Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Разведени баба и дядо...нови  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано03.06.03 23:06



Ох, не бях сигурна дали въобще да пиша, но имам нужда да си излея болката...

Родителите ми са разведени от доста години, сега вече са баба и дядо на дъщеря ми, която е на 4.
Баща ми понесе тежко развода, и много се засяга от теми, свързани с майка ми. Винаги я обижда(псува) пред нас и това много ме наранява. Той, обаче, никак не се притеснява и си продължава...
Понятно е, че и двамата родители са неизменна част от живота ни и не може да се избегнат споменаване на името на единия пред другия и случки свързани с тях. Никога обаче не съм предполагала, че ще се стигне до ситуацията, в която попаднах днес:

Аз живея в чужбина и пратих дъщеря си при баща ми на дълго гости(няколко месеца). Ще си я прибирам септември. Междувременно майка ми също е тука откак се е родило детето. Оня ден тя си замина за България и чакаше с нетърпение да види внучката си... Решихме, че ще ходи да я взима за събота и неделя, защото тя вече е свикнала в градината и не искаме да я изтръгваме наново от позната среда. Иначе смятам, че тя би се справяла по-добре с грижите за детето, понеже е жена и е свикнала с нея, но след внимателно премисляне предпочетох да я оставя при баща ми, така или иначе не остана много време докато си я взема.

Преди малко се обади майка да ми каже да й уредя за утре да види детето.
Татко каза, че може да ходи да я вижда, но категорично забранявал да я взима събота и неделя при нея. Аргументът, който изтъкна, беше, че нямало детето да се разнася насам натам с чантите, както бяхме ние като деца когато се разведоха.

Стана ми много болно и мъчно, че родителите ми(особено баща ми) сега пренасят омразата и дразгите върху детето ми. Не мога да си обясня що за човек би реагирал както реагира баща ми.

Казах му, че детето е мое и той трябва да прави каквото кажа аз за нея. А той ми отговори, че аз не съм там и не мога да го насиля да я дава на майка за уикенда...

Безсилна съм в тая ситуация и това ме убива!

Знам колко много майка иска детето и колко много дъщеря ми обича баба си. Всеки път пита за нея, като се обаждам. Освен това имам брат на 10 години, който пътува с майка и той е по-скоро като братче на дъщеря ми, отколкото на мен и двамата "са израснали" заедно и искат да се видят.

Моля ви, кажете какво мислите по въпроса, защото майка иска да я закара и при вуйчо ми, който пък досега никога не я е виждал(понеже като сме си ходили винаги е било за малко и не сме стигали до неговия град...)

Какво мога да направя от това голямо разстояние, което ни дели в момента?...

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго.


Тема Re: Разведени баба и дядо...нови [re: oтвopeнa]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано04.06.03 01:23



извинявай, че звуча прекалено радикално, точно сега имам проблем с моята ненормална баба и хем ми иде да я хласна с нещо тежко, хем гледам просто да се държа надалече, абе просто от роднини ми е до гуша

та ако бях на твое място, щях да си взема детето или най-малкото да спретна луд скандал и да заплашвам, че ще го взема завинаги и повече нито един от двамата няма да го види
просто от изчакване, тактичност и любезност хората след една възраст май много не разбират, почват да се сещат какво им говориш като почнеш да показваш зъби :-(



Тема Да, това ми иде да направя, но...нови [re: ET]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано04.06.03 08:20



...проблемът е там, че детето е при баща ми, понеже така се наложи и той един вид ми помага, "спаси" ме в този момент...

Сега манипулира чувството ми за вина.

А пък най-лошото е, че не мога да се грабна ей-така от чужбина да ходя да си взимам детето, понеже тука няма кой да я гледа в момента(аз работя).
Иначе ми се иска да я изтръгна от тая луда въртележка, която ще се завърти там. И наистина смятам да блъфирам и да му кажа, че ако не я дава за уикенда, ще я дам на майка да я гледа, но някак си май няма да прозвучи убедително...

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго.


Тема чувството за винанови [re: oтвopeнa]  
Автор Virtually_Fat_Free ()
Публикувано04.06.03 09:51



е най-великото оръжие на родителите. и до ден днешен по дифолт се чувствам виновна за каквото и да е пред майка ми, въпреки дългогодишната ми битка с тази нагласа и увереността, че съм манипулирана.

не се поддавай на провокацията с вината.

като те чета по-горе, май възнамеряваш да действаш с техните методи и да почнеш вече загубена битка (те са по-добри от теб в семейните войни).

как бих постъпила аз - инструктирам майка ми да не предизвиква конфликти повече. запазва се сегашното статукво и ако трябва, планини ще преместя и ще уредя детето да е при мен възможно най-скоро. знам, че е лесно да се каже, но аз съм изпадала в безизходици от друго естество и винаги съм се измъквала (последния път беше 6 месечен ад).



Лично не значи непременно важно.


Тема Re: Да, това ми иде да направя, но...нови [re: oтвopeнa]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано04.06.03 09:53



ясно, че си на работа, човек не си оставя детето ей така за три месеца, за да купонясва, просто въпреки това бих се развикала и бих насила накарала кризата да стигне до някаква връхна точка, това е от опит с моите роднини, които са в състояние да излъчват лошо настроение и злоба по някой повод много месеци наред и да ми тровят живота - за мен по-добрият вариант и да се намеся като мечка в стъкларски магазин в началото и да оправяме после последиците от моята намеса, отколкото да ги чакам да ферментират :-(

точно в момента съм бясна и имам желание да си отворя устата и да се накрещя на някого - примерно на баща ти - как така ще псува пред детето........

имаме доста проблеми с баба ми, която гледа дядо ми тежко болен и го ругае, коет е пълна свинщина, обяснявах на децата, че ние с баща им не смятаме, че това е редно, даже много ни вбесява, само от уважение към годиите й и към това, че имам и майка, не се намесваме

абе роднини, направо ми се повръща от тях



Тема Re: Съвсем си праванови [re: ET]  
Автор lenny (тъжна)
Публикувано04.06.03 09:58



няма друго решение - или тропваш по масата и казваш, че с твоето дете ще се държат както ти кажеш или си преглъщаш и си късаш нервите. Твоите поне проявяват интерес - моите свекър и свекърва, не са виждали нито единия от внуците си нарочно /по тяхно желание - а живеем в един квартал и трите семейства и големият ми син е на 6 години /, но като чета такива като теб да ти кажа - явно това си е чист късмет. Така че хич не се колебай а ми поставяй въпроса ребром - или се прави каквото кажеш или си взимаш детето и край.



Тема Днес сестра ми завела детето...нови [re: oтвopeнa]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано04.06.03 21:02



...при майка да го види. Майка ми пуска съобщение, че ще ходи в събота до вуйчо и ме моли да й уредя да вземе и Кармен... Аз й писах, че ако сестра ми се навие да й заведе детето при нея, може да я води до вуйчо(престоя ще е някъде към 2-3 дена), пък баща ми нищо не може да направи пред свършен факт. Даже предложих и сестра ми да отиде с тях, ако й е възможно, за да се омекоти конфликта.

Не знам още какво ще стане...

Сигурна съм, че баща ми ще полудее, естествено, нищо няма да може да направи в момента, но се притеснявам, че сестра ми ще "обере парсата", те и без това са в лоши отношения(не я виня...).
Също и ме е страх, че повече няма да даде детето на майка даже и да го види, и... не знам тогава, ще полудявам яко... Пък всички знаят, че оттука не мога на направя нищо в момента.

Добре, че поне майка ми е коректна в случая и не върши неща на своя глава, иначе съвсем ще я забатачим...

Благодаря на всички, които се включиха, съгласна съм напълно с вас, но разстоянието между нас е пречка за мен...
Ще ви държа в течение!

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго.


Тема Re: Днес сестра ми завела детето...нови [re: oтвopeнa]  
Авторlna (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 21:10



Izvinyavai ama az neshto ne razbrah i bih iskala da utochnish....
Znachi razbiram che maika ti i 10-godishnia ti brat sa bili pri teb v chuzbina i sa vizdali neprekusnato dushterya ti. Prez tova vreme bashta ti e v Bg i nyama kontakt s deteto. Sled tova prashtash deteto da zivee s nego no sega puk i baba mu imala pretentzii da go vzima za subota i nedelya, zashtoto i tya se pribrala v Bg. Ne e li chestno tova koeto toi iska, deteto da si stoi pri nego, a tya da idva da go vizda, bez da go mukne nasam-natam, taka shte sa kvit za vremeto za koeto babata e bila s vnuchka si v chuzbina a toi dori ne e imal vuzmoznost da ya vzima prez yikensite? stuva mi se chestno.



Тема За честно, честно ще бъде, но... [re: lna]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано05.06.03 07:09



...аз гледам от позицията на детето.

Тя не разбира кой колко време е прекарал с нея преди и на кой колко му се полага сега. Тя просто иска да види баба и Гошко и това е! Мозъчето на едно 4-годишно дете не може да възприеме сложния и объркан свят на възрастните. Тя иска да си играе с Гошко. Не мога да я лиша от тези неща, само защото така е честно. Просто можех да кажа на майка да си гледа работата(и тя не е цвете, но това е друг въпрос) и да си спестя куп главоболия. Но, като всеки родител, и аз искам най-доброто за детето в даден момент, и смятам, че, ако ходи на гости при баба, тя ще спечели!

Не знам дали съм права, но така чувствам и виждам нещата...

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго.


Тема Re: Днес сестра ми завела детето...нови [re: oтвopeнa]  
Автор Biba (hamster)
Публикувано05.06.03 09:03



Крайно време е да стегнеШ баЩа си (Че и майка си) и да му покажеШ, Че все оЩе ти и само ти си майка на това дете и ТИ реШаваШ какво да става с детето и къде да бъде то. Не се оставяй да те манипулира така, какво като ти е баЩа, дествията му в момента иzобЩо не са от баЩински характер, поне това което пиШеШ го покаzва. Хубаво Че ти е помогнал когато е трябвало, но това не оzнаЧава, Че сега може да си прави каквото иска преz твоята глава, това ли е цената на услугата му???
Неzнам, аz лиЧно не бих поzволила такова своеволие от страна на баЩа ми, най- малкото zаради принципа, Че аz съм таzи която има думата. А и няма да имам никакъв проблем да се скарам с него zаради това (не каzвам, Че ти трябва да го правиШ), когато баЩа ми се държи като глупаво и инато дете не може да оЧаква някакъв респект от мене и той много добре си го zнае. А ти явно от уважение и прекалена добродуШност в повеЧето слуЧаи се съгласяваШ с всиЧко, обаЧе не zабравяй Че става въпрос zа твоето дете.
И кажи на баЩа си, Че това е последният път когато му оствяШ детето (аz поне така Щях да направя), ти сигурно нямаШ намерение догодина да повториШ, или?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.