Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Детето слуша ли?"нови  
Авторбял чoвek (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 12:09



Ориенталското възпитание е вредно и най-вече неподходящо за днешното индивидулистично общесто! Основната цел е да се пречупи волята на малкия роб, за да слуша дъртите, а не детето да бъде с високо самочувствие, амбициозно и креативно. "За нищо не ставаш! Не можеш да живееш без мен!" И после се чудите защо има толкова безволеви плазмоиди, които само вегетират. Лошо възпитание - изостанало общество.



Тема Re: "Детето слуша ли?"нови [re: бял чoвek]  
Автор TiAo ()
Публикувано18.07.03 12:19



ами така е

аз много съм анализирала начина, по който са ме възпитавали моите родители
много от методите им на възпитание ми създадоха комплекси, дето да ми правят живота по-интересен
все си мисля, че няма да повтарям грешките и слабостите, които съм открила,
а дали ще се справя така, както си мисля, или без да се усетя ще продължа традицията на възпитание...ще ти разкажа след години (живот и здраве)

стреми се в тебе да е тихо


Тема Re: "Детето слуша ли?"нови [re: бял чoвek]  
Автор Paдинa ()
Публикувано18.07.03 15:31



А най -лошото е ,че такива хора се опитват да налагат начин на поведение и на чуждите деца. За два дни присъствах самона 3 такива случая. Ставаше въпрос за собствените ми деца и то в мое присъствие. Безочливи същества, без мисъл се опитват да налагат някави свои си критерии за живота.
След кратка словестна схватка в два от случаите получих извинение , даже единя мъж ме догони ,за да ми го даде. Третият случаи беше безнадежден.
И да питам - моя ли е задачата освен собствените си деца да възпитавам и псевдохора и родители????

По морето преминаха тръпки...


Тема Re: "Детето слуша ли?"нови [re: Paдинa]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 17:24



хмм... зависи за какво става дума, Радина.
ако твоето дете млати друго по главата на пясъчника, за да му вземе лопатката, а ти се правиш на разсеяна (примерно), и аз ще отида и най-безочливо ще му наложа своя критерий за добро и зло - не се съмнявай в това...
в какво точно се изразяваха наглите и безочливи опити за налагане на чужди критерии за живота върху твоите деца?



Тема Re: "Детето слуша ли?"нови [re: jam]  
Автор Paдинa ()
Публикувано19.07.03 14:57



Да ти кажа не ме изненадва твоето отношение и дадения пример, даже хич .Разбирай го както искаш.
За да съм по - конкретна ще обясня. Първият случай беше : Карат баща , дете и майка велосипеди . Вървим с хлапетата по тротоара (детето е на около 13 години). Почва се едно лудо звънене със звънците за да направим път.
Дръпнах децата си да направят място.Минава детето , не сме видели останалите. След малко зад нас се бие контра и майката започва да ми обяснява как моите деца не можели да реагират адекватно в такава ситуация и да се поместят. Представи си.
Следващият случай е в градинката.След като сме чакали близо 20 минути за свободна люлка -освобождават се две . Аз качвам само едното си дете -другото ще чака ,но идва един млад господин ,оглежда се и решава ,че неговото отроче е по-важно и трябва да се свали единственото момче от люлката,т.е. мойто. Казва му да слезе ,но той отказва .Аз чакам с другия си син ,за да се полюля и той .И господинът тръгва да спира люлката, с цялото си дебелоочие .И след намесата ми отговаря -аз откъде да знам ,че сега сте се качили и чакате с още едно дете. Никой няма право да се саморазправя с чужди деца. Има начини . Други. За третия случай нямам желание да обеснявам ,защото простотията там е невероятна . А и не съм длъжна. Още повече при песимистичното ти отношение в началото.
П.П. Никога не се правя на разсеяна,но ти не би могъл да го знаеш.

По морето преминаха тръпки...


Тема Re: На този въпрос в началото отговаряхнови [re: бял чoвek]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано21.07.03 11:08



"Да, много", обаче забелязах че някак си все едни призовавах 10 малки дяволчета да се вселят в послушното дете и неизбежно се стигаше до някаква беля. Дълго време се чудих защо е така, но след това намерих отговора на готово в една книга за възпитанието. Обикновено когато похвалим детето пред други хора, то започва да прави точно обратното, за да покаже че не е така. Дори миналта година бях преписала точно тази глава от книгата.

Сега на същия въпрос отговарям просто "Уж" и всичко е наред.

Да, въпросът е глупав, но и обикновено ми го задават на стълбището или при разминаване с питащия, та не е необходимо да се обяснявам, че детето ми не е куче и т.н.

не им се връзвай!



Тема Re: "Детето слуша ли?"нови [re: бял чoвek]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано21.07.03 13:02



Този въпрос най-често ми го задават бабите и дядовците. Не си правя и труда да им обяснявам, че това не е мой възпитателен принцип и че от раждането на децата съм ги възприела като личности - общуването ни е като равен с равен и на принципа на взаимопомощта. Обаче атмосферата се 'нажежава', когато се случи баби и внуци да съжителстват заедно без мен или таткото - достатъчно е някой от внуците да има собствено мнение, различно от бабешкото и става "революция", звънят ми по телефона и се чудя как да се справям от такова разстояние. Единственото разрешение, което съм намерила е "разделяй и владей" - разделям децата от внуците да съжителстват поотделно и да общуват с бабите по възможност в мое присъствие...



Тема Правилен въпрос!!!нови [re: Paдинa]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 13:58



Това е най-правилният въпрос, който можем да си зададем.
За съжаление, Радина и Бели човеко, и тази ценност я пратихме по дяволите. Сега възпитаваме "отворковци". Това за обществото от индивидуалисти, от "личности" го има само в България. Няма нито една цивилизована страна в света където да има такъв индивидуализъм. Напротив в западното общество успехите се дължат главно на съпричастността на всички към проблемите на обществото.

Първото нещо на което трябва да се научи едно дете е ДА СЛУША!!!!!

- в пряк и преносен смисъл. Първо, когато някой говори, възпитаният човек изслушва внимателно, без да прекъсво /това е смисълът на послушанието в пряк смисъл/. Второ, да зачита останалите и правото им да живеят без да им се пречи. Да слушаш означава, да се съобразяваш с околните. /в преносения смисъл/ Тук следва и продължението без което не може, да изискваш от останалите същото зачитане на твоите права. Не да гледаш как хулигани разбиват пейки в градинката и да си траеш. Щото к`во ти пука, нали пейката не е твоя... ??? А дали не е твоя???? /още една "прекрасна" нашенска черта/
Точно твоя разказ потвърждава думите ми. Хората за които говориш, не зачитат интересите на околните, не се съобразяват с тях - хора индивидуалисти, хора които не са научени да слушат.

Така че не подменяйте истинските ценности, моля. Преди да изкажете мнение или да се съгласите с някого помислете.

Японското чудо се дължи точно на предпочитанието на японците на общото пред личното. При нас е точно обратното. Е, според вас коя философия е имала по-голям успех? /ако въобще при нас може да се говори за успехи/



Тема Re: Правилен въпрос!!!нови [re: Бoнчo]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано23.07.03 00:01



Въпросът е доста по-хлъзгав, отколкото изглежда.
Съществува идеята (мит, според мен), че българското общество било индивидуалистично в противовес на успешното западно колективистично общество. Зачитането на правата на околните и работата за благото на обществото има обаче не само колективистични измерения, а и голяма доза индивидуализъм с присъщото му творчество, смелост, амбиция.

Това, което в България се кръщава индивидуализъм си е чиста проба пещерен егоизъм, тоест оцеляване на всяка цена за сметка на всичко и всички. Не го осъждам, просто е нормалното поведение в едно обедняло и на моменти овълчено общество.
Но не е индивидуализъм според мен.

Да поемеш отговорност, да повдигнеш глас там, където всички мълчат и се свиват, да оспориш купищата глупости и митове в общественото съзнание - ето за това се иска индивидуализъм и изключителен кураж. Това, мисля, е и темата на дискусията, а не призив всеки да си прави, каквото намери за добре и да не зачита околните.



Тема Re: Правилен отговор!!!нови [re: PRN]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 09:07



Най-накрая нещо умно!!!!
Благодаря за допълнението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.