата/жените ...
... и сега съм като на тръни ...
... помогнете , моля ... кажете ми , че не е верно , щото иначе ше трябва да го изхвърля и да разбия сърчицето на мойто девойче в къщи ...
... и да идат нахалос куп пари за имунизации ...
Поздрави !



Тема Re: НЕСЪВМЕСТИМИ ЛИ СА ...?нови [re: Bulgari]  
АвторHa ha ha (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 20:48



Това за безплодието е пълна глупост - суеверие.
Аз израстнах с котки и имам 2 детца
Животните учат детцата само на хубави неща.
Не му мисли.



Тема Re: НЕСЪВМЕСТИМИ ЛИ СА ...?нови [re: Bulgari]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано08.08.03 10:20



Такава дивотия за първи път чувам! И аз ги имам 2 хлапета, а съм израснала с котки!



Тема Re: НЕСЪВМЕСТИМИ ЛИ СА ...?нови [re: Bulgari]  
Авторчyл-нeдoчyл (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 16:10



Причина за безплодие (спонтанни аборти) може да бъде заболяването токсиплазмоза, причинителя на което се разпространява от котките.



Тема Re: Според мен твърдо ДАнови [re: Bulgari]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано08.08.03 19:09



Не съм чела все още какво са ти писали другите, възможно е да повторя нечие мнение, но аз съм категорична че коте и куче нямат работа при детето.

Дори и да приемем идеалния вариант, домашната котка (куче) са поддържани перфектно от стопанина, те са си животни. Вечно трябва да си нащрек дали детето си е измило ръцете след като ги е пипало.
Да внимаваш да не ги целува, а децата обичат животните и няма как да не играят с тях.

Остави това ами космите, които се скубят от животните.
Освен това ходят по земята, качват се по мебелите (понякога и по масата).

Лично аз не виждам 1 причина да съжителстват заедно дете и коте.

Но това си е мое мнение. Само ти го казвам, ти си реши. Гледала съм куче, но веднага след като се роди детето ми, махнахме кучето от къщи. Може да ни е било мъчно, но детето е МНОГО по-важно.



Тема Re: НЕСЪВМЕСТИМИ ЛИ СА ...?нови [re: Bulgari]  
Авторsummertime (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 22:54



Absolutna glupost! Prez detstvoto mi i prez puberiteta pone 100-tina kotki sa minali iz vkashti i sme gi gledali. I az, i sestra mi imame po dve detza.... Taka che ne se lovi na vsiakavi gluposti



Тема Re: Според мен твърдо ДАнови [re: Scarlet]  
Автор dma (irq)
Публикувано09.08.03 13:05



Да Scarlet, абсолютно си права! Трябва да си държим децата в дезинфекцирана обстановка. Дори, ако може, трябва да бъдат сложени в изолационна стая, без никакви бактерии, без мръсотийки, да влизаме при тях със стерилно облекло и маска. Недай си боже да ги докоснем без да сме си измили ръцете със стерилизиращ сапун и без ръкавици. Скоро ще им даваме да пият белина, да не би да погълнат някоя бактерия. А и червата са пълни с тея гадини, нищо че некадърните лекари казват, че са ни абсолютно нужни..




There's no place like 127.0.0.1



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.