Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: а родителите?нови [re: Mamma]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано17.06.03 18:16



уф не е съвсем така- аз зададох въпроса принципно, защото това си е тежък проблем. В майките въобще не бях и чела темата на елион. Нито пък знаех, че додо е задала подобен въпрос и там. Този, който завихри скандала бе Бонита - тя взе да открива разни паралели.
Да добавя и още нещо тук в САЩ на градина/ училище си водят децата болни- дори и с Т 37.8 е разрешено - стига да не повръщат или нямат разстройство. Слава Богу, дъщеря ми е здрава, та освен с постоянната кашлица и един кюноктивит, други тежки поражения нямахме. Аз никога не съм я водила болна на градина.
Това е и моето категорично мнение - родителите да бъдат толерантни и да не си водят децата болни. Аз лично нямам нищо против моите да изкарат шарки и други "детски" болести като малки, но не желая да ги заразявам насила - все пак има шанс да им се размине. Миналото лято видях детенце с много грозни поражения от варицела, и макар и рядко има усложнения. Така че не е съвсем безобидна, макар и неприятна детска болест.

Колкото до юзерките. Единствено към докторката имам специално отношение - защото след последване на неин съвет синът ми лежа в болница.
Колкото до Танче - не ми е приятно, че лицемерничи и показва едно лице в клуба, а зад гърба на юзерите плюе ли плюе. Не очаквах това от нея.
За другите бейб и деби - нищо лично. На бейб й бях направила забележка че не бива така да преувеличава - много майки се дразнеха, но си мълчаха. Все някой трябваше да й каже да се замисли и да се постави на тяхно място. Това че си тръгна е неин проблем. Деби няма време за клубовете - затова я няма. С нея сме си даже приятелки, ако вземеш предвид и помощта която съм й оказвала.
А за елион-там е без коментар - то се видя
За Дебора и Смайл нищо няма да напиша, защото не ми се водят по списък - питай копчето



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано17.06.03 18:33



абе каката може и да ме трийне.............ама такива лайна възпитава българина понастоящем че жална и майка на тая държава след десетина петнайсет години.............пък това дали ситуацията е точно такава каквато я описваш е съвсем отделен въпрос и много съмнителен..........ако си възпитала добре детето си мисля че няма от какво да се притесняваш.........никоя госпожа няма да тръгне да му бие шамари........но пак повтарям че има хлапета дето са бой пък родителите им за трепане.........

незабележим


Тема Re: а родителите?нови [re: Lav]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано17.06.03 18:34



не си съвсем права - някак си не е етично да продължаваш да заразяваш някого само, защото преди това сте били в контакт. Именно за това се слагат карантините.



Тема Браво, Mamma!нови [re: Mamma]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано17.06.03 20:14



Изрази мнението на повечето не-пишещи, но четящи по тия теми.

No comment!

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго.


Тема Re: ami izkazvajte mneniqta si...нови [re: Lav]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано17.06.03 22:33



bez da se zaqzhdate i shte byde mnogo po-leka i nenatovarvashta temata be... ne e chak tolkova trudno...prosto izbqgvajte konfliktniq ton i ako ne mozhete, ami ne chetete i ne otgovarqjte de....



Тема Re: ami izkazvajte mneniqta si...нови [re: Bezhy]  
Авторxrh- (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 23:17



hm ako tova sus sinioto chelo beshe bratovchet mi prosto otivam next day @ vuprosnata decka gradina chakam q taq da izleze navun.. bam s gazoviq i posle boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi



Тема Re: ami izkazvajte mneniqta si...нови [re: xrh-]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано17.06.03 23:53



ej s toq boj verno she si poluchi zasluzhenoto

mnogo mi haresa toq boj chestno :))))



Тема Re: а родителите?нови [re: Mamma]  
Автор edna_mama ()
Публикувано18.06.03 02:45



Със съжаление виждам, че само в началото отговорите са по темата.
Аз лично смятам, че директорката трябва да уволни госпожата, защото да удариш нарочно главата на 5-годишно дете в стената (след като си му "набил шамарите" - тук цитирам дъщеря ми) е израз на лабилна психика, а това е противопоказно за работа с деца. Отделно бих съдила госпожата. Но ако директорката не вземе единственото правилно в случая решение, трябва да го отнесе и детската градина - антиреклама и в пресата, и в медиите. Защото въпросът не е за или против детските заведения, а какво да се прави с подобни така наречени педагози. Защото такива за съжаление има и в яслите, и в градините и в училищата. И ако можеш да не дадеш детето си на ясла/градина, то на училище все пак ще отиде. И нима ни сте чували случаи на насилие в училищата? Мисля, че трябва да се гонят анти-педагозите, а не децата (това детенце вече не ходи на градина). Само така ще се решат нещата, защото днес това се е случило на едно дете, след седмица или месец може би ще се случи на друго, и никой няма гаранция, че това няма да е неговото (в случая визирам поверените в ръцете на тази госпожа деца). Затова съм съгласна, че въпросът е в личностния фактор, а не в самите детски заведения. Самата аз съм привърженик на детската градина - дъщеря ми ходи по мое убеждение, а не поради невъзможност да я гледам аз (в момента съм в майчинство) или някоя от бабите (пенсионерки). Затова бих казала на майките на по-малки деца - това което се случи не е правило, а изключение. Както има кадърни и некадърни доктори - от това, че някъде си попаднал на некадърник не следва, че ще спреш да ходиш на лекар, нали? И друго - няма добра и лоша детска градина (материалната база почти навсякъде е еднаква), просто има добри, посредствени и лоши учителки.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Virgo]  
Автор suede (минаващ)
Публикувано18.06.03 03:30



Не искам да се намесвам ( в този клуб само си чета, но все още не мога да давам мнения), но относно това какво правят децата в детската градина си спомням, че на сестрата на приятеля ми можеше през специално отворче (дали пък не беше с камера?) да наблюдава детето: как общува с другите деца, когато нея я няма....



Тема Ми кво?нови [re: edna_mama]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано19.06.03 10:34



Квото повикало - такова се обадило.
Дано успея да скрия ловната пушка на бащата преди да е разбрал, щото не ми се носят чорапи и цигари в затвора. Той 100% ще се хване за кобура, докато аз бих измислила някакъв план за тормоз около даскалицата - ще запозная съседите, ще вървя след нея и където седне ще разправям на околните, ще съветвам родителите да си преглеждат децата за малтретиране на висок глас...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.