Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 22.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано14.06.03 01:04



Само искам да ви кажа че са ви пуснали за кой ли път в Топ постингите

Глупостта е също толкова безграни4на,колкото и мъдростта


Тема Re: Лошото е, ченови [re: Дyxчe]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано14.06.03 06:36



се съмнявам тези мерки да бъдат предприети бързо и да има желания ефект. Преди около 3 месеца имаше един случай, който направо ме побърка и породи у мен ужасен страх от яслите, макар и да разбирам, че това (надявам се!) да е просто частен случай. Става въпрос за една майка студентка, която си оставяла детенцето на около годинка за по половин ден в една ясла. И един ден, когато решила да отиде малко по-рано заварила детенцето й увито в жилетки и завързано като с усмирителна риза, право, за решетките на легълцето, посиняло от плач. Когато го завели на лекар се оказало, че има и натъртвания от бой, и му били разкървени устничките, защото не искало да се храни и те го тъпчели насила!!! А през това време персонала се бил затворил в една стаичка по някакъв повод и много много не се впечатлил и от майката. Аз лично прочетох това в един неделен Труд и, вярвайте ми, разплаках се като малко дете! Последствия и до сега доколкото разбрах няма, лелките са наказани с мъмрене, а молбата до съда още не е разгледана.


Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: Лошото е, ченови [re: babaToHka]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано14.06.03 08:33



по повод на насилието върху малките деца, наскоро даваха един репортаж по ТВ. Ставаше въпрос за работещи майки с малки деца и жани, които им гледат децата в къщи. Възраст на децата до 1год. (Щото в таз Европейска държава, дето съм аз няма привилегията отпуска по майчинство до 3 год., а само 3 месеца. Странно, но факт). Та, тези майки, забелязват, че бебетата плачат много, странни са... Започват да се чудят какво става. И тъй като са невинни бебешки душички, не могат да си кажат болката, реагират по странен начин и дават сигнал, че нещо нередно става. Въпросните майки, отиват при различни частни дедективи, споделят опасенията си. Решено е, в къщите им да се поставят скрити камери. И когато двамата родители отсъстват, камерката съвестно записва какво става, в продължение на няколко дена, докато се събере необходимия веществен материал. И показаха няколко кадри - бях потресена. онемях, втрещих се, разплаках се .... просто нямам думи да се изкажа как се чувствах
и най-интересното бе, че повето детегледачки, бяха наети от някаква фирма, която се занимава с този род дейности. Фирма със разните му там разрешителни и де да знам какви още тапии. Веднага се образува следствие и в момента въпросната фирма се съди + въпросните лелички....
Много тъжен факт, че има такива личности. Не сбърках, те не са личности, а животни. Каквито и оправдания да поднесат, аз лично в никакъв случай не бих ги приела. По принцип съм толерантна личност, за такъв тип хора гласувам за смъртна присъда с две ръце.
абе прилагане на Крумовото правосъдие и това си е.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: ellion]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано14.06.03 08:44



"Ако утре въпросната лелка е просто минувачка по улицата или в парка и ти опердаши детето без (или със) причина, какво - няма вече да излизате навън въобще ли?
"
как така ще го опердаши?!?!? Нещо не разбрах.
Ако има причина или не и го опердаши пред мен - е тогава ТЯ няма да излиза навън на улицата. В крайна сметка аз съм тази която ще го опердаши. И вярвай ми, винаги си е хапвал заслужения шамар/и и наказания.
Взима се подвнимание човешкият фактор, НО ТОВА НЕ Е ИЗВИНИНИЕ!!!!. То и би останалите крайни криминални изяви (убийства и т.н. се взима подвнимание човешкият фактор под формата на психологически тестове и експетизи), ама решенията са за многогодишна екскурзия на топло, зад решетките.
Не с еправят глобални заключения. Просто се коментират КОНКРЕТНИ СЛУЧАИ, за които се споделят КОНКРЕТНИТЕ МЕРКИ, които всеки от нас би предприел.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Дyxчe]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано14.06.03 10:18



естествено, че лелката ще си понесе каквото е заслужила, че даже и повече
идеята е, че не мястото, където се е случило, е определящо
и заради това, че някаква изкукала жена го е посегнала на дете не могат да се правят изводите, че детските градини са някакви зверилища, където си оставяме децата едва ли не на заколение



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: ellion]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано14.06.03 10:41



естествено, че не. И моят е бил в детска градина. Просто се коментира тъжния факт, че съществуват такива хора и работят с деца.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: ellion]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано14.06.03 13:42



Елион, примера ти с парка е абсолютно неадекватен, защото в парка не може някой току така да ти удря детето и определено нещата ще са под мой контрол респ на човека, който е с детето ми в парка! И ако някой се нахвърли току така над детето ми независимо с или без причина както си върви (твоя пример) определено ще повикам полиция.
Тук става въпрос за два случая, в които родителите си оставят на доверено гледане децата в специализирано заведение за целта. Предполага се, че именно там са педагози и дори могат по-добре да се справят от родителите в някои ситуации. И в един момент се оказва, че има случаи на извратена представа за възпитание!
Незнам как би се почувствала, ако набият детето ти и то авторитетна личност като учителката и въобще не ти го пожелавам, но не мислиш ли че това може да доведе до трайни вреди в психиката на едно малко човече, което гради ценностна система?
И защо пък да си мълчим за такива случаи? От това, което си написала ти сякаш подкрепяш директорката (какво толкова се е случило и това може да се случи и другаде???) или просто се заяждаш в духа на един друг клуб? Защото мястото наистина има голямо значение - едно е някой неспециалист да се намеси с варварски средства, съвсем друго е да го направи педагог или негов помощник, чиято РАБОТА е отглеждане и възпитание на децата!
Защото, ако се беше случило недай боже с твоето дете, с близко дете или просто с някое от децата в заведението, където отглеждаш своето дете едва ли щеше да реагираш така. Опитвам се да приема, че си го написала просто за да доразвиеш една теза, за правото на бой в отглеждането на децата от педагози, върху което също може да се разсъждава, но едва ли ще имаш много привърженици или пък греша?

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема И тук май му е мястото да попитам?нови [re: Дyxчe]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано14.06.03 13:48



Как да сме спокойни когато сме на работа и сме поверили децата си в "сигурни" ръце???

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Бой в детската градинанови [re: HAMELEONA]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано14.06.03 13:55



Е и?
Според теб това не е ли тема за коментиране или може би ти се струва смешна???

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: kopche]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано14.06.03 14:20



Копче, никой не иска детето му да бъде тормозено, особено в яслата/градината.
Въпроса по-скоро е как да предпазим детето си от този вид насилие, защото често по-малките деца не могат да разкажат какво се случва, когато мама го остави в яслата
И може би майки с някакъв опит (дори и да ни препоръчат някоя ясла/градина) биха могли да ни върнат увереността, защото дотук никой не написа
"това са частни случаи и аз лично съм много доволна от Н-та ясла/градина в град Х, където г-жа Едикоя си и г-жа Едикоя си приеха детето ми като свое и изиграха решаваща роля във формирането му като добро дете" или нещо подобно
Все пак имаме бебета и не е далеч момента (ти го определи приблизително две години), когато нашите деца ще бъдат оставени на грижите точно на тези лица и е добре да сме по-наблюдателни и ако може всички по някакъв начин да се обединим срещу подобен род насилие и колкото си може по-малко да са случаите... (по-долу баба Тонка е написала и за статията в "Труд" и честно казано като я прочетох и аз бях потресена!) А дотогава не ни остава нищо друго освен да търсим алтернативни начини на отглеждане на децата ни с оглед тяхната безопасност или може би греша?

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.