Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема какво ви е мнението относно...  
Автор Zelina (zelenikavo)
Публикувано07.04.03 21:01



въвеждането на уаниформите за учениците????
Всичко зависи от вас ...дали ще нахлузваме такивиз дрехи ...
Та се чудех какво мислите...моите са твърдо против...


why walk when you can fly ?



Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
Автор the_witch (sbt)
Публикувано08.04.03 00:27



зависи от униформите...
ако ще са сиви палтенца и плисирани полички или каквото и да е друго, което да те прави еднакъв с всички ще е отвратително....

но идеята на униформата е да показва, че си част от някаква общност... че принаблежиш към това училище. не да те обезличава...

изборът на дрехи си е личен и е просто нелепо да се нарушава...
но какво пречи една значка или друго дребно нещо?...

също така би трябвало да се носи по желание на ученика или са официални случаи ако е цяла униформа...

Hold me... Thrill me... Kiss me... Kill me...


Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
Автор magi_ (usmihnata)
Публикувано08.04.03 02:33



Аз съм за да има униформи или някaкви отли4ителни знаци ,да се вижда от кое у4илище са.Така е по- добре според мен.Тук където живея в 4ужбина,вси4ки деца са с униформи,дори в детските градини.Моят син е в 1- и клас и ходи с панталон 4ерен или тамносин и с блуза с емблема на у4илището.Има по един кат за всеки ден.В понеделник имат физкултурен ден и ходят с екипи,пак с емблеми на у4илището.Моми4етата са с 4ерни или тамносини поли,или панталони и сащите блузки,като на мом4етата.Дори у4ителките са с униформи като на децата,но тук всяко у4илище си избира цвета и емлемата,в какъв цвят да са и с какви емблеми.Така нито децата се дразнят ,нито у4ителите,4е някой бил с по- модерни дрехи или нещо от този род.А като гледам в България как ходят особенно у4ени4ките на у4илище,4е те по -модерни от у4ителите.Дори някои можеш да ги объркаш ,те не прили4ат на деца.
Доколкото разбрах,май са дали избор на децата,сами да си изберат униформите.Не искам да ме разбирате погрешно,не съм консервативна,напротив.Но е хубаво децата да се отли4ават с някакви знаци в кое у4- ще у4ат.
Така хем няма да се 4удят какво ще обли4ат всеки ден,хем ще си имат дрехите за "излизане" по -дълго време нови.



Тема всичко е до подхода.нови [re: magi_]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано08.04.03 04:49



като малка живях в Лондон и много харесвах униформата си - т. сива, т. синя или черна пола, бяла риза и вратовръзка на бели, червени и т. сини райета. много 6ик се чувствах и никога не съм врънкала за модерни дрехи. удоволствието след учили6те да се навлека с лиубимите дрехи бе6е съ6то голямо.
не си спомням как ми поднесоха новината, че трябва да нося униформа, но там о6те от малки всички са с униформи и това не прави никому впечатление.

като се върнах в България учителите се скъсваха да ни правят забележки за ниуансите дори на зимните палта, които били еди-какво-си-синьо-само-не-наложеното-от-тях. помня, че ни гонеха за емблемите, дали са за6ити или само прикачени с безопасни игли... караха ни да се чувстваме като в концлагери.
да не говорим, че има6е родители, които просто не можеха да си позволят да купят униформа на децата си и те си идваха с обикновени дрехи. другите деца веднага усе6таха каква е работата и подигравките се изсипваха една след друга...

аз съм за униформите от каквато и да е гледна точка (било то идентифициране с учебното заведение, естетика, възпитателна цел ако 6те6), но напълно разбирам и учениците, когато не искат да им се налагат граници.
не6то, на което аз бих наблегнала в българските учили6та - много ученички искат да порастнат по-бързо и са прекалено женствени, някои дори са отвра6тава6ти на вън6ен вид. вместо униформи би трябвало да има разпоредба за по-децентно гримиране.

To find riches is a beggar's dream, but to find love is the dream of kings.


Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 09:50



Униформите могат да бъдат различни за всяко училище и тогава ще е въпрос на чест и престиж да се носят...

Полезният смисъл на униформите в училище е учениците да не се различават и определят по външен вид, а по знанията си, общуването и интелекта... Донякъде ще дава шанс на по-бедни материално да се равняват до по-богати... Критерият ще е духът на ученика, самият той/тя, а не тялото, модните дрехи, GSM-а, лаптопа, колата на баща му...



Тема Re: абсолютнонови [re: Шeдaнc]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано08.04.03 11:14



и аз съм на това мнение - още си спомням дните в които бях ученичка и всичко ни беше забранено - дори един ден не ме пуснаха на училище защото палтото ми беше - червено / а нали се сещате в тоталитарна България какъв огромен избор имаше на цветове и модели/ да не говорим че родителите ми бяха средна ръка хора и не можеха да ми купуват по две палта на година. Нещата бяха просто прекалени и ни потискаха доста имах възможността да видя и в чужбина как се движат децата - да имаха униформи и явно носенето им не им причиняваше дискомфорт. Така че определено всичко опира до подхода - ако са свежи и ако децата са убедени че ще запазят индивидуалността си като ги носят ще ги носят иначе ще бъде като едно време - излизаш от училище и слагаш обиците/и това беше забранено/ или обличаш някоя по-лъскава дрешка и се молиш да не те види някой даскал.... нищо ново под слънцето



Тема Re: абсолютнонови [re: lenny]  
Автор Zelina (zelenikavo)
Публикувано08.04.03 14:14



е дай по тая логика щом на тебе ти е било кофти (не само )и на нас да ни е гадно .Защо искате толкова да стигнем Американците ...тук е различно не можеш извендъж да плеснеш " щом така е така ..и е прието ..то и тук да е така"Не става.А това ,че искате да е както преди ...по "вашето време " е супер съдистично как можеш да наложиш собственото си дете да е еднакво с другите ...като стадо с овце ...а до това за отличаването кой от кое у-ще е ...ами извинявайте не всички учим в елитни у-ща.Няма ли да се слага една черта ...някакво подтискане на децата които не с от специализирани у-ща...деца които ссса от обикновенни ... а не от английска некса или френска гимназия.
Виж в Англия ...Америка ..да..там има куп елитни у-ща ...и за тях е престижно да сложиш емблемата на даскалото ,но тук е смешно направо да с еизтъква кой от кое е ...


моето щастие с твоето име наричам защото те има и аз те обичам!!!


Тема Re: абсолютнонови [re: Zelina]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 14:40



Знаеш ли, имам племеник-българче, от 1-ви до 6-ти клас (настоящ) учи в Англия, общинско училище. Училището има изискване за тъмни панталони, тъмни обувки, без GSM в часовете... Не се чувства пресижно, но е еднакъв и различен. Еднакъв е с другите по правата си, т.е. с местните англичанчета, с китайчета, с африканчета и т.н. Различен е по способности и умения и това е именно критерий за оценките му в училище. Както между впрочем е критерий и за другите ученици. А тук как е? Който има по-нов GSM, маркови дънки и маркови кожени маратонки и т.н. веднага печели симпатиите или завистта на съучениците си. Дори учителките се съобразяват с това, а не с знанията и поведението на учениците... За един ученик/ученичка в Бг не е ли подтискащо, ако произхожда от социално слабо семейство това положение... Тези ученици разбират, че по дрехите посрещат, но и по дрехите изпращат, че успехът му в училище и по-късно в живота зависи най-вече от парите, а не от него самия... В нашето Бг училище няма равен шанс, равни права за различните ученици. Е, униформата е едно от символичните неща, които могат да разрешат този проблем. Това, че при социализма униформите са ползвани като средство за подтискане и заробване не значи, че това ще стане и сега... Ако наистина се притесняваш от заробването (за стадото с овце), то обърни внимание на своите придобите знания и умения да ги усъвършенстваш и то така, че с това да се различаваш от другите съученици, а не защото си с модни дрешки и вещи. Успех!



Тема Re: абсолютнонови [re: Zelina]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано08.04.03 15:56



v au dori i obiknovenite uchilista sa gordi s emblemata i imeto si ....


az sum za iniformite....
tochno kakto e tuk ...ima uniforma ...( mozesh da se otklonish slabo o t neya....nikakuv problem....) i dezata s radost nosyt uniformite....

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Сигурно само аз съм против униформитенови [re: Zelina]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано08.04.03 16:47



аз съм от поколението, тероризирано и репресирано от заповед РД не-знам-кой-си-номер на Илчо Димитров, лека му пръст, та съм категорично против униформите.

Като много компромисен вариант може да се приеме носенето на униформа на официални случаи, но всеки ден - в никакъв случай. Униформата унифицира.
Впрочем, като погледне човек девойките те и без задължителна униформа изглеждат като униформени, следвайки модата.



Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано08.04.03 16:59



Е аз съм за общоприето някакво прилично облекло с емблема на училището, а не точно униформа.
Например определено сако или нещо такова и да е задължително само за часовете, когато се посещава училище.
Иначе съм против масовата, неперсонифицираща униформа.

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: абсолютнонови [re: Жeни]  
Автор Zelina (zelenikavo)
Публикувано08.04.03 17:23



дрехите изобщо не ми влияят на интелектуалния багаж.И мисля е неуместно да правиш такова сравнение.Аз пак си ходя с модните дрешки ..с не чак толкова нов телефон и пак съм с отличен успех ...защото едното изобщо не пречи на другото.Родителитеми хич не са заможни ...да кажем ,че сме като повечето семейства..нищо повече от останалите.
Не мисля обаче ,че по някакъв начин дрехите ми дразнят някого или пречи на обучението ми.Айде ще ги наложат униформите ...ами после ще се хванат за друго от ,което децата с по-малки възможности ще се комплексират ..например тетрадките ...едни са по-скъпи други по евтини ..какъв е смисъл да се прави такова сравнение не мога д аразбера.
Успех и на тебе !


моето щастие с твоето име наричам защото те има и аз те обичам!!!


Тема Re: абсолютнонови [re: Zelina]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 17:42



А да виждаш смисъл в пътните знаци, сфетофарните уредби и правилата за движение по пътищата? А в законите? По аналогия средният (обикновения) българин не спазва правилата, защото са му налагани с насилие и без мотивация от най-ранна възраст... У нас е нормално ВЕЧЕ да се преминав ана червен сфетофар...В развитите демокрации не е нормално... У нас е нормално да делим хората споре дпол, етнос, пари, мобифони и какво ли не...защото така се учат още в детството си...Там не е нормално да има такава дискриминация...не е иделано...но там имат шанс хората, произхождащи от социално слаби семейства...у нас са почти обречени да повторят модела на родителите си и да създадат свои социално слаби семейства...и да си живеят в блатото.... слободни и онепревдани...голяма чест, няма що


Ако не може да се "преглътнат" едни униформи, т.е че всички ученици сте с РАВНИ ПРАВА, то утре как ще спазвате правилата и законите на живота? Не се живее лесно и добре в държава, в която цари анархия...



Тема Re: Сигурно само аз съм против униформитенови [re: Scarlet]  
Автор the_witch (sbt)
Публикувано09.04.03 22:59



Впрочем, като погледне човек девойките те и без задължителна униформа изглеждат като униформени, следвайки модата.
- съвсем вярно е ... по-голямата част от учениците ходим с почти еднакви дрехи... просто защото са модерни. значи въпросът за обезличаване с униформата намалява значението си..

Hold me... Thrill me... Kiss me... Kill me...


Тема Re: абсолютнонови [re: Жeни]  
Автор Margo (queen)
Публикувано10.04.03 00:29



А защо изобщо децата трябва да "преглъщат" униформите? Защото ние сме ги преглъщали?
С униформите (и опитите да "изклинчим") са свързани най- лошите ми спомени.
Това, че мразехме униформите и при всяка възможност нарушавахме правилата (като просто ги сваляхме), не ни направи престъпници. Не мисля, че унифицирането по какъвто и да било признак би довело до нещо добро. Не знам защо, но като се заговори за униформи, винаги ми изниква месомелачката от "Стената" на Пинк Флойд...може би болезнено съм преживявала всички тези БЕЗМИСЛЕНИ ограничения. Така или иначе, това не ме прави лош гражданин, спазвам законите, и нямам желание и пориви да ги нарушавам (освен понякога данъчните, признавам без бой)
Колкото до довода, че униформите биха премахнали имуществените различия в училище, той е направо смехотворен. Децата с по- големи възможности винаги ще намерят начин да демонстрират "превъзходството си", ако имат желание, а това вече зависи от възпитанието...
Не съм запозната със системата на образование в другите държави, но ми се струва, че там униформи има в скъпите частни училища, и затова наистина е престижна, но пък там не попадат случайни деца, т.е., класовото разделение е още по-ясно...



Тема Re: Yees!нови [re: Margo]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано10.04.03 08:18



Много хубаво казано!
Хората от моето поколение, които сега са родители защо толкова бързо забравиха колко негодувахме и какви гонения имаше и колко негативни емоции, които можеха да се спестят. Нас ни караха да ходим с униформи дори и след училище.
Униформата не решава нищо.



Тема Мдаааанови [re: Scarlet]  
Автор Smile ()
Публикувано10.04.03 09:03



По същата тая заповед ходихме на концерт на Шурците с униформи - всички в залата ни гледаха като изкопаеми.
Иначе мисля, че ако се заеме някой моделиер с това могат да излязат доста добри решения. По този начин няма да се дразнят децата помежду си и да си мерят скъпите дрешки.



Тема Noo!!нови [re: Scarlet]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 10:04



Винаги съм бил "ЗА" униформите.
Като ученик по соц. времето всички бяха равни и все пак имаше и ПО-равни. Семейството ми нямаше много възможности и не разполагах с дрешки от Кореком, пък и от българските не ми бяха много. От друга страна в едно мъжко семейство обикновено приоритетите не са с текстилен произход. Както и да е, разчитах основно на омразната /за другите/ униформа. В началото и аз инерционно припявах на съучениците си, докато не разбрах, че точно униформата е моят шанс да съм не по-зле облечен от другите. Недоумявах защо някой мои връстници се бунтуваха против униформите и когато се появяха облечени в "цивилни" дрехи изглеждаха ужасно .... !???
В момента синът ми е в тази възраст. Мога да си позволя всяка дреха, която децата пожелаят. Проблемът е, че училището са го превърнали в моден подиум. По-добре обечените чакат цял час /вместо да слушат учителя/ да дойде междучасието, за да си покажат парцалките, а по-бедничките и по-безвкусно облечените се комплексират.

Там трябва да се учи!!!!

Унификацията е научен метод, който се използва, за да се пренебрегнат несъществените различия, подробностите и да изпъкне основният признак на изследваният обект. В тийн-възрастта, облеклото е основен "дразнител". Дрехите заемат голяма част от съзнанието на младежа, което ще бъде освободено, като притъпим влиянието им с въвеждането на униформите.



Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 10:23



Az sum-za- stiga da sa udobni za detsata, a te shte sa takiva nai-veroiatno, ne e nujno da sa ednakvi za vsichki, vsiako uchilishte moje da si ima negova uniforma.. kakto e na mnogo mesta po sveta. Mnogo e udobno i praktichno ot mnogo gledni tochki.



Тема Re: Noo!!нови [re: Бoнчo]  
Авторlna (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 10:53



Браво! Добре казано!
И аз съм от поколението репресирано от заповед РД 0 ..и т.н., при това от "елитно" училище със всичките произтичащи от това безумия за нюанса на синьото и сивото, но съм ЗА униформите (, без да се изпада в дребнавости, разбира се) и то точно защото дават възможност да се акцентира на основното, за което се ходи на училище - да се учи човек на разни неща. Не за да са еднакви и обезличени децата ни, а за да се чувстват част от едно по-голямо цяло (все от някъде трябва да се започне), за да се приучат на елементарна дисциплина и правила. Който е видял малко от демокрациите по света, знае че всичко започва с правила, много закони и ограничения, които хората спазват, за да могат да живеят заедно, без да си пречат. От тук се почва и се стига до пресичането на червено, слагането на колани в колата, бягането от час и какви ли още не други "дреболии", които ни правят "аборигени" в сравнение с другите.



Тема Re: Само не разбрахнови [re: Zelina]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано10.04.03 12:00



къде в моя постинг видя че след като на мен ми е било гадно трябва и на други да им е така - нещо май не си схванала какво искам да кажа - исках да кажа че точно това не искам да се повтори и че никой няма право да мачка децата- а че ако се измисли начин да им се поднесе идеята по подобаващ начин може и да я приемат!



Тема Re: абсолютнонови [re: Margo]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 13:03



Унифицирането във формата не значи унифициране в съдържанието - това намирам като разумно сега.

Когато ние сме го "преглъщали" това, имаше опит за унифициране и в двете - формата - външния ни вид и съдържанието на мислите ни. Като в "Стената" на Пинк Флойд...

"...Това, че мразехме униформите и при всяка възможност нарушавахме правилата (като просто ги сваляхме), не ни направи престъпници..." - Непълнолетните не се съдеха нито тогава, нито сега. Престъпници не сте били, но че ви е липсвал самоконтрол и самодисциплина - да. Ако си спортувала, щяла си да придобиеш по-лесно това качество самоконтрол и да не се бунтуваш за безмислени каузи.



Тема Е, ти ме убинови [re: Жeни]  
Автор Margo (queen)
Публикувано10.04.03 23:31



"Непълнолетните не се съдеха нито тогава, нито сега."
Значи направо сме си били за съд, щото сме против униформите!!!!Ами то и в Белене да ни бяха пратили, а? М/у другото, има съд за малолетни - и преди, и сега, ама някак си съм минала м/у капките
Всъщност, спортувала съм, доста активно, самоконтрола си ми е в ред, но освен това притежавам и САМОУВАЖЕНИЕ.
А за "безмислената кауза" - всъщност безмислено е ограничението, а не борбата с/у него.



Тема За Ина и Бончонови [re: lna]  
АвторЛM (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 09:49



Железни сте.
Категорично подкрепям.



Тема Re: За Ина и Бончонови [re: ЛM]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано12.04.03 12:36



Не съм очаквала да си ПРОТИВ униформите, след дългия ни спор за и против телефоните:)))))

Ама и ти си железен!



Тема Re: Noo!!нови [re: Бoнчo]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано12.04.03 12:40



Като ученик ти е било сравнително добре да се скъташ поне временно, но какво стана след като завърши? По тази логика униформи трябва да има за всички, за да не личи кой на какво положение е в обществото.
Дори мога да ти кажа, че ако се въведат униформи, точно най-богатите деца ще измислят други начини да демонстрират колко са богати, ако са възпитани така, които не можеш да спреш.
Разберете, че униформата не е решение.

За унификацията. Ти видя от много унификация през социалистическо време какво стана. Сигурна съм, че майка ти и майка ми имат еднакви панички, чинийки, секции и т.н., просто защото ни унифицираха във всичко. И какво? Ти сам каза, че тогава е имало равни и по-равни. как си разбрал за съществуването на по-равните, като всички сме били униформени.



Тема Re: Мдаааанови [re: Smile]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано12.04.03 12:45



И не само по концерти, по дискотеки, навсякъде. Какви ли не шмекерии се опитвахме да измислим, за да се скрием. Всички мразехме униформите, хайде да не се лъжем. Не може да накараш едно младо момиче да ходи с гадната ученическа престилка, емлемата и вензелите, без обеци, пръстенче и с вързана коса и то да е доволно. Някак си е противоестествено.

И аз съм от елитно училище. Всяка сутрин ни дърпаха емблемите на входа на у-ще, да не би да са пришити леко. До мес. ноември задължително трябваше да си с пола, без значение какви са температурите. Имах съученичка, болна от ревматизъм, едва-едва и позволиха на нея да ходи с панталони.

Не е въпросът дали униформата ще бъде направена от дизайнер, или ще изглежда като общоизвестните ученически престилки, всеки ще ги намрази, щом го карат да ги носи насила.



Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
АвторSMLLHDGHG (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 12:10



Значи по мое мнение униформите не са лошо нещо. И наистина на запад не се смятат за някакво бреме или нещо такова, а за престиж.
Ала си мисля, че подобна система не би могла да работи тук така добре. Дори напротив.
1. повечето няма да я носят и ще си имат проблеми, същевременно другите които са си с униформичката ще трябва да отнесат много подигравки
2. ще се получи още по-голямо разделение на елитни и други училища.
3. ще отстъвтва със сигурност и чувството на гордост
Затова може би е още рано, по нататък, след някоя друга година или повече, като възприемем мисленето на същите тези от Запад, и когато образованието се подобри поне малко.



Тема Re: Noo!!нови [re: Бoнчo]  
Автор Djusy* (zelenikavo)
Публикувано13.04.03 13:19



Това ,че ти си бил комплексиран от факта ,че не можеш дрехите като тези на съучениците ти без значение дали са им тичкали или не... Та трябва ли твоите деца ,а и не смао ,но ги давам за пример ,защото са си ТВОИ и те да се чувстват кофти ..само защото ти си се чувствал така...но поради различни причини...

Моето щастие с твоето име наричам,защото те има и аз те Обичам!!!


Тема Re: Noo!!нови [re: Djusy*]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано13.04.03 17:03



Кефиш ме, Djusy!



Тема Re: Noo!!нови [re: Scarlet]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 10:07



Като завърших, влязох в казармата!
И там с униформа в продължение на 2 години 1 месец и 6 дена.
А как си представяте армия без униформи? Невъзможно нали? Защо? - Ами защото тези хора за да ги накараш да правят жертви /в прекия смисъл/ трябва сериозно да ги манипулираш, а униформата е част от инструментариума. Твърде наивно биха звучали призиви за запазване на индивидуалността в армията, когата трябва да изкараш войника от окопа и да го накараш с голи гърди, да тръгне в атака.
Ееее в училище чак такива изпитания няма. Само че е и тук е необходимо да се правят жиртви в името на някаква кауза. Тук също е необходима дисциплина и то не малка. За да се постигне някаква ефективност на учебния процес, трябва условия и ред, част от средствата с които се постигат те са и униформите или иначе казано намаляване на дразнителите, които разсейват ученика.
Вие пак ще кажете: "А къде остана личността?". А какво ще стане с тези хора/ деца/,ако ги и оставиш по цялден да купонясват, каквото е тяхното желание. Без принуда образование в детска възраст не е възможно да се прави.
Така че не се правете на чак толкова свободолюбиви. Помислете как постоянно имаме проблеми, да накараме децата да си свършат работата. Принуда има и ще има и колкото повече се лутаме в разни измишльотини толкова повече децата ще се объркват и ще страдат и ще остават и неуки. Просто трябват ясни правила.
Образователната система от моето време си беше много добра 1970-1981 г. През последните 13 г. какво ли не се направи за да се "освободи" духът на ученика. Сега той е толкова свободен, че застава пред учителя и нагло му заявява: "Ти к`во бе? и да учим ли искаш? Яааа...! Ти за к`во си тука? Нали да ме учиш, не знам щото ти не си ме научил!!!"
80 % от учебният процес е работата на ученика в къщи, сам с книгите в ръка. Ако няма изисквания и дисциплина никое дете няма да седне с книга в ръка и да задгърби игрите.



Тема Мерси!нови [re: Scarlet]  
АвторЛM (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 12:32





И както винаги прав!



Тема Re: Мерси!нови [re: ЛM]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано15.04.03 23:19



дали има въпрос, по който да сме на едно мнение с теб? Евтаназията? Смъртните присъди? Матурите?

Ти си ми много подходящ за съпруг, пълна моя противополжност. Поне ще има за какво да се караме. Ама споко, много споко. Семейна съм. Омъжена съм за същия тип характер, имам си с кого да споря, няма да те закачам. Пошегувах се, може би неуместно.



Тема Re: Защо сравняваш казармата с училищетонови [re: Бoнчo]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано15.04.03 23:30



В казармата униформата трябва, но не и в училище!

това, което казваш за диспицплината и ученето не се постига с униформи, защото по тази логика би трябвало да и вкъщи да се ходи униформен.



Тема Re: Мерси!нови [re: Scarlet]  
АвторЛM (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 10:44



Знам ли...надеждата умира последна.

По горните въпроси нямам категорично мнение към момента. Така че казвай твоето за да съм наясно със себе си, все пак.



Тема Re: Мерси!нови [re: ЛM]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано16.04.03 23:23



Е, има ли нужда да казвам моето мнение, то просто е обратното на твоето:)))

Обаче искам да ти кажа че до отговорите на тези въпроси съм достигнала след месеци размисъл и след като съм чула много мнения и съм размишлявала дъъъъъъъъълго-дълго.

Против смъртното наказание.
За матурите, но ученикът да може да се освобождава.
За евтаназията.



Тема Re: Мерси!нови [re: Scarlet]  
АвторЛM (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 09:30



Ми пак бъркаш - този път сме близо до консенсуса.

Малко off topic.
По "онзи" въпрос - прати на наемателите "едни момчета" дето нямат
нужда от бази данни. Само ядове с тия мобита.

Аз съм до тук.



Тема Re: Я! Ти уж си против GSMнови [re: ЛM]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано17.04.03 16:35



а ходиш да четеш в тези клубове!
Вероятно си се "вразумил" и сега се оглеждаш и планираш покупка. Знаех си, че ще дойдеш в нашия отбор рано или късно. Ех, това ми е най-ценният трофей! Да спечелим най-върлият противник на мобилността!

А иначе нещата май към употреба на яки момчета вървят. Преди това ще пробваме с нашето момче вкъщи, то е достатъчно яко и без да има бухалка. Ако от него не се изплашат, ще трябва да търсим професионалисти.

Щом сме близо до консенсус, още 1 въпрос: педерастите раждат ли се, или се създават. Също дискусионен въпрос. Хайде да видим какво ще кажеш сега. Просто те тестувам



Тема Re: Я! Ти уж си против GSMнови [re: Scarlet]  
АвторЛM (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 12:12



Не, просто те преследвам.

По въпроса - не мога да конспектирам енциклопедия Британика
и Болшая советская в два реда. Дори и аз. Не знам.Приемам го 50:50.

Имам си и едно сравнение:
"Това" е като кихането- трудно може да се скрие ако ти иде отвътре, повече или по-малко успешно може да се имитира, в определени случаи може да се предизвиква под външно влияние (eм?фие).

Дано да няма наблюдатели от Джемини, ще ме емнат че опростачвам проблема.

А! Тази е думата. Хомосексуалността е и "проблем". Факт.



Тема Re: Я! Ти уж си против GSMнови [re: ЛM]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано19.04.03 11:35



Предимствата на нета:))) Ако трябваше да ме преследваш в реалния живот... Спести доста пари от хонорара за детектив(и), а и от неизбежната в случая покупка на GSM. На голяма далавера си.

За гейовете наистина въпросът е много сложен, обаче аз напоследък се убедих и си оформих твърдо мнение, но като спомена "Джемини", хайде да си замълча. А пък и клубът не е подходящ за тази тема. Само попитах.



Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
Авторimro (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 16:23



Аз съм ЗА въвеждането на униформи. Единственото ми съображение е за да не се получава класова дискриминация. Моето детенце е все още доста далеч от тази възраст, но като гледам днешните ученици как ходят облечени просто незнам какво би било след години. Та мисълта ми беше, че не е хубаво /меко казано/ в един клас някои от децата да бъдат облечени по последна "мода", а други да носят едва ли не "парцалки" купени за по 3-4 лв. от битака. По този начин децата на по нестабилните финансово родители, си създават комплекси, които остават за цял живот. А от друга страна и учителите си създават симпатии по този начин.
Униформите също биха могли да бъдат съобразени с някаква мода. Могат дори да бъдат измислени от самите деца в училище.
На някой може да му прозвучи доста комунистическо това мислене, но съм абсолютно права за себе си.



Тема Дъртите навън ;)нови [re: Zelina]  
АвторM_H (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 17:09



Изглежда имате доста изкривени представи за младото поколение.Не знам защо мислите,че за децата е важно кой с какви дрехи е или кой какъв телефон има.Ако мислите,че като видя някой с блуза за 150 лв и телефон за 1200 ще му отдавам чест,много се лъжете.
Не виждам как децата могат да се хвалят с тези неща,след като те не са работили за тях.Заслугата е изцяло на родителите-те се трудят,те купуват дрехите и телефоните,детето не може да се гордее с нещо,което не е направило само.
Аз съм на 15,ходя си скъсан,кърпен и честно да ви кажа това изобщо не ми се отразява негативно.Учителите ме уважават,защото уча,съучениците-защото и аз ги уважавам.
Аз съм против униформите.Мисля,че са безмислено ограничение + това никой няма да ги носи.Не могат да ни накарат насила.



Тема Re: В училище ке бъдат равни, а когато отидатнови [re: imro]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано19.04.03 19:03



на рожден ден или на хижа, или където и да било, пак ще си проличи "класовата дискриминация", за която пишеш.

Не разбрахте ли, че униформата не решава проблема...



Тема Re: А, недей така!нови [re: M_H]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано19.04.03 19:06



Аз съм от "дъртите", а виж как ви защитавам:)))

Напълно си прав(а). Браво!



Тема Vinagiнови [re: Scarlet]  
АвторM_H (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 20:54



ima po nqkoe(v tozi sly4ai hybavo,4e ima)izkljy4enie



Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
АвторAl (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 22:20



Uniformite sa hubavo ne6to,no mislia,4e malko nevazmozno se iaviava tiahnoto zavra6tane v jivota na u4enika.Ina4e,moze da se napravi opit da se varnat uniformite do 4ti klas naprimer!!!



Тема Дрът!нови [re: M_H]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.03 16:27



"... Мисля,че са безмислено ограничение + това никой няма да ги носи.Не могат да ни накарат насила."
Това дето си го казал, няма смисъл. Синът ми е на твоята възраст и не веднъж съм му доказвал, че правилата са си правила и че задължителните неща трябва да се спазват.
Много ли ти харесва да ходиш скъсан и кърпен? Не е ли по-добре да ходиш със здрави дрехи, макар и униформа???
Знам отговорът ще е "НЕ", но истината е друга.
Последно! За цитата горе. Ще ги носите /униформите/ и могат да ви накарат, стига да се приеме за правилно. Това ще го решат хората на които им е работа, а от нас се изисква да го спазваме и много да не знаем.
Разберете едно! Вие израстнахте в ненормално общество, в което безвластието и анархията за ежедневие и се приемат за нормални. Това ще се промени /надявам се/ скоро. Тогава ще сте съвсем неподготвени и ще се чудите защо от вас се иска да спазвате правилата, а иначе няма друг шанс да живеете добре.
Така че да спазвате правилата за вас - децата, а за нас - радителите да ви научим на ред, е много важно и от това ще зависи бъдещето на България, колкото и отвлечено да ви звучи.



Тема Re: Че униформите не се ли късат?!?нови [re: Бoнчo]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано22.04.03 08:48



И как може да изберете да възпитавате децата си чрез униформи?

Ти би ли носил униформа на работното си място, ако не си военен или в МВР?

Не, просто ми става все по-трудно да ви разбера, а се опитвам МНОГО!



Тема Re: Че униформите не се ли късат?!?нови [re: Scarlet]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано22.04.03 12:44



няма смисъл да се опитваш да ги убедиш в каквото и да било. някои хора твърде бързо забравят, че са били деца...



Тема Re: Че униформите не се ли късат?!?нови [re: Scarlet]  
АвторЛM (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 15:42



Тук съм.
Помагам.

Не разглеждай темата съвсем буквално.
Приеми, че униформата е само повод за една по-обща питанка.
Аз така го разбирам.

P.s. С Бончо може и да сме били в един взвод... )



Тема Re: Че униформите не се ли късат?!?нови [re: ЛM]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано22.04.03 19:14



Хе-хе, кого спечелихме на наша страна! Не вярвам на очите си!

Благодаря, благодаря, благодаря!

Добре, дори и да приема въпроса не съвсем буквално, все пак изказаните мнения показват определен начин на мислене!
Ужасявам се! Честно!



Тема Re: Че униформите не се ли късат?!?нови [re: kpokoжaбъл]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано22.04.03 19:15



Правилно, обаче сега пък те възпитават деца! Ужас! Отг времето на строгия ми татко нищо не се е променило.



Тема Класическо недоразумение.нови [re: Scarlet]  
АвторЛM (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 08:30



Явно съм се изразил много мъгляво.

Подкрепям горното мнение, може би с някои резерви относно императивния тон.

Посто се опитах да ти помогна да го разбереш. Струва си.



Тема Късат се, разбира се!нови [re: Scarlet]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 10:45



Но точно за възпитанието става дума. Моят баща не е бил строг, нито аз съм строг баща.
Униформата е само формата, обвивката на нещата, аз се опитвам да прехвърля разсъжденията към същността.
Разбира се, че е по-хубаво да имаш общество от личности с богата душевност, с индивидуалност и нестандертно мислене и в същото време осъзнали своята съпричестност към обществото, и служещи му всеотдайно. Това е нещо от сорта: "По-добре богат и здрав, отколкото беден и болен."
Униформата пречи на това да се развие индивидуалността, но моето разсъждение не е конкретно за униформата или за някоя определена забрана, а за въвеждането на ограничения, противопоставящи се на хаоса царящ около нас.

Целенасочено движение на обществото напред може да се постигне само с ред!!!!!!!

Достатъчно е безредието и беззаконието у нас, че да стимулираме у децата още стремеж към свободомислие /то само по себе си не е лошо/. Те и сега не разбират, че правилата не са препорачителни. Моят син ми отговаря по същия начин - "Никой не може да ме задължи!" и "Бутам на ченгето 20 кинта и ме пуска..."
Оня ден се върнах от чужбина. Нищо особено на пръв поглед. Само дето са на светлинни години от нас. Защо? Защото, ако видят, че някой пресича на червено - сигнализират! Защото, ако някой им поиска подкуп, най-малкото ще бъде изгледан така, че дори и няма да си помисли, да повтори. Бях по техния Велик ден. В църквата е пълна тишина и децата мълчат, и кротуват. В България казваме:"Остави ги, те са деца!" Не! там от прохождането всеки си знае, до къде може да се простира. Знае си мястото! Това се постига с поставяне на ясни правила и стриктното следене за спазването им.
Така че, ако се въведат униформи, те не се подлагат на обсъждане, а се носят. С този начин на мислене имаме шанс "Да ги стигнем Хамериканците"
А за това как точно въздействат униформите, виж предишните ми постинги. Просто ще позволят, да се концентрират учениците повече в/у учебния материал.
И не ме разбирайте грешно, не съм против формирането на индивидуалностти, а против хаоса, а за да го изчистим, трябва да правим жертви. Тогава и заплатите ни ще станат по 3 000 евро.



Тема Re: Късат се, разбира се!нови [re: Бoнчo]  
АвторHяkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 12:01



Прав си, пак... :)
Почти се бях отказал да чета тази тема - 6 страници с едно и също, най-после някой да каже нещо смислено - отново!!!



Тема Re: А-ха, сега всичко си идва на мястонови [re: ЛM]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.04.03 17:17



Аз пък си помислих, че ти вече еволюира в идеите си.



Тема Re: Добре, аз сега се самооценявамнови [re: Бoнчo]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.04.03 17:26



като стриктен родител. Да не искаш да кажеш, че тази стриктност и взискателност, която проявявам към дъщеря си, и която се надявам един ден и тя да прихване от мен се дължи на омразната униформа, с която се влачих през младите си години??? Уверявам те, че униформата ми няма НИКАКВА заслуга. Моите съученици станаха също толкова стриктни родители, но уверявам те и те не заради униформите, и те ги мразеха повече и от мен.

Ако позволиш 1 шегичка по повод примера, който ми даваш. Говориш за безредието по пътищата. Ами редът там се контролира именно от униформени и според твоята теория всичко би трябвало да е ОК. А пък и едно дете дали е с униформа или без, достатъчно ясно ще види безредието извън училище.

Другото, което казваш, че с униформа учениците се концентрират върху ученето. Ех, тук вече си прав 50:50. Който обича да учи, учи всякак. Който не обича, измисля 100 причини, по правило все оригинални защо не си е научил. Униформата е последното, което ще стимулира ученик от горен клас да учи, пък ако ще да е инкрустирана със скъпоценни камъни и часът да е именно за скъпоценните камъни.

Това, за което пишеш ти е начин на мислене и поведение, който е формиран с години. Допускам че има и нещо генетично у всеки народ, което също влияе. Да, българите сме недисциплинирани, но и не обичаме някой да ни командва. И това го има, нали?



Тема Re: Добре, аз сега се самооценявамнови [re: Scarlet]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 18:17



Разликата е в мисленето ни. "Вашата" група мисли, че индивидуалността им ги отличава и издига над другите и обществото. А "нашата" група мисли, че индивидуалността им ни прави социално съпричастни към това общество. "Ние" мислим, че е добре добрите постижения на всеки от нас да влияят позитивно над обществените норми, а във вас усещам, че по-скоро не ви пука за обществото...



Тема Re: Удивително умозаключение!нови [re: Жeни]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.04.03 09:54



Само се чудя защо след като "вашата" група от защитници на униформите и на съпричастните към обществото е по-многобройна от нашата, положението в БГ е толкова окаяно. Очевидно униформите не са решение. Да не говорим пък за извода, че който не обичал униформите, не му пукало за това, какво става в обществото. Просто приемам съждението ти като опит за продължаване на спора, а не като нещо логично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.