Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 07.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Оправяне на леглотонови  
АвторБoнka (Нерегистриран)
Публикувано03.05.03 12:46



Как да накарам синовете си, които са на 14 и 17 години, да си оправят леглата? Не щат и не щат! Ако някой си оправи леглото веднъж в седмицата, е върховно постижение! Или може би това си е съвсем типично за тийнейджърите?



Тема Re: Оправяне на леглотонови [re: Бoнka]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано03.05.03 15:16



mnogo kysno si se setila da gi karash da si oprawqt legloto, tova se pravi do 7 godsini posle idi go nakaraj da naprawi neshto takova


Martin

Тема Re: Според меннови [re: Бoнka]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано03.05.03 17:16



това е един навик, който се формира още от възраст "детска градина", там и без това ги карат сами да си оправят леглата и да си подреждат дрехите преди лягане.
В тази възраст оправянето на легло като че ли е по-лесно, защото и родителят и госпожите изискват едно и също. Откакто тръгна на училище дъщеря ми, непрекъснато трябва да и напомням за леглото. Пробвала съм да го оправяме двете, да го оставяме неоправено, та когато и дойдат гости да се засрами, няма особен ефект. Остава единственото "лекарство" - майката да повтаря до втръсване "оправи си леглото".

Мен майка ми така ме беше дресирала, че не смеех и да си помисля че няма да си оправя леглото. Като станех, първо това правех. Е, откато се ожених изобщо не си правя труда, сега аз не си оправям леглото, а само замятам отгоре някаква олекотена завивка и готово. Обаче от дъщеря си изисквам. Когато стане на моите години, ако иска да не го оправя, но сега - да. Просто защото тя има 1 стая за всичко, а ние си имаме отделна спалня. Малко несправедливо:)))



Тема Re: Оправяне на леглотонови [re: Bezhy]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано03.05.03 17:18



Не, не е късно. Имам предвид...не си мисли че ако детето ти на 7-8-9 си оправя леглото/или прави каквото и да е друго/ ще го прави и на 14!
Сега ще кажете - навици, порядки....да - ама не.
И моя син е на 14/без малко/ и до скоро вършеше какво ли не, чистеше си стаята, бе...добро дете беше! Елате ни вижте сега!
Та на въпроса - как да ги накараш!?...нямам отговор. Индивидуално е....




Тема Re: Оправяне на леглото [re: Flash_]  
Автор_Бoнka (Нерегистриран)
Публикувано03.05.03 17:34



Към Flash: Да, точно така: и моите синове, като бяха по-малки, си оправяха леглото по-охотно, а сега не мога да ги накарам по никакъв начин. Казват: ти няма да ми казваш какво да правя, ще правя каквото си искам!

Когато наскоро по-малкият беше болен от грип и имаше температура над 39 градуса, му казах да си премери температурата, а той: Няма пък да си я премеря, ти няма да ми казваш какво да правя!



Тема доказан начиннови [re: Flash_]  
Автор Drunk Dragon (Suck My Kiss)
Публикувано03.05.03 22:11



аз до сега не съм чувал да не е имал ефективност-чисто и просто му отнемаш дневната"дажба"-един два дена ще бъде крив и ще мърмори,но ти гарантирам
че след това ден няма да мине без стаята и особено леглото да е в идеална кондиция...пробвай и кажи резултата-друг начин за борба с мърлелът май още не е измислен...

Човекът, който умее да премълчи дори когато е прав, прилича на боговете-Катон


Тема Re: Оправяне на леглотонови [re: _Бoнka]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано03.05.03 22:14



Докато приемаш поведението им за проблем, мисля си че ще има и решение. Другото е просто да се примириш с фактите. Не се предавай!
При мен нещата явно са малко по-добре защото все още не ми отговаря с "ти няма да ми казваш....". При нас е "след малко", "после.." и т.н...
Аз действам малко на принципа - каквото повикало - такова се обадило. Щом той така и аз така!
Не си оправяш леглото - няма да те изгладя!
Не искаш да си изчистиш стаята- няма да те пера повече!
Щом не си длъжен да изхвърляш буклука - аз не съм длъжна да ти давам пари!
....и т.н...
Опитвам се да му покажа, че за да взема трябва и да даде...
Не е лесно и не винаги работи...но имаме ли избор?!
Само с добро не става. Защото все търсят на хляба мекото...
Но е задължително и да сме справедливи...
Ех, нали знаеш - Малки деца - малки грижи! Големи деца - големи грижи!




Тема Re: доказан начиннови [re: Drunk Dragon]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано03.05.03 22:18



Наистина е доказан!
Ама нали се опитваме и искаме/особено ние майките предполагам.../ всичко да става с добро, с желание...и накрая откриваме, че имаме мързеливи глезли и глезльовци!




Тема Re: Оправяне на леглотонови [re: Бoнka]  
Авторalabala (Нерегистриран)
Публикувано03.05.03 23:14



спри им джобните?



Тема Re: Оправяне на леглотонови [re: Бoнka]  
Автор _ScorpioN_ (black)
Публикувано03.05.03 23:54



ами аз също не си го оправям...смятам че е нормално:)
пуст мързел


~ScorpioN~


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.