Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Учебниците за първи класнови  
Автор ste ()
Публикувано21.04.03 21:49



Е, и това ме налегна - избор на учебници за първи клас. Толкова много издателства, варианти, концепции... Трябва да се отбележи, че всички изглеждат много модерно - с лъскави страници и цветни картинки и прекрасни снимки. Но как е в практиката, как децата възприемат учебниците, с които работят - това ще ми е полезно да знам... Има едни учебни тетрадки с "лупички" - червена матирана слюда, която се слага на определено място, за да се провери отговора... удачна ли е тази форма на самопроверка?

Кои буквари и математики ви се струват удачни, успяват ли да се справят с нещата по трудово обучение (или каккто там го наричат) - струват ми се много трудно това, което предлагат повечето автори. Не ви ли се струва, че цените са много скъпи (макар, че учебниците са безплатни, цените на тетрадките си остават за плащане)???



Тема Re: Ако мога да помогнанови [re: ste]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано22.04.03 08:46



със своето мнение...
Тази година дъщеря ми е в първи клас. Учат по учебниците на Булвест. Г-жите избраха този комплект, защото училището е елитно и в него учат много добре подготвени от детските градини деца. Учебниците са много приятни. Децата ги харесват. Лупичките в работните тетрадки не са лоша идея, така човек се учи и да не се поддава на изкушенията... доколко е друг въпрос:)))

От тази година нали предучилищната е задължителна, може би децата ще са още по-подготвени.

За тетрадки платихме мисля около 16 - 18 лв.

А, също така според г-жите не е необходимо да се дават допълнителни задачи от сборници, защото има много упражнения както по БЕЛ, така и по математика.

Доколкото разбрах, в края на уч. година ще има изпит, за да се провери нивото. Мен ако питат, в края на годината е най-неподходящо да се събира такова инфо, защото тогава най-трудолюбивите деца вече са изморени и не дават най-доброто от себе си, но министерска им работа.

До нас има 1 друго у-ще, в което учат по Пчелица. В началото и на тях и на нас ни беше много трудно писането - елементите са много трудни и гадни дори аз не можех да ги пиша. Това обаче вече е минало.





Тема Re: Ако мога да помогнанови [re: Scarlet]  
Автор gugolinka (непознат )
Публикувано22.04.03 10:44



 Кое е това училище?




Тема Re: Е, не го знаеш:)))нови [re: gugolinka]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано22.04.03 19:06



Не е в София.



Тема Re: Ако мога да помогнанови [re: Scarlet]  
Автор ste ()
Публикувано22.04.03 21:52



Благодаря ти, дано има и други мнения - те са много полезни, за да изберем добри учебници. Има ли някой, който има впечатление за учебника по математика на Филянка Стоянова (изд. Убенова)?



Тема Re: Учебниците за първи класнови [re: ste]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано23.04.03 11:16



доволна съм от учебниците, по които дъщеря ми ще завърши първи клас след месец (в 105 СОУ, софия). мога да погледна от кои автори и издателства са, ако това ще ти е от полза.
допълнителните тетрадки си ги платихме и също са добри - най-малкото осигуряват разнообразие на децата.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Учебниците за първи клас [re: yanita]  
Автор ste ()
Публикувано23.04.03 13:32



От много голяма полза ще ми е, ако разбера кое е издателството и авторите.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.