Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re:Една съвсем прясна историйка, като по поръчка,нови [re: Scarlet]  
Автор Frysco (на пета скорост)
Публикувано18.08.03 23:40



Е зависи от породата и навиците, мойте и трите им беше категорично забранено да припарват до балкона, естествено имайки предвид че това са котки то не става със забрани, а със хитрост...Един пример, дездоранта може да накара една котка да не припарва или да не върши бели на определно място-просто парфюмираш, нищо повече.
Но докато имахме балкони, нито една моя котя не припарваше до балконите...Трябва си и опит.Иначе вярвай ми, примерите ти са единични случай, питай ги как реагират на прахосмукачки и ще разбереш какво значи черта на породата...



Тема Re:Една съвсем прясна историйка, като по поръчка,нови [re: Frysco]  
АвторScarlet (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 08:26



Е, няма защо да разпитвам, вярвам ти, твоето мнение тежи пред мен. Виждам че си запознат. Иначе излизането на терасата е опасно както за животното, така и за съседите. Чувала съм хора да се оплакват че от съседската котка, през терасата прихващали бълхи. Първоначално направо се смеех, но в последствие разбрах, че много хора (начело със съпруга ми) са силно предразположени да привличат насекоми. Направо като магнити са. Вероятно се дължи на кръвната група, има такава теория. Установила съм, че АВ- (най-рядката кръвна група) е най-"вкусна" за насекомите. Но едва ли е само от това, сигурно и още нещо ги привлича, само че не знам какво. Като си помисля как се подигравах на мъжа ми в началото, защото само като минеше покрай него куче или котка, и той започваше да мърмори, че го "захапала" бълха. Какво ли не му обяснявах, спуквах го от майтапи. Обаче се оказа че е точно така. Сега поне имам с какво да го плаша, когато не слуша. Шегувам се!



Тема Re:Една съвсем прясна историйка, като по поръчка,нови [re: Scarlet]  
Автор Frysco (на пета скорост)
Публикувано19.08.03 19:19



Мдам, има такава предразположеност, почти всяко животно е по сенситивно, демек с по-остри сетива, от човека.А насекомите се водят от тях с една единствена цел-да оцелеят, особенно паразитните кърлежи, бълхи, комари имат способноста да разберат състоянието на организма на човек само по миризмата, е не цялата де, но във всеки случай това което им е необходимо...Например имам алергия от ужилване, пчелна или отрова на оса и въпреки че останалите твърдят че си самовнушавам, гледам че има ли наблизо оса или пчела тя непременно се завърта предизвикателно срещу мене, и около минута трябва да ръкомахам като побъркан, защото не винаги особенно сега мога да си нося противоотровата а болниците не са наблизо и искат направелния за всичко...Абе отплеснах се, извинявай.Във всеки случай аз смятам че човек освен сетивата си, има и други усещания и те не са за пренбрегване... Не се подигравай на съпруга си, има зарази който се разпространяват с кърлежи и това му чуство е доста полезно за него.



Тема Re:Една съвсем прясна историйка, като по поръчка,нови [re: Frysco]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано20.08.03 11:34



О, в никой случай това не е самовнушение, баща ми има такава алергия от пчелна отрова. Ужасно се подува. Напротив, интересно ми е. Каква противоотрова ползваш? Тя когато те ужили пчелата ли се прилага? А вече не се подигравам на никого, защото разбрах, че проблемът е сериозен.
За кърлежи не ми говори, миналата год. свекърът ми се разболя от лаймска болест. Лоша работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.