Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Детето ми пуши!!!  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 12:41



Днес разбрах, че дъщеря ми, която е почти на 11 пробвала да пуши...
Не съм я видяла все още, но в главата ми се въртят какви ли не варианти на разговор и какви ли не подходи - от един як бой до това, че каквото и да кажа и направя тя ще направи това, което сама си намисли. Какво да предприема??? Моля кажете вие как постъпихте или как бихте постъпили???
Аз самата преди две години отказах цигарите по здравословни причини, но и също, за да не давам лош пример. Но май това и говоренето не са били достатъчни...
Help!



Тема Re: Детето ми пуши!!!нови [re: Kpиcтинa]  
АвторRoby (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 14:14



Най-неправилното ще бъде да я наказваш или не дай Боже да я биеш!! Децата на тази възраст опитват цигарите, а по-късно алкохола и най-ужасното е наркотиците. И ние, родителите сме тези, които трябва да им въздействаме да не се пристрастят към някой от тези пороци. Но това може да стане само с приятелски разговори (имам предвид докато още не е станала белята). А ти как разбра, че е пробвала?



Тема Re: Детето ми пуши!!!нови [re: Kpиcтинa]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано20.06.03 14:18



в конкретния случай не мога да ти помогна, защото още не ми е дошло до главата
това, което мога да ти разкажа, е, че аз, като бях точно на тия години, пробвах с още три приятелки да пушим. Бяхме си направили пица, изядохме я, и после, да сме като големите нали, на някой му хрумна и да пушим. Толкова се бяхме въодушевили, че въобще не забелязахме кога се е прибрал бащата на момичето, у което бяхме. Влиза човекът в кухнята, един такъв огромен и кротък (и до днес се отнася към дъщеря си като към детенце, а сме по на 30 години), и като ни видя, така се вбеси, че фрасна франзелата, която носеше в ръце, в масата и я счупи (предполагам, че е искал да фрасне с нея някоя от нас, но се е сдържал ). След маса разправии ни заплаши, че ще се обади на родителите ни, за да им каже. Смятай, че два дни само аз бях дежурна на телефона вкъщи, и когато наште изглеждаха разсеяни, направо го изключвах от розетката, за да не звъни. Толкова ме беше шубе да не разберат....Е, те така и не разбраха тогава, но заради тая случка в следващите 5-6 години не ми и мина през ума дори и мисълта да пробвам пак. Така че вероятно с някакъв разговор може да се постигне нещо щом е само на 11 години. Разгледай го от тази страна на нещата - детето е искало да пробва нещо, което е забранено, а съм убедена, че даже не й е харесало.



Тема Re: Детето ми пуши!!!нови [re: Roby]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 14:37



Знам, че не трябва да я бия, но направо се вбесявам, пък като я видя сигурно ще ми причернее. Разбрах днес по телефона. Тъй като живеем у едни приятели временно, а пък у тях водят едно момиче, горе-долу на същата възраст, което е много разхайтено, има си сериозно гадже (!!!) и пуши, та предполагам, че дъщеря ми, която се има за изоставаща, защото нито има гадже, нито пуши, ноти носи сутиен (нещо което я притеснявало, сподели ми, че онова другото момиче носело сутиен) и вероятно за да не падне по-надолу и да не е със смъкнато самочувстие и естествено от нея е взело цигари, откъде другаде... Та аз се обаждах да разбера как е дъщеря ми, че е болна, а те ми казаха, че не е болна, а правела фасони, защото пробвала да пуши и за да не ми кажат те тя играела номера... Уффф, незнам доколко съм ясна, но и на мен самата ми иде да крещя!
Незнам дали да и говоря като на голям човек, дали да я избивам на съвест и да я обвинявам или да и кажа, че е вредно за здравето, че не се прави самочувствие по този начин или да я пратя при баба и или да и кажа, че няма да й говаря...



Тема Re: Детето ми пуши!!!нови [re: Kpиcтинa]  
Автор Poline (аз)
Публикувано20.06.03 15:46



В никакъв случей не я бии.
Моят син нямаше навършени 10 год. когато мин. год. беше в Бг за 2 месеца.
Всяка вечер се обаждах по телефона и ми се разказваха неща който мозъка ми на ги побираше,но нито за миг не повиших тон защото знаех,че ако реагирам остро това ще е последния път когато ще ми споделят...
Та сина ми разказа,че неговият приятел който беше на 11 ги поканил на гости да пият алкохол......бира и вино....Нашия пробвал и толкова лошо му се сторило,че като види някой да пие сега все го пита " На теб това харесва ли ти?"...Пробвал и цигари ...и представи си брат ми му дал,ама как е дръпнал незнам...щял да се "отбаи",чак му станало лошо. Една вечер ми сподели,че някой си батко дори им предлагал марихуана,но всичките му приятели били единодушни,че от това се умира...

Намери начин да говориш с нея като с голям човек,не реагирай остро.Опитай се да я накараш сама да си каже...Започни темата от другаде без да й даваш да разбере,че някой ти е казал.



Тема Re: Детето ми пуши!!!нови [re: Kpиcтинa]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано20.06.03 16:57



predlozhi i da si palnete po edna cigarka i vizh kak shte reagira, a ako te popita ama ti nali ne pushish i kazhi che neshto e vzelo da ti pada samochuvstwieto ta si reshila da si go vdignesh - da vidish tq kvo shte ti kazhe



Тема Re: Детето ми пуши!!!нови [re: Kpиcтинa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано21.06.03 11:18



Не разбирам, не живеете ли заедно?
Мисля, че пушенето е най-малкият проблем, тя се намира под влиянието на това момиче, контрола е слаб, тези неща трябва да те тревожат повече.



Тема Re: Детето ми пуши!!!нови [re: Kpиcтинa]  
АвторSilwia (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 21:31



Дъщеря ти пълничка ли е?
Задавам ти този въпрос, защото така обикновено момичетата смятат, че ще изпъкнат в полезрението на момчетата и ще изглеждат по-така....
Всичките съученички на дъщеря ми, които пушат са пълнички.



Тема Re: Детето ми пуши!!!нови [re: Silwia]  
АвторKpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 09:37



Не, дъщеря ми не е пълничка, просто няма самочувствие. Може би това е основния проблем. Говорих с нея и тя ми призна, но това, което ме тревожи е че и нямам вяра. Струва ми се слабохарактерна и способна да направи всичко, ако има съмишленици. Да, живеем заедно, но у тези приятели временно. И тъй като през деня тя е с това момиче е естествено да си комуникират. И понеже дъщеря ми няма приятелки там, сторило и се напълно нормално да прави каквото и другата прави, за да и бъдела приятелка. Дори и казала, че пушела от два месеца- взимала цигари от баща си - абсолютна лъжа, защото баща и е на дълга командировка от четри месеца... Като я попитах защо - каза Ами няма да съм по-загубена от нея... Попитах я защо е пушела - Да се позабавлявам... Напомних и колко е вредно и т.н. Въобще говорихме - нямаше скандали. Накрая и двете плакахме. Но и нямам вяра. Чудя се дали да я пратя при баба и за да се отдалечи временно от това момиче или пък да се опитам да прескочим това изпитание което така или иначе ще ни чака по-нататък...
Благодаря на всички, които ми отговориха!



Тема Re: Детето ми пуши!!!нови [re: Kpиcтинa]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано24.06.03 12:18



Защо не пробваш с това, че ако иска да има красива кожа никотина я унищожава и именно за това манекенките не пушат. Или пък, че никак не е модерно и даже й кажи ти защо си ги спряла...
Обясни й, че е по-добре да бъде доминираща, отколкото да я водят за носа и въпросното момиче "кандидат-приятелка" всъщност не трябва да се "купува", а сама да пожелае да станат приятелки.... Но пък от друга страна гаджето е не само престиж, а е и ангажимент и все още едва ли е готова...
Желая ти успех!

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена

Редактирано от Virgo на 24.06.03 12:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.