Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 08.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Само не разбрахнови [re: Гeorpaф]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано31.07.03 11:35



защо смяташ че всеки който се е занимавал или се занимава с бойни изкуства непременно трябва да е и фен на чалгата. Смея да те уверя че и аз и съпруга ми сме тренирали джудо дълги години и слушаме всякаква музика БЕЗ чалга, рап, трашметъл и техно. Така че не лепи етикети на всички ако обичаш. Когато се води от умен и сърцат човек едно такова занимание наистина обогатява детето и физически и душевно, така че не виждам лошо в това детето да тренира джудо или карате а не примерно волейбол или плуване.



Тема А не!нови [re: lenny]  
АвторГeorpaф (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 13:42



Не казвам, че непременно трябва да е фен на чалгата, не! Тя псевдо културата има различни проявления и са във всички области на живота, не само в областта на музиката.
Абе след като стигнем до там да се обогатяваме с "бойни" /коренът на думата е "бой", на турски -"кьотек", а не "творя", "създавам"/дейности, е ясно какво ще е обогатяването... Та пак се връщам на "обогатените" личности от рода на Сл. Трифонов, Б. Борисов, Васил Илиев, други да изброявам ли?
Защо не прочетеш заглавието на първия ми постинг, това е една алтернатива за истинско обогатяване, ако някой въобще го интересува какво означава обогатяване.



Тема Re: А не!нови [re: Гeorpaф]  
Авторблoнди (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 19:08



Ти май си фен на най-разпространения български спорт - пред телевизора с бирата? Виж това е особено обогатяващо духовно! Пък и като се има предвид колко се стараеш да се различаваш от "новите българи" и сигурно ще обявиш за снобски и тениса и ските, май друго не ти остава...



Тема Re: Само не разбрахнови [re: lenny]  
Автор lSTORlK (Master of time)
Публикувано31.07.03 20:52



Aaa, Lenny, kombinaciyata mejdi black/trash/speed/gothic metal + ju jutsu e neveroyatna.
Kakto i mejdu metal + shahmat.

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.


Тема Хубаво име си си избрала...нови [re: блoнди]  
АвторГeorpaф (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 09:58



Аз не съм фен, аз съм смотан, не ги разбирам тези "модерни" неща, те за вас по-отворените са измислени.

Имате ли представа колко сме далече от източните култури? Не казвам, че сме по-назад или по-напред. Това са философии напълно несъвместими с мисленето на българина, още по-малко с типа хора които се занимават с бойни спортове.

Този неистов напън на някой да се правят на такива каквито не са, като усилията на Алековия Бай Ганьо, да мине за човек с добри маниети, е не толкова смешен колкото жалък, а като се има предвид, че от тези хора често зависи много, е направо СТРАШЕН.

Приеми написаното от мен не като опит да те засегна лично, а като съвет от приятел, човек който е имал въможността да се докосне не само до източни, но и до западни, северни и южни култури.



Тема Re: Едното изключва ли друготонови [re: Гeorpaф]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано01.08.03 10:12



според теб значи ли че ако си спортист - непременно трябва да си тъп. Заниманието със спорт автоматично ли изключва и заниманията с музика и изкуство. Не искам да споря и да натрапвам мнението си но ми се струва че ценностите на децата се задават у дома от родителите - синът ми освен таекондото посещава при това с огромно удоволствие и групата по изкуства - където моделират и рисуват, ходи на английски и на танци - не казвам че е вундеркинд - просто сме го записали на всичко за да видим кое го влече - не го натискаме за нищо - но той изразява удоволствие от всички тези занимания. В къщи се слуша музика от класика до БГ-рок, Шаде, Трейси Чапман, класическа китара, Жан Мишел Жар, Жо Дасен и .н. да не изреждам цялата фонотека - но тя е доста разнообразна - така че се стремя да покажа на децата си цялото богатство на музиката. Водя ги на куклен театър и на концерти. Така че не смятам че ако междувременно ги занимавам и със спорт за да са здрави и със силен дух - непременно ще направя от тях мутри. Дано си ме разбрал, а на останалите се извинявам за многословието си



Тема Хайде сега ...нови [re: lenny]  
АвторГeorpaф (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 11:35



... се отпусни и изпусни парата.
После изведи детето да си поиграе с децата на улицата или площадката, там ще намери и спорт и социални контакти и всичко от което се нуждае. За езици и други родителски амбиции му е твърде рано. Това ти го казва човек с четири езика и специализация в три западни университета.

Стига напъни!



Тема Re: Очевидно не говорим на един езикнови [re: Гeorpaф]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано01.08.03 13:53



и това ще е последния ми постинг в тази тема - щото ми е жал за аудиторията. Пояснявам само, че всички тези занимания са в рамките на детската градина, а след нея се изнасяма на площадката да висят по катерушките, и да карат колело и въобще каквото се сетят. Нямам болни амбиции, не водя детето на части уроци и не го тормозя. Просто се чудя толкова ли не ти е ясно какво се опитвам да кажа или така ти е по-удобно. С две думи смятам, че на едно дете на тази възраст между 4 и 6 години трябва да бъде даден шанса да открие света и себе си - и колкото повече неща види и опита - толкова по-добри са шансовете му да разбере какво го влече и да намери себе си. Това че ходи на музика не значи че искам да го правя музикант, нито това че ходи да рита навън значи че искам да го направя футболист. Просто му давам шанса да си отвори прозореца повечко, пък кой път ще хване дето казават старите хора - божа работа.
Поздрави и ако искаш се регистрирай да си поговорим на бележки ще ми е прриятно да поспорим - защото както е известно понякога в спора се ражда истината



Тема Re: Хубаво име си си избрала...нови [re: Гeorpaф]  
Авторблoнди (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 18:49



Аха, ти значи си се "докоснал" до всички култури по компаса и ние няма нужда да го правим, може просто да те слушаме Е, благодаря!
В България хората може и да си записват децата на спортове от снобизъм, но аз не живея там, тук всички деца ходят на разни мероприятия и няма на кого какво да показвам, просто искам да им покажа няколко интересни /според мен/ неща, а те да си изберат с кое от тях им е интересно да се занимават. Сина ми ходи и на шах



Тема Re: Децата и бойните изкустванови [re: lSTORlK]  
Авторkidsbg (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 20:18



Само да внъкна, че самата статия е публикувана в детския портал

(нещо. което ISTORIK е забравил да спомене, макар, че точно от там е направил "копи-пейст") .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.