Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 24.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема помощ!!!!нови  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано30.07.03 10:25



извинявайте за крещящия вик з а помощ но тази сутрин от кротко създание съм човек готов да убива!!!! но нали съм със съвест- реших да се допитам преди да убия човек дали пък не е в мен грешката....кажете....
та значи - искам аз да си преместя двете дъщери които ще бъдат трети и четвърти клас от едното квартално у-ще в другото защото се преместихме и живеем сега точно срещу другото у-ще.... обаче в това у-ще паралелките са специализирани с език а моите деца са в общообразователна паралелка но учат англ език в частна школа.... та заявих готовност да държат приравнителен изпит по езика .... и тогава директорката заяви че при норматив от 22 деца в клас класовете били по 28 деца и може да ги приеме само ако станем спонсори с ПОНЕ 1000 лв и тогава и изпита щял да отпадне!!!! егати наглостта !!!! егати чудото!!!! то да беше в някоя реномирана гимназия или нещо такова да се натискаш и д а плащаш --а то- кварталното ни у-ще!!!!!!!! ужас!!!~! абсолютно и отказах парите и и казах че септември ще идем на изпит - но тя каза че тя ще реши дали да има изпит защото изведнъж се сетила че изпитите за малките били забранени...... абе как не я хванах за гушата незнам!!!! вярвайте ми- бях способна да и ..... незнам какво.....
кажете - има ли начин по който да я натисна!!!!!!!!!!!!!!!


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: помощ!!!!нови [re: mammy6]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано30.07.03 10:37



Ако имаш познат в някоя медия - вестник, радио телевизия - да раздуха случая, не е ясно как ще реагира - като и вземат едно две интервюта - аз имам позната в 24 часа, ще се консултирам, но и ти търси на местна почва. Верно много изнагляха еййй



Тема Re: помощ!!!!нови [re: mammy6]  
Автор maranta (usmivka :))
Публикувано30.07.03 12:48



Отиди в регионалния инспекторат - просвета и ги попитай - необходимо ли е да се дава спонсорство след като живееш в района !



Тема Re: помощ!!!!нови [re: mammy6]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано30.07.03 13:48



май нищо не можеш да направиш - освен да вдигнеш шум по вестниците - но и в инспекторат и във вестник - забрави, че при тази директорка ще си запишеш нормално децата и после няма да си го изкарат върху тях - за мен прагматичните решения са две - плащаш си подкупа и си записваш децата и ти остава горчив вкус в устата, ИЛИ - караш си ги до другото училище и всеки път първо се ядосваш, че не са ти по-наблизо, после се радваш, че и си спестила унижението да пълниш джобовете на някаква гъска.... з амен вторият е зе предпочитане

имаме едно съседче, което миналата година кандидатсва след четвърти клас в някоя от двете математически, не го приеха, но споделиха, че след спонсорство може, родителите се разбучаха, имаше комисии, преразглеждане на работата с изкуствено занижена оценка и тн. детето влезе в училището и изкара първия срок, просто дива гонка от страна на учителите - този път обаче недоказуемо, побъркаха го и майка му и баща му съжалиха, че са си дали целия труд да се борят :-(

останалите варианти не са прагматични, а фантастични - намираш време и желание барабар с грижите за 4-те деца да спретнеш и война за справедливост, отиваш при нея с мазна усмивка, уговаряш се парите да ги платиш след седмица и беж в полицията - маркират се банкнотите, като й ги дадеш повече не се занмаваш, евентуално може да я уволнят и да си преместиш децата на чисто при новата директорка преди да се е ориентирала в далаверата и да си е съставила ценоразпис...
в инспектората като се оплачеш ще й направят проверка, но доколкото знам, нямат право да я пребъркат и да маркират банкноти....
тоест вероятността да не излезе нищо е голяма, става твоята дума срещу нейната....

мамка им директорки крадливи.... но ако ен ти се занимава с полицията, друг реален ИЗХОД няма, все е тесла



Тема Re: помощ!!!!нови [re: maranta]  
Автор pleut (проливен)
Публикувано30.07.03 13:51



Кое е това училище.А иначе редакторката на "24 часа море" ми е съседка. И аз мисля, че трябва да говориш с инпектората.Дъщеря ми учи в такова училище с ранно езиково обучение ще попитам какъв е реда и ако разбера нещо ще ти пусна бележка.



Тема Съжалявам ...нови [re: mammy6]  
АвторГeorpaф (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 13:56



... че немога да ти помогна, но пробвай да си запишеш децата на карате, както съветва ISTORIK в една съседна тема.
Резултатът ще е че децата ти ще станат като тези лелички и чичковци в училището и ще им е лесно в живота.



Тема Re: помощ!!!!нови [re: mammy6]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано30.07.03 14:50



Освен да ти донеса ловната пушка на Смайлофф и един пкает английска сол друго май не виждам - както каза ЕТ май е загубена кауза. Но ако решиш да правиш мръсотийки - обяви кое е училището и ... абе и аз имам някои други познати, които могат да полюбопитстват на правилните места.
Ми тя като те е видяла с 4 деца е решила, че имате поне милион долара в златни кюлчета и няколко стотин хиляди евра в обръщение.



Тема Re: помощ!!!!нови [re: mammy6]  
АвторMnenie (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 15:45



Никоя една от тия идеи не би дала резултат. Номера с белязаните банкноти няма да мине, просто тя ще ти каже да ги внесеш на касиерката в училището, а тя ще ти издаде ордер за дарението. Трябва да е крайно алчна и глупава за да вземе лично директорката парите..... Ако вдигнеш шум по медиите - ако приемат все пак децата, те ще го отнесат и ще им бъде много трудно..... По-добре отиди и и кажи, че в момента не разполагате с тези средства, но можете да бъдете на разположение с някакви услуги за училището - например да изготвяте нагледни материали, компютърни услуги, ремонти и т.н. Колкото и да не ти е приятно, прецени дали не е по-добре отколкото да си влачиш децата всяка сутрин в далечното училище. Не знам за конкретния случай, но някои училища са наистина бедни и биха се поддали и на такова "спонсорство". Успех!



Тема Re: помощ!!!!нови [re: mammy6]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано30.07.03 17:33



ох....днес цял ден мисля върху всичко казано от вас и мислите ми хвърчат от едната крайност в другата....другото у-ще не етолкова далеч- може би 500 метра е разстоянието между тях - но ми се виждаше по- адекватно да ходят в у-щето което е точно срещу входа ни..... не бях съвсем убедена че искам да ги местя -просто проверих....а то какво стана...абе става въпрос /за който е от Варна / за Гео Милев и директорката Юнакова/ама че име!!!/
ние че сме спонсори на половината ясли и градини в града- ясно- понеже гледаме децата да са на по-добрите места и доброволно се съгласяваме... но сега... ако държах да плащам щях да ги пратя поне в елитно у-ще и.... ох;незнам... питахме дали няма начин да се помогне с друго освен с пари.....няма начин- тя трябвало ако и дойде проверка да покаже защо е приела моите деца над норматива... парите щели да се приемат с протокол/ ама къде ще отидат после?????!!!!!/така че няма как д а се бележат.... аза журналисти- мисля и този вариант... но тя пак ще се оправдае че класовете са пълни нали???!!! иначе съм съгласна да и вдигна пушилката ;да я накарам да ги приеме и след два дни д а ги отпиша- ей така- само да види че не и умирам за у-щето...просто съвестта ми се вълнува- не мога да оставя това така ненаказано и това че съм безсилна е ужасно...


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: помощ!!!!нови [re: mammy6]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано30.07.03 20:23



ti si luda




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.