Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Само не разбрахнови [re: Zelina]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано10.04.03 12:00



къде в моя постинг видя че след като на мен ми е било гадно трябва и на други да им е така - нещо май не си схванала какво искам да кажа - исках да кажа че точно това не искам да се повтори и че никой няма право да мачка децата- а че ако се измисли начин да им се поднесе идеята по подобаващ начин може и да я приемат!



Тема Re: абсолютнонови [re: Margo]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 13:03



Унифицирането във формата не значи унифициране в съдържанието - това намирам като разумно сега.

Когато ние сме го "преглъщали" това, имаше опит за унифициране и в двете - формата - външния ни вид и съдържанието на мислите ни. Като в "Стената" на Пинк Флойд...

"...Това, че мразехме униформите и при всяка възможност нарушавахме правилата (като просто ги сваляхме), не ни направи престъпници..." - Непълнолетните не се съдеха нито тогава, нито сега. Престъпници не сте били, но че ви е липсвал самоконтрол и самодисциплина - да. Ако си спортувала, щяла си да придобиеш по-лесно това качество самоконтрол и да не се бунтуваш за безмислени каузи.



Тема Е, ти ме убинови [re: Жeни]  
Автор Margo (queen)
Публикувано10.04.03 23:31



"Непълнолетните не се съдеха нито тогава, нито сега."
Значи направо сме си били за съд, щото сме против униформите!!!!Ами то и в Белене да ни бяха пратили, а? М/у другото, има съд за малолетни - и преди, и сега, ама някак си съм минала м/у капките
Всъщност, спортувала съм, доста активно, самоконтрола си ми е в ред, но освен това притежавам и САМОУВАЖЕНИЕ.
А за "безмислената кауза" - всъщност безмислено е ограничението, а не борбата с/у него.



Тема За Ина и Бончонови [re: lna]  
АвторЛM (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 09:49



Железни сте.
Категорично подкрепям.



Тема Re: За Ина и Бончонови [re: ЛM]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано12.04.03 12:36



Не съм очаквала да си ПРОТИВ униформите, след дългия ни спор за и против телефоните:)))))

Ама и ти си железен!



Тема Re: Noo!!нови [re: Бoнчo]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано12.04.03 12:40



Като ученик ти е било сравнително добре да се скъташ поне временно, но какво стана след като завърши? По тази логика униформи трябва да има за всички, за да не личи кой на какво положение е в обществото.
Дори мога да ти кажа, че ако се въведат униформи, точно най-богатите деца ще измислят други начини да демонстрират колко са богати, ако са възпитани така, които не можеш да спреш.
Разберете, че униформата не е решение.

За унификацията. Ти видя от много унификация през социалистическо време какво стана. Сигурна съм, че майка ти и майка ми имат еднакви панички, чинийки, секции и т.н., просто защото ни унифицираха във всичко. И какво? Ти сам каза, че тогава е имало равни и по-равни. как си разбрал за съществуването на по-равните, като всички сме били униформени.



Тема Re: Мдаааанови [re: Smile]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано12.04.03 12:45



И не само по концерти, по дискотеки, навсякъде. Какви ли не шмекерии се опитвахме да измислим, за да се скрием. Всички мразехме униформите, хайде да не се лъжем. Не може да накараш едно младо момиче да ходи с гадната ученическа престилка, емлемата и вензелите, без обеци, пръстенче и с вързана коса и то да е доволно. Някак си е противоестествено.

И аз съм от елитно училище. Всяка сутрин ни дърпаха емблемите на входа на у-ще, да не би да са пришити леко. До мес. ноември задължително трябваше да си с пола, без значение какви са температурите. Имах съученичка, болна от ревматизъм, едва-едва и позволиха на нея да ходи с панталони.

Не е въпросът дали униформата ще бъде направена от дизайнер, или ще изглежда като общоизвестните ученически престилки, всеки ще ги намрази, щом го карат да ги носи насила.



Тема Re: какво ви е мнението относно...нови [re: Zelina]  
АвторSMLLHDGHG (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 12:10



Значи по мое мнение униформите не са лошо нещо. И наистина на запад не се смятат за някакво бреме или нещо такова, а за престиж.
Ала си мисля, че подобна система не би могла да работи тук така добре. Дори напротив.
1. повечето няма да я носят и ще си имат проблеми, същевременно другите които са си с униформичката ще трябва да отнесат много подигравки
2. ще се получи още по-голямо разделение на елитни и други училища.
3. ще отстъвтва със сигурност и чувството на гордост
Затова може би е още рано, по нататък, след някоя друга година или повече, като възприемем мисленето на същите тези от Запад, и когато образованието се подобри поне малко.



Тема Re: Noo!!нови [re: Бoнчo]  
Автор Djusy* (zelenikavo)
Публикувано13.04.03 13:19



Това ,че ти си бил комплексиран от факта ,че не можеш дрехите като тези на съучениците ти без значение дали са им тичкали или не... Та трябва ли твоите деца ,а и не смао ,но ги давам за пример ,защото са си ТВОИ и те да се чувстват кофти ..само защото ти си се чувствал така...но поради различни причини...

Моето щастие с твоето име наричам,защото те има и аз те Обичам!!!


Тема Re: Noo!!нови [re: Djusy*]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано13.04.03 17:03



Кефиш ме, Djusy!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.