Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 06.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема сериозно съм притесненанови  
Автор Virtually_Fat_Free ()
Публикувано02.06.03 13:38



вчера къпах племенницата си (4 год) и сериозно се притесних за теглото й. тя по поринцип е дребничка, но слабостта й направо е болезнена - няма какво да щипне човек (дупенцето й е буквално 1 шепа). бузките й са повехнали, цялото й личице е "светнало". доколкото знам, тя направо нищо не яде, освен кисело мляко в шише вечер. ритуала с шишето се повтаря практически цяла нощ. като говоря със сестра ми, тя ми отвръща "ми кво да направя, като нищо не ще да яде". и изобщо, храненето е някаква битка при тях. сестра ми се държи като че ли е на възрастта на дъщеря си - щом не искаш, ти ли на мене ще ми викаш няма и айде, вдигаме масата. мисля си да я заведа аз при лекарката ни и да споделя проблема. може би има нещо, което да подсили/предизвика апетита. звучи апокалиптично, но наистина не преувеличавам.


Лично не значи непременно важно.


Тема Re: сериозно съм притесненанови [re: Virtually_Fat_Free]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано02.06.03 14:09



колко кг. е? Може би си свикнала на по-дебели деца? Моят син също е "елегантен", но просто се роди малък.



Тема Re: сериозно съм притесненанови [re: kopche]  
Автор Virtually_Fat_Free ()
Публикувано02.06.03 14:27



не, не е елегантна
дъщеря ми например си е съвсем добре, даже е малко по-тежичка, не дебела, но твърдичка като камък (няма ощипване). тя също се роди много дребна, но сега е най-висока в групата.

не че е дребна ми е притеснениещо, а че...., бе кво да се заблуждавам - направо е недохранена. познавам слабички деца, но те изглеждат различно, визията им е друга. проблемът май е по-скоро в количеството грижи, които се полагат. не мога да обясня на сестра ми и мъжа й, че да го изведеш да играе и да го оставиш да не яде не е всичко, с което се изчерпва отглеждането

Лично не значи непременно важно.


Тема Re: пробвай снови [re: Virtually_Fat_Free]  
Автор lenny (тъжна)
Публикувано02.06.03 15:29



Мултисаностол - при нас свърши работа. Увеличава апетита и освен това са и комплект витамини - та няма как да не подсили детето. Но все пак трябва да се намери начин детето да бъде прилъгано да се храни пълноценно. Казвайки това знам колко е трудно - големият ми син беше много злояд и нещата се орегулираха чак към 3.5 години.



Тема Re: сериозно съм притесненанови [re: Virtually_Fat_Free]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 20:51



Детето се нуждае от много любов, подсилващи витамини и пълноценна храна. Деца се гледат с грижи и нежност, а не с викане по тях. Не знам дали племенницата ти има само проблем с яденето, мисля че основният и проблем е с родителите и, които не са дорасли да имат деца. В случая с поведението си и отказа от храна племенницата ти изразява нуждата си от любов и внимание. С викане и грубост деца не се гледат. Лошото е, че деца като племенницата ти, ако не им се обърне внимание от рано, могат да развият булимия и други психични отклонения.

Не чакай проблемът да се задълбочи, а поговори със сестра си дали не става въпрос за психически проблем. Здравите деца не се оставят да "умрат от глад".

Притесненията ти са основателни и трябва да предприемеш нещо сериозно.



Тема Re: сериозно съм притесненанови [re: Virtually_Fat_Free]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 20:52



Забравих да те попитам нещо. Когато племенницата е с теб храни ли се по-добре?



Тема Re: сериозно съм притесненанови [re: Virtually_Fat_Free]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано02.06.03 21:46



първо е доста смущаващо, че на тази възраст продължава да си смуче шишето вечер и нощем... това поне мен ме смущава и ми говори за разни вредни навици, които някой няма сила да прекрати, т.е. майка й, която се предава май лесно. Самото шише предразполага при по-големи деца от бебета да не се хранят особено добре. И мисля, че от тук трябва да се започне.
От друга страна също съм убедена, че на тази възраст има и момент на доказване на волята, кой ще е отгоре... а децата са супер инати и наистина могат да се задоволяват с много малко храна и така постепенно се стига до деформацията, че нормалното количество храна за тях е свръхмного, и няма оправия
така че може би наистина трябва да се опита с изкуствено подсилване на апетита, поне докато се отприщи
а най-напред разбишкай малко сестра си... безотговорно ми звучи това, което описваш, че прави



Тема Re: сериозно съм притеснена [re: Virtually_Fat_Free]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано02.06.03 23:05



Мисля, че притесненията са ти основателни. Не може да расте здрав човек с толкова малко и непълноценна храна.
Има много причини за безапетитие - заболяване, възпаление, глисти. Може да е резултат от психически проблем, свързан с неприятни усещания около храненето.
Дъщеря ми също е слабичка и много лека, ефирна е просто, около 18 килограма, а е във втори клас, но пък за сметка на това е издръжлива, жизнена, подвижна и прекарва инфекциозните заблявания удивително леко.
Не яде много, но си хапва от всичко.
С това детенце трябва май да се започне отначало- захранване и привикване към различни храни. Да й се поднасят естетично украсени блюда, с ритуал на салфетка, чашка, красива чинийка.
Докато това стане трябва непременно да се взимат витамини и повишаващи имунната защита и апетита добавки.
И естествено, консултация с лекар!



Тема Re: сериозно съм притесненанови [re: Virtually_Fat_Free]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано02.06.03 23:38



доста е голяма за шишето. Това всеки педиатър ще го каже. До някъде разбирам сестра ти, но само донякъде. Моят син и досега си е проклет злояд. А имай в предвид, че говорим за 11 годишно дете. И понеже ми писна мусене и категоричното "ООО не това не ми харесва" или пък "МММ това не го ям", просто смених тактиката. На въпросите ми - "За утре какво да ти сготвя?", детето чинно си отговаря, че иска това или онова. Резултатът, че всичко си изяжда. Е има дни дето пържа всеки ден риба/пържоли и картофи до съсипия. Като цяло менюто не е разнообразно, но поне месото, салата и плодовете си ги изяжда. Е имаме си чат пат разправии за сиренето - кога аз наделявам (ура сиренето се изяде), кога той ....
А колкото до консултация с лекар - да наистина е необходимо, дори и само за контролно претегляне на тегло и ръста. Освен това лекартата/лекарят, ако е печен/а ще обясни на малкото човече, как трябва да се храни и какво да хапва, кога и как. Така детето ще се почувства по-голямо и някак си по-отговорно. - "видиш ли чичо доктор на мен ми говори и обяснява" (при нас това даде резултат. Мен педиатърката напълно ме игнорира и проведе дълъг и сериозен разговор със сина ми.) Освен това пробвай с разни витамини - Саностол или пък Апровит (все изпитани и пробвани илачи).
Разходки на открито, игра в парка, каране на колело... повече време на слънце и чист въздух (а той отваря страхотно апетита), всяка събота и неделя на Витоша например
И най-вече разговор със сетра ти. След като ти е сестра - ще можете добре да си поговорите.
Успех и дано този проблем скоро го преодолеете.

Редактирано от Дyxчe на 02.06.03 23:41.



Тема Re: сериозно съм притесненанови [re: Virtually_Fat_Free]  
Авторблoнди (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 02:07



Тук има някаква гадост за злояди деца, която е като мляко, но има всякакви хранителни съставки и витамини, ако те интересува, ще проверя как се казва. Приятно е на вкус и мойе да й го давате замаскирано с млякото. Не знам какво да кажа, защото и моето е злоядо, та не съм аз човека, дето може да даде акъл...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.