Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема тормоз от учители към родителинови  
Автор Poline (аз)
Публикувано25.06.03 13:06



Синът ми е на 9 год и полувина и всеки ден го наказват за нещо което аз приемам за НЕНОРМАЛНО.
Преди седмица беше наказан защото си мокрел косата с вода от чешмата т.е. чиста.Викаха ме в училище и понеже мен ме досрамя да кажа,че това не го считам за достатачно сериозна причина си помълчах.
Следващия пут за което ме викаха беше,че на междучасието легнал на чина... Аз си спомням,че като ученичка бях заспала в Юаса на класния ръководител (толкова ми е било интересно)...Но сега като питам познати май всеки е лежал по чиновете и то в час.
И понеже нищо не променили с наказанията да стой наказан до вратата на директора тази седмица решиха да накажат мен като трябва да ходя да го забирам в 12 и връщам в 13 часа в училище....Последното му проявление беше тайно за учителките.Та...Той и негов съученик убивали мухи,мравки... и ходели да хранят някой паяк в храстите в двора на училището,но понеже ги било страх да не им убият паяка не казвали на никого какво правят там.
За "капак"на всичко моя син намерил някоя мръсна чиния в храстите и я занесал в училище защото мислел,че е намерил нещо ценно... И за това аз съм виновна
Много съм тъпелива,но чашата на търпението ми прелива.
Тази седмица цяла седмица не работя,отделно дните в който трябва да отида в училище,но всичко има граници
чудя се какво ли да направя...



Тема Re: тормоз от учители към родителинови [re: Poline]  
Автор lSTORlK (nepoznat (?!))
Публикувано25.06.03 15:16



Smeni uchilishteto.
Na deteto kaji da vnimava s payacite...

Moje puk toy da e sledvashtiyat Indiana Jones!
Ako ne e gledal filma, VEDNAGA mu pusni 3te filma!
Ima i takava igra za PC.

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.


Тема Те се лудналинови [re: Poline]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано25.06.03 18:46



тези учители. Бива ли пък чак толкова видиотяване!
И какво точно са искали от теб - не можах да разбера? Защо е трябвало да вземаш и да връщаш детето пак в училище?

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: тормоз от учители към родителинови [re: Poline]  
Авторkakata (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 18:54



Трябва да се разговаря с тях, разбира се спокойно и с уважение. Тогава ще видят, че срещу тях има хора, които владеят положеинето и няма да подадат на натиск.
Навремето, като бях в гимназията, учителките много харесаха баща ми , две от тях непрекъснато го викаха за всякакви глупости - с кой ме видели да си тръгвам от училище, с кой ме видели на Попа, предполагали,че пуша и подобни щуротии. Предложих им да идва майка ми, че е по-свободна, но не искаха да чуят. На него по едно време му писна, отиде там респектира ги някак си, и повече никой никъде не ме беше видял.



Тема Re: тормоз от учители към родителинови [re: Poline]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано25.06.03 19:58



kade se sluchvat tia raboti ako ne e taina



Тема Re: Те се лудналинови [re: Mama Netty]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано26.06.03 00:59



И аз незнам каквоо искат....Да променя сина си...А той променя ли се?!Вече имам "пъпка"на езика да обеснявам,че трябва да се съобвазява с изискванията,а той все ми отговаяря,че те постоянно го гледали и се заяждали с него.Ние в къщи никога не сме имали проблеми,оставяли сме го и други хора да го гледат...всичко е наред...Какво стана тази година...незнам.Мъжа ми реши,че някоя учителка трупа девиденти на гърба на децата
Сега го забирам в 12 на обяд и го връщам в 1 часа...такова е наказанието.После се мотая тук-там за да чакам да свърши училище и го забера.



Тема Re: тормоз от учители към родителинови [re: Poline]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано26.06.03 08:55



Като чуя за такива учители и ме втриса. Детето прави съвсем нормални неща, даже похвални. По американските филми учителката взима паяка и всички дечица после се грижат за него и го наблюдават ама нашите кукундрели само наказания могат да измислят Моето мнение е да му покажеш, че стоиш зад него и не си съгласна със санкциите. По-добре е детето да продължава да се държи както то смята за добре отколкото да се оставя да го моделират тъпи учителки. А това за чинията е наистина прекрасно. Ако я беше намерил у вас някъде забутана също щеше да ти я донесе. Това най-малкото показва, че има някакво отношение към училището, че го приема като място, за което човек трябва да се грижи. Радвай се на сина си и го уверявай в подкрепата, доверието и обичта си!

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: тормоз от учители към родителинови [re: babaToHka]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано26.06.03 11:55



Тези тъпи учители са в Англия,но в България...
От днес детето НЯМА да ходи в това училище...Аз на моменти ставам нетърпимо нервна,само при мисълта,че пак могат да ме постещнат с някоя поредна глупост.
Вчера ми казаха,че някоя си учителка специално го гледала през прозореца какво прави...Като търсят причина за заяждане да,разбира се,че ще намерят.
Снощи детето ставаше на сън,ходеше из къщи и казваше:Госожата никога не ми вярва,аз не искам мама да се тормози!...след което дойде,легна при мен и заспа...Цялата треперях и цяла нощ не съм спала от притеснение....Не мога да се побера в кожата си...Уж всичко беше по реда си,все го хвалеха,а изведнъж стана толкова непоносим...
Ходеше на музика и постоянно молеше госпожата (същата която сега го наблюдава) да го учи да свири на пиано...вчера не го допуснаха,бил с лошо поведение.
Не мога да му кажа,че го подкрепям,той ще се чуства по сигурен и няма да има респект.Аз му обеснявам,че трябва да се съобразява,а всъщност самата аз незнам какво трябва да прави...да седне и да стой и да не мърда ли?Попитал госпожата дали може да й помага в почивките,вместо да играе с децата,тя му отказала...
Много се надявам да го вземат в другото училище където подадох молба. Колкото и да ми е криво,че трябва по този начин да напусне това училище явно трябва да стане...

За "капак"днес ми пратиха писмо,че са намерили друг човек за моята работа.Но то се очакваше защото аз бях там от съвсем скоро и с временен договор.



Тема Re: тормоз от учители към родителинови [re: Poline]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано26.06.03 12:09



Полин, а случвало ли му се е и друг път да има прояви на сомнамбулизъм, или снощното е било за пръв път? Питам, за да си изясня за себе си доколко са верни теориите, че силен стрес може да е отключващ момент в по-голяма (но пак детска) възраст?
Иначе решението ти според мен е съвсем правилно, като са го нарочили детето както и да се държи все ще им е трън в очите



Тема Re: тормоз от учители към родителинови [re: ellion]  
Автор Poline (аз)
Публикувано26.06.03 14:29



Случвало се е.Винаги когато има силен стрес той реагира по този начин.
По принцип е много добричък...От бебе е малко по различен за което аз много се притеснявах и сам го побъркала от какви ли не изследвания основно на главата....Например:Никога не е лазел като бебе,спря да се нааква на 9 месеца,като си дърпаше по свой специфичен начин дрехите и ние така разбирахме,никога не е бил с "памперс"...съдираше се от рев,не искаше да седи в количка,плачеше,за което ние редовно го оставяхме при моята баба и тя която е сляпа(!!!!)го гледаше.Неговото гледане бе да го сложи да седи на земята с куп играчки и тя да седне до него.Като му се приспи започваше да мрънка и тя го слага на леглото....На детска ясла не искаше да ходи,пищеше и не искаше да влиза,на детска градина ходи само 1 година,но не му харесваше.като тръгна да ходи на училище не искаше да ходи защото го дразнеше шума в междучасията,реагираше на поведението на по палавите деца,но аз му давах за пример брат му,че и техните родители като мен се мъчат да ги променят,но не успяват и той започна по свой начин да намира общ език с тях.Спомням си как класната му ми разказваше,че имало някое дете на което никой не можел да влезе под кожата и нашия ходел и му казвал,че трябва да бъде добър,защото само доброто побеждава.Учителите му много го обичаха и все още си пише с деца от класа,дори с класната си.
Та...в първи клас започна да прави такива нощни изпълнения,но само когато е имал напрегнат ден.Него много го е страх от инжексия и веднага колабира щом усети миризмата на болница или лекарски кабинет.Тогава също става на сън.

Всичко това го написах за да стане ясно,че не може да се прави заключение за теориите по моя син...Той явно е противопоказан на всички теории.
Лекарите преди 3 години заключиха,че той е надраснал връсниците си затова има такива разлики,затова пък на ръст е по дребен.Отговаря за към 7 години.
Надявам се всичко да отшуми с времето,но и така да е няма нищо лошо.Избягваме да му създаваме отрицателни емоции и да му се караме защото той смята,че не го обичаме и ...ето снощния резултат от моя урок по морал и право....
Аз очаквах всичко това,но вече не издържах.То не са ден,не са два...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.