Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема какво ви е мнението относно...нови  
Автор Zelina (zelenikavo)
Публикувано07.04.03 21:01



въвеждането на уаниформите за учениците????
Всичко зависи от вас ...дали ще нахлузваме такивиз дрехи ...
Та се чудех какво мислите...моите са твърдо против...


why walk when you can fly ?



Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
Автор the_witch (sbt)
Публикувано08.04.03 00:27



зависи от униформите...
ако ще са сиви палтенца и плисирани полички или каквото и да е друго, което да те прави еднакъв с всички ще е отвратително....

но идеята на униформата е да показва, че си част от някаква общност... че принаблежиш към това училище. не да те обезличава...

изборът на дрехи си е личен и е просто нелепо да се нарушава...
но какво пречи една значка или друго дребно нещо?...

също така би трябвало да се носи по желание на ученика или са официални случаи ако е цяла униформа...

Hold me... Thrill me... Kiss me... Kill me...


Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
Автор magi_ (usmihnata)
Публикувано08.04.03 02:33



Аз съм за да има униформи или някaкви отли4ителни знаци ,да се вижда от кое у4илище са.Така е по- добре според мен.Тук където живея в 4ужбина,вси4ки деца са с униформи,дори в детските градини.Моят син е в 1- и клас и ходи с панталон 4ерен или тамносин и с блуза с емблема на у4илището.Има по един кат за всеки ден.В понеделник имат физкултурен ден и ходят с екипи,пак с емблеми на у4илището.Моми4етата са с 4ерни или тамносини поли,или панталони и сащите блузки,като на мом4етата.Дори у4ителките са с униформи като на децата,но тук всяко у4илище си избира цвета и емлемата,в какъв цвят да са и с какви емблеми.Така нито децата се дразнят ,нито у4ителите,4е някой бил с по- модерни дрехи или нещо от този род.А като гледам в България как ходят особенно у4ени4ките на у4илище,4е те по -модерни от у4ителите.Дори някои можеш да ги объркаш ,те не прили4ат на деца.
Доколкото разбрах,май са дали избор на децата,сами да си изберат униформите.Не искам да ме разбирате погрешно,не съм консервативна,напротив.Но е хубаво децата да се отли4ават с някакви знаци в кое у4- ще у4ат.
Така хем няма да се 4удят какво ще обли4ат всеки ден,хем ще си имат дрехите за "излизане" по -дълго време нови.



Тема всичко е до подхода.нови [re: magi_]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано08.04.03 04:49



като малка живях в Лондон и много харесвах униформата си - т. сива, т. синя или черна пола, бяла риза и вратовръзка на бели, червени и т. сини райета. много 6ик се чувствах и никога не съм врънкала за модерни дрехи. удоволствието след учили6те да се навлека с лиубимите дрехи бе6е съ6то голямо.
не си спомням как ми поднесоха новината, че трябва да нося униформа, но там о6те от малки всички са с униформи и това не прави никому впечатление.

като се върнах в България учителите се скъсваха да ни правят забележки за ниуансите дори на зимните палта, които били еди-какво-си-синьо-само-не-наложеното-от-тях. помня, че ни гонеха за емблемите, дали са за6ити или само прикачени с безопасни игли... караха ни да се чувстваме като в концлагери.
да не говорим, че има6е родители, които просто не можеха да си позволят да купят униформа на децата си и те си идваха с обикновени дрехи. другите деца веднага усе6таха каква е работата и подигравките се изсипваха една след друга...

аз съм за униформите от каквато и да е гледна точка (било то идентифициране с учебното заведение, естетика, възпитателна цел ако 6те6), но напълно разбирам и учениците, когато не искат да им се налагат граници.
не6то, на което аз бих наблегнала в българските учили6та - много ученички искат да порастнат по-бързо и са прекалено женствени, някои дори са отвра6тава6ти на вън6ен вид. вместо униформи би трябвало да има разпоредба за по-децентно гримиране.

To find riches is a beggar's dream, but to find love is the dream of kings.


Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 09:50



Униформите могат да бъдат различни за всяко училище и тогава ще е въпрос на чест и престиж да се носят...

Полезният смисъл на униформите в училище е учениците да не се различават и определят по външен вид, а по знанията си, общуването и интелекта... Донякъде ще дава шанс на по-бедни материално да се равняват до по-богати... Критерият ще е духът на ученика, самият той/тя, а не тялото, модните дрехи, GSM-а, лаптопа, колата на баща му...



Тема Re: абсолютнонови [re: Шeдaнc]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано08.04.03 11:14



и аз съм на това мнение - още си спомням дните в които бях ученичка и всичко ни беше забранено - дори един ден не ме пуснаха на училище защото палтото ми беше - червено / а нали се сещате в тоталитарна България какъв огромен избор имаше на цветове и модели/ да не говорим че родителите ми бяха средна ръка хора и не можеха да ми купуват по две палта на година. Нещата бяха просто прекалени и ни потискаха доста имах възможността да видя и в чужбина как се движат децата - да имаха униформи и явно носенето им не им причиняваше дискомфорт. Така че определено всичко опира до подхода - ако са свежи и ако децата са убедени че ще запазят индивидуалността си като ги носят ще ги носят иначе ще бъде като едно време - излизаш от училище и слагаш обиците/и това беше забранено/ или обличаш някоя по-лъскава дрешка и се молиш да не те види някой даскал.... нищо ново под слънцето



Тема Re: абсолютнонови [re: lenny]  
Автор Zelina (zelenikavo)
Публикувано08.04.03 14:14



е дай по тая логика щом на тебе ти е било кофти (не само )и на нас да ни е гадно .Защо искате толкова да стигнем Американците ...тук е различно не можеш извендъж да плеснеш " щом така е така ..и е прието ..то и тук да е така"Не става.А това ,че искате да е както преди ...по "вашето време " е супер съдистично как можеш да наложиш собственото си дете да е еднакво с другите ...като стадо с овце ...а до това за отличаването кой от кое у-ще е ...ами извинявайте не всички учим в елитни у-ща.Няма ли да се слага една черта ...някакво подтискане на децата които не с от специализирани у-ща...деца които ссса от обикновенни ... а не от английска некса или френска гимназия.
Виж в Англия ...Америка ..да..там има куп елитни у-ща ...и за тях е престижно да сложиш емблемата на даскалото ,но тук е смешно направо да с еизтъква кой от кое е ...


моето щастие с твоето име наричам защото те има и аз те обичам!!!


Тема Re: абсолютнонови [re: Zelina]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 14:40



Знаеш ли, имам племеник-българче, от 1-ви до 6-ти клас (настоящ) учи в Англия, общинско училище. Училището има изискване за тъмни панталони, тъмни обувки, без GSM в часовете... Не се чувства пресижно, но е еднакъв и различен. Еднакъв е с другите по правата си, т.е. с местните англичанчета, с китайчета, с африканчета и т.н. Различен е по способности и умения и това е именно критерий за оценките му в училище. Както между впрочем е критерий и за другите ученици. А тук как е? Който има по-нов GSM, маркови дънки и маркови кожени маратонки и т.н. веднага печели симпатиите или завистта на съучениците си. Дори учителките се съобразяват с това, а не с знанията и поведението на учениците... За един ученик/ученичка в Бг не е ли подтискащо, ако произхожда от социално слабо семейство това положение... Тези ученици разбират, че по дрехите посрещат, но и по дрехите изпращат, че успехът му в училище и по-късно в живота зависи най-вече от парите, а не от него самия... В нашето Бг училище няма равен шанс, равни права за различните ученици. Е, униформата е едно от символичните неща, които могат да разрешат този проблем. Това, че при социализма униформите са ползвани като средство за подтискане и заробване не значи, че това ще стане и сега... Ако наистина се притесняваш от заробването (за стадото с овце), то обърни внимание на своите придобите знания и умения да ги усъвършенстваш и то така, че с това да се различаваш от другите съученици, а не защото си с модни дрешки и вещи. Успех!



Тема Re: абсолютнонови [re: Zelina]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано08.04.03 15:56



v au dori i obiknovenite uchilista sa gordi s emblemata i imeto si ....


az sum za iniformite....
tochno kakto e tuk ...ima uniforma ...( mozesh da se otklonish slabo o t neya....nikakuv problem....) i dezata s radost nosyt uniformite....

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Сигурно само аз съм против униформитенови [re: Zelina]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано08.04.03 16:47



аз съм от поколението, тероризирано и репресирано от заповед РД не-знам-кой-си-номер на Илчо Димитров, лека му пръст, та съм категорично против униформите.

Като много компромисен вариант може да се приеме носенето на униформа на официални случаи, но всеки ден - в никакъв случай. Униформата унифицира.
Впрочем, като погледне човек девойките те и без задължителна униформа изглеждат като униформени, следвайки модата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.