Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема чуждия език  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 09:18



Здравейте,
Детето ми е на три години и отнякъде му хрумна, че иска да учи немски език. Може би защото братовчедка й, която е на 4 г. живее в Ирландия и миналото лято говореше само на английски като си беше в България и на моята й стана интересно. Добре - ще се помъча да я запиша в немска детска градина - тя е на майната си, таксата е поносима за нас - но: страхувам се да не я стресне чуждия език. Ще го учи сутрин под формата на игра - от 9, 30 до 12 с почивки. Кога е най-добре да се започне изучаването на чужд език? Малка ли е, според Вас. Някой има ли опит с детето си? Имам братовчедка, която от 4 годишна започнаха да я водят на частни уроци по английски език - и така сериозно го изучаваше. После 2 години кандидатсва в Софийски университет и не я приеха.



Тема Re: чуждия езикнови [re: eli]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано21.06.03 11:23



според мен е точното време, когато е на тази възраст всичко се помни много повече още повече тя сама е изявила желание, действай докато детето само иска, че после и да го караш може да не ще



Тема Re: чуждия езикнови [re: eli]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано21.06.03 11:24



а къде е тази градина и каква е таксата, и имали и английска, френска такава



Тема Re: чуждия езикнови [re: Bezhy]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 11:50



В кв. Гоце Делчев. Имат английски, но малко. Основният е немски. Таксата за цяла година немски е 660 лв., отделно такса за детска и др. такси. Нямат транспорт и още ми е мъка



Тема Re: чуждия езикнови [re: eli]  
Авторблoнди (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 19:51



Изобщо не е рано, късно е. И хич няма да и дойде много, те са абсолютни гъбички и попиват каквото им сипнеш. Дъщеря ми е на 3 и 9 месеца и е родена в САЩ. Английския й е по-добър от българския, защото ходи на градина, където учи и испански и е много добра! Когато иска нещо особено, може да хленчи на 3 езика



Тема Re: чуждия езикнови [re: eli]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 00:22



до 7-8 годишна възраст е най-доброто време за учене на чужд език, стига наистина да е добро обучението.
научаването става инстинктивно и трайно, учат го така, както са се научили на майчиния си език.
на стари години език не се учи



Тема Re: чуждия езикнови [re: eli]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано22.06.03 11:00



Като студентка преподавах английски на дечица в детски градини - от 3 до 5-6 годишни деца. Наистина попиват като гъби малките, но има определено имах повече успехи с по-големите. Малките научиха по няколко думички, 1-2 песнички и родителите бяха доволни. В същото време с по-големите деца (неучили преди това езика) стигнахме и до буквите, нищо че не бяха почнали от 3-годишни.
От друга страна, като майка на почти 3-годишен (след около 1 месец) направо ти се чудя, че правиш такива усилия, в смисъл, че след 1 седмица може да й дойде друг акъл. В нормалната ви детска градина няма ли уроци по немски (знам, че в нашата има английски), с които да започне, поне да види дали наистина й харесва преди да правите такава гигантска (според мен) крачка като записване в нова градина на майната си.
Относно моето дете - вкъщи си го уча на разни думички и песнички и стихчета, които съм запомнила, но не като учене, а като игра. Колкото и да беснее и да дивее, като го попитам искаш ли да ти кажа как е еди-какво-си на английски веднага му грабвам вниманието. Естествено, ако не се повтаря често, всичко се забравя и съм далеч от мисълта, че по този начин ще му помогна за научаването на езика по-нататък. В момента го правя 1-во да му ангажирам мозъчето с нещо и 2-ро да схване смисъла на съществуването на различни езици (което при вас е дошло естествено от братовчедка й). Иначе когато догодина отиде в градина (сега е в яслена група и нямат такива уроци) ако има език ще го запиша, но най-вече защото имам много ярък спомен от градините как дечицата, които не бяха записани, много страдаха, че нямат такива интересни занимания като другите.
Аз на твое място не бих избързвала с новата градина, но от друга страна ти най-добре си познаваш детето
Успех каквото и да решиш!




Тема Re: чуждия езикнови [re: eli]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано22.06.03 13:13



На мен таксата ми се вижда висока. Детето няма да научи повече от двадесет думи и няколко песнички за една година. Това спокойно може да го научи с частна учителка, например студентка у дома и за 1/3 от сумата.



Тема Re: чуждия езикнови [re: eli]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано22.06.03 14:27



Ами да учи е по-добре отколкото да не учи, обаче ако не им преподава чужденка е общо взето загуба на време поне според мен (има огромна разлика специално при малките деца дали учителят преподава майчиния си език или не)



Тема Re: чуждия езикнови [re: eli]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано22.06.03 15:53



Според мене няма смисъл. Децата научават много бързо, но и забравят 2 пъти по-бързо. В детството си съм научила и забравила за нула време 3 езика. Имам и наблюдения върху деца, сменили езиковата обстановка. Не живеят ли сред говорещи езика, най-много година и го забравят. Имаме приятели, български турци, които след 4 годи ни в Германия дойдоха да живеят в Лондон. Децата им вече говорят английски като местните, но от български и немски и спомен нямат, а турски разбират, но отказват да говорят. В един българо-френски форум много хора се жалват, че като си пратят децата в БГ, те научавали български, а забравяли френски и не можели да комуникират с роднините кето се приберат. Това е първата седмица. След около 3 месеца опищяват форума, че видите ли, отрочето не отбирало бъкел от български и дошлите на гости баба и дядо били огорчени, че усилията им отишли на кино. Децата са деца. Те са ужасно приспособими и мозъкът им е като временна памет. Парите и усилията за научаване на чужд езин на тази възраст са си хвърлени на вятъра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.