Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Додо, не се сърдинови [re: Stefan]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано16.06.03 21:37



Хахахах!
Не е проблема в тичането след малките деца Стефане.
Не е единствената която го прави.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: а родителите?нови [re: Shanya]  
Автор Lav (val)
Публикувано17.06.03 11:11



za lekurite tuk sum na sushtoto menie kato Palmira- ne moje da im se viarva.
No specialno za varicelata sum pitala na niakolko mesta i vsichki mi kazvat che e chovekut koito e nositel e zarazen dosta vreme predi purvata pupka da e izbila. Taka che stoeneto v kushti e malko kato "sled dujd kachulka", ne smiatash li?



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: ellion]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 13:12



Елион, обикновено чета доста внимателно и задълбочено и се опитвам, по своему разибира се, да анализирам безпристрастно, това което чета (чета мнението като се старая да се абстрахирам от настроенията в клубовете), но това тук няма значение, защото темата е доста сериозна и цирка, който се развихря надолу говори сам за себе си. Модераторката е права, че е важно МНЕНИЕТО, а не АВТОРА, но явно повечето пишещи не обичат да изказват лично мнение, а се стараят да симпатизират/или да да покажат антипатията си към даден член на клуба... За това призовавам да не се показваме като дребнави лелки, а наистина да разсъждаваме и да се опитаме по някакакъв начин да дадем адекватно решение (макар и в повечето случаи да е невъзможно генерално, то поне някакво алтернативно), когато възниква някакъв сериозен проблем.

Конкретно по твоя отговор - по твоята логика, че от един случай (до тук те са три, но това не е чак толкова важно), не може да се прави извод и за останалите следва, че и от твоето мнение за детската градина, която посещава сина ти не може да се правят изводи за всичките...

Въпроса е по-скоро как да предпазим децата си от подобни аномалии (какво да гледаме при избора на съответното заведение например), как да ги установим (ако детето е достатъчно малко) и най-вече как да процедираме в такива ситуации...

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: kopche]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 13:26




Наистина не съм съгласна, че само и единствено родителите възпитават детето. Родителя има важна роля, но не е единствен при формиране на личността. Именно в детските заведения децата не бива само да се "гледат", а там е мястото, където детето се учи на социални контакти със себеподобните си. Ролята на възпитателя е именно това да научи детето (да участва в общи игри е едно от тези умения). Именно там се изгражда една представа за част от околния свят и детето се подготвя за момента, когато "мама и тате ги няма" и то само трябва да се справи с някои задачи. Насилието не е нещо толкова рядко в обществото и едва ли има човек, който никога да не е попадал под ударите му, но тук въпроса е, че в тази крехка възраст не бива да се използва, особено с възпитателна цел, защото детето е във възраст, когато копира (учителката е именно човека, който дава тон в този вид общуване и е примера) и това ще нанесе поражения в психиката на детето. (Например страх, че и него може да набие, което може да доведе до нощно напикаване).

ДГ -е забавачница, стихотворения, песнички, трала-ла, трала-ла..

Честно казано, не мисля че е точно така, защото именно те играят не малка роля във възпитанието. Защото детето се формира не само с наши наставления, примери и т.н.
За това е важно и в каква среда ще попадне детето, за да се оформи правилно като личност и да може лесно да се адаптира в обществото...

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: а родителите?нови [re: ellion]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 13:38



Елион, стила ти на писане май минава добрия тон.
Ако имаш нещо лично, напиши й го на бележка, но е противно да се четат такива обиди тук към когото й да било...
Защото ако започнем да си даваме медицински епитети...

А според теб редно ли е да се водят болни деца или отново това е частен случай и във градината на сина ти това не може да се случи и тя е като ориентир за 95% (примерно) от детските заведения в България (може и в света, ако ти харесва)
И защо веднъж не прочетох КОНКРЕТНО твоето мнение по въпросите повдигнати тук, а само някакви полузаядливи или направо азвителни текстове? Наистина ще ми е интересно, ако можеш разбира се да го изразиш в учтива писмена форма тук (поради липса на друга алтернатива), твоето ЛИЧНО мнение, абстрахирано от авторите по въпросите за НАСИЛИЕТО В ДЕТСКИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ и ЗАРАЗНО БОЛНИ ДЕЦА В ЯСЛАТА/ГРАДИНАТА...

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Едва сега разбрах защо е този цирк!нови [re: ellion]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 14:05



Ползвам copy, paste за да не наруша авторските права на Елион
"...че детето ми има 3 избледнели от снощи пъпчици/петънца с размери максимум 2 мм и две на бузките, изпращам си го на ясла без никакво съмнение и към 11,30 ме обзема параноя, че няма да замине на море, защото това МОЖЕ да са признаци на варицела, която върлува в детските градини в София. В 11,45 си пускам въпроса..."

"...За последен път ти казвам, шаня, не се закачай с мен, не съм ти лъжица за устата"

Както се казва в такива случаи - NO COMMENT и не се наемам да коментирам темата ВАРИЦЕЛА ИЛИ МОРЕ, защото в твоя случай морето на теб няма да ти се размине, а детето очевидно ще си ходи самостоятелно (че няма да замине на море вж първи цитат) А пък КОНСУЛТАЦИЯ С ЛЕКАР ПРЕД МНЕНИЕ НА ДРУГИ МАЙКИ в този случай е по-скоро параноична изява... (Всички коментари са на база написаното, иначе срещу Елион - нищо лично всеки има право да пише каквото си иска и където си иска)

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Едва сега разбрах защо е този цирк!нови [re: Virgo]  
Автор Lav (val)
Публикувано17.06.03 14:12



izviniavai no ne razbiram nishto ot tova ti mnenie. Mojesh li da mi go obiasnish, che ne shvanah?
edinstvennoto koeto struva mi se e iasno e che " ne vseki ima pravo da pishe kakvoto si iska i kudeto si iska".



Тема Re: Едва сега разбрах защо е този цирк!нови [re: Lav]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 14:28



Всъщност мое мнение няма (както вече правилно си забелязала)
Има само някои акценти, върху които може да се размисли Елион преди да заема пространството в клуба по тази тема. Но доколкото се вижда (това май не трябва да го пиша, но не се въздържам) тя предпочита грозни разговори с обиди и "остроумие" или може би избива някакви комплекси от реалния живот?

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена

Редактирано от Virgo на 17.06.03 16:02.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Virgo]  
Автор kopche (добро)
Публикувано17.06.03 14:33



Пак ти казвам във възпитанието на детето ми главната роля имаме ние- неговите родители. Ако детето не знае смисъла на думи като: моля, благодаря, обичам те и др.- затова не е виновна ДГ. Аз и мъжът ми сме тези, които ще го възпитат и научат на това. В ДГ могат да го научат да пее (то, не че аз не мога)- друг е въпросът, че с него не се получава много-много, могат да го научат на игри-колективни, да рисува и др. Все неща, които могат да го обогатят, разнообразят и пр. Но възпитанието си остава основно наш приоритет.
Детето се учи на социални контакти навсякъде. ДГ не е единственото място за това. Когато детето е на площадката- навън с деца той също създава контакти. Когато е с мама и тати –на масата с гостите, примерно- то също се социализира.




Тема Re: Едва сега разбрах защо е този цирк!нови [re: Virgo]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано17.06.03 15:01



и аз наистина нищо не ти разбрах
хайде сега успокой се и повтори
без да се обиждаш, ама си представих ако го говореше това как си се запенила




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.