Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хайде напишете вие нещо смислено  
Автор Tpинити (истинска)
Публикувано12.06.03 08:58



след като моите теми са глупости. Написах

и и единственото, което прочетох от разни индивиди е какви глупости са били тези думи....дали са глупости, а?

Глупости ли са един родител да унижава детето си? Да го заплашва? Да го подкупва за разни неща? Да го удря? Да го разлигави? Да се вживява родителя като господар? Това ли са глупостите? Хайде поне като ще наричаме съветите на този доктор глупости, нека да се обосновете защо. Защото аз мога да го направя....за нещата, които твърдя....ама вие дали можете? или само си намирате на приказка? да си изкажете мнението ей така просто..."Тва са пълни глупости" .... Къде точно ги видяхте глупостите?

Аз виждам една единствена глупост...личностите смятащи тези важни въпроси за глупост....те това е...българщина деба!!!


Силата да дадеш живот...и силата да го отнемеш...

Тема Re: Хайде напишете вие нещо смисленонови [re: Tpинити]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано12.06.03 09:08



Защо ни слагаш всички в множественото число? Единственият който смята, че са пълни глупости е зондер-командира, което пък си е негов проблем.
Бай дъ уей този автор не беши ли издател на списание Фокус върху семейството или нещо подобно?



Тема Re: Хайде напишете вие нещо смисленонови [re: Tpинити]  
Автор Virtually_Fat_Free ()
Публикувано12.06.03 09:55



не са глупости, мила.
не си хаби енергията да обръщаш внимание на подобни самоцелни коментари

Лично не значи непременно важно.


Тема Re: Хайде напишете вие нещо смисленонови [re: Tpинити]  
Автор Drunk Dragon (Suck My Kiss)
Публикувано12.06.03 18:22



всеки си има свой разбирания и възпитава според мирогледа си-или казано по точно-поставен така въпроса(ребром и гръдно,не с увъртания и анално)е нормално да получиш отрицателни реакций,като добавим и че това "заповеди" към родителя звучи нелепо и смешно-ако погледнеш от страната на родителя,това е все едно някакво 5-6 годишно момиченце да почне да раздава заповеди наляво-надясно и да очаква ти или които да е друг на твоята възраст да ги спазват...
още повече че нещата написани в поста ти са прекалено общи и са установени още от най-древни времена-репсективно казано тази тема е дъвкана,дъвкана та чак изплюта...и не можеш да очакваш някой да се задави с нея.прекалено общия език и липсата на контекст и въобще представянето на подобен елементарен начин чрез общи правила не може да доведе със себе си възпитание отговарящо на изискванията на обществото и бързо променящия се свят-вярно е че нещата на теория звучат прекрасно,но практически ако не се вкара и малко от себе си,предвид условията,целите и социалната среда във възпитателния процес тези думи биха били добро оправдание след 20 години,когато детето ти е нереализирал се индивид,без никакви ясни цели в живота...
не казвам че това което копира не е вярно,но също така не приемам и че всички трябва да се съобразяваме с твоето мнение...още повече че хората споделящи твоето мнение са мнозинство,за сметка на тези мислещи иначе,които или пускаха постове без никаква обосновка или просто си траеха...
п.п.не приемам нито мнението изказано от теб,нито мнението изказано като контра-теза...просто моята истина е посредата.

"целта на брака е затвърждаване на преяждането и роднинските клюки"


Тема е написахме де...нови [re: Tpинити]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано12.06.03 19:06



Понеже ме споменаваш - искам да ти посоча, че обосновавам мнението си тук:


Наистина е малко рязко, но не смятам, че писания от този род са достатъчно сериозни, та да заслужат по-сериозна дискусия.
И въпреки това аргументите ми са видни.
Ще ти ги синтезирам и тук:
1. Някои препоръки са твърде общи - така или иначе никой не спори с тях, но това, че всички си ги знаем, никак не помага. По-добре кажи по какъв начин родителят да подходи към детето си, за да прекарва повече време с него, отколкото да го съветваш "бъди повече време с него". Това е също толкова полезен съвет, колкото съвета "бъди здрав", "бъди умен" и "бъди добре организиран". Същото се отнася за съвета да бъдеш наясно със собствените си разбирания. "Бъди наясно" не ти помага да станеш наясно, ако не си.
2. Други препоръки според мен са неподходящи за възрастта, за която говорим. Така изказани неща звучат като в разговор между възрастни, стараещи се да изглеждат тежки в клуб на дир.бг, но не и на откровено и директно общуване на родител с дете, в реална ситуация. Затова ги цитирах иронично. Не смятам, че този тон е подходящ за пред тийнейджър - звучи изкуствено и пресилено.
3. Третият тип препоръки са такива, с които не съм съгласна по същество. Прекалената намеса на родителя в света на тийнейджъра според мен е нередна. Тук се породи интересна дискусия с Тийн-ката, за която - интересно ми беше да науча - добрият родител е този, който е на един акъл с детето си. Въпросът къде да поставим границите на личното пространство на тийнейджъра и каква да е дистанцията между него и родителя е интересен и можем да го обсъдим, ако имаш желание и мнение. Лично мнение. Не нечии отново общи писания и препоръки. А твоят опит и твоите примери.

Сполай.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!

Тема нервна сте нещо госпожичке малка -нови [re: Tpинити]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано12.06.03 20:22



та затуй така - фалцет се усеща в гласчето ви... ама - аз съм кротък човек, та ще го кажа по-кротко - много е просто -

а/ трябва да бъдеш приятел на детето, да разтоваряш с него за най-различните неща от живота...
б/ трябва да зачиташ детето като самостоятелна, автономна, суверенна личност...

а пък и в двата текста - още повече озаглавени "заповеди" - лъха на безусловна доминация от страна на родителя... лъха на казарма - верно, хуманна и благородна казарма - ама - казарма...

бъди приятел и зачитай детето - много е просто... всичко останало идва от само себе си...
тия леко вманиачени американци, дето ще ме учат как да вдигам капака на тоалетната чиния докато пикая - и после да го пускам - еми - досадни са ми... като сапунен сериал са ми досадни...



пп - и личен съвет - не допускай истерийката да те обсеби - щото никакъв родител няма да излезе после от тебе - кооолкото и да четеш книжките...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: Хайде напишете вие нещо смисленонови [re: Tpинити]  
Автор Mиa (дразнител)
Публикувано12.06.03 20:35



Като мислиш, че са достатъчно на брой защо не си направиш извода бе, дете? Видях, че и в клуб Ева и Ева се развихряш, брей, що всички са криви, а ти права!



Само две неща се безкрайни: Вселената и човешката глупост.

Редактирано от Mиa на 12.06.03 20:39.



Тема Re: Хайде напишете вие нещо смисленонови [re: Mиa]  
Автор Tpинити (истинска)
Публикувано12.06.03 23:20



Ми не видиш ли? Или кво? истината ще ви извади очите. просто казвам, че е тъпо да се оплюва нечие мнение, при положение че то наистина е полезно за доста хора. както и да е, нема да коментирам...


Силата да дадеш живот...и силата да го отнемеш...


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.