Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Без частни уроци най-много 4-4.5!  
Автор navy (PhD)
Публикувано30.03.03 23:35



И това има наглостта да го каже зам. шеф на парламентарна комисия по образование! Всъщност - надали не е истина. Но е страшно, че хората, които са овластен от народа, за да го предотратят, могат спокойно да го кажат, вместо да вземат съответните мерки! България беше известна със своята образователна система, сега явно състоянието е повече от трагично.
Незнам дали темата е за този клуб, но клуб "учители" няма. Все пак тук четат хора, които или имат вземане -даване с учители, или съвсем скоро ще имат.
Не би ли могло да се стимулират учителите по някакъв друг начин, а не чрез системата на частни уроци да припечелват повече пари? Убеден съм, че има, но...

And justice for ALL


Тема Re: Без частни уроци най-много 4-4.5!нови [re: navy]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано31.03.03 00:20



Нещата в обарзованието вече станаха скандални. Хубаво, частни уроци, но при кой? Пак при тези, които в час не са си свършили работата. Когато бях ученичка, учителите в гимназията също даваха частни уроци, но нас ни преподаваха така, че да нямаме нужда от никакви уроци. Тоест, свършваха си перфектно работата, а после предаваха знания и на други.
Моят син е силно демотивиран да учи, колкото и да се старая у дома да допълвам, да помагам и да го натискам ако се наложи. Просто в училище не му е интересно. Получава се парадокс, че когато учи заедно с нас му е интересно, а в училище - не. Е, да му се не види, с баща му нямаме никакво педагогическо образование, защо ни стовариха тази отговорност. А и наистина не може постоянно да се учи с него - това са два-три часа допълнителни усилия за нас на ден, плюс работа, плюс домакинство, плюс тук-там някой обществен ангажимент. Тъй като и той е в категорията 4-4,50 е ясно че средното образование ще го завършва срещу заплащане, но поне знам за какво плащам. Един вид регламентиран договор за обучение.
Честно да ти кажа, на ръба на отчаянието съм, каквото и да се прави децата ни няма да са образовани като нас.



Тема Re: Без частни уроци най-много 4-4.5!нови [re: kakata]  
Автор maranta (новак)
Публикувано31.03.03 13:53



DAAAAAA i az imam sa6tia problem kato tebe . S nas mu e interesno - v u4ili6te - NE , Sina mi kazva - Mamo ne iskam da u4a tova zaradi u4itelkata , tia samo kre6ti , EEEEEE pravo e deteto - na mene nikoi ne mi e kre6tial v u4ili6te . A koi im dava pravo da kre6tiat na decata ni - tova ne znam .
I kak 6te prodaljavame - tova ne moga da si obiasnia .



Тема Re: Без частни уроци най-много 4-4.5!нови [re: maranta]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано31.03.03 21:21



Е, стига де! Как пък да не са ни крещяли в училище? Не само че крещяха, ами и какви конски ни четяха, а пък как ни строяваха за униформи и вечерни часове. И часовете бяха по-скучни. И на частни уроци ходех (по математика), но не съм давала на учителката си особени поводи за гордост.



Тема Re: Без частни уроци най-много 4-4.5!нови [re: Scarlet]  
Автор maranta (новак)
Публикувано01.04.03 13:55



ne znaia kade si u4ila no na mene nikoi ne mi e kre6tial v u4ili6te



Тема Re: Без частни уроци най-много 4-4.5!нови [re: kakata]  
Автор navy (PhD)
Публикувано02.04.03 10:01



Всъщност учителите никога не са били високоплатени. Според мен сега се плаща точно данък ( и ще се ) на нископлатения ценз на учителите - по мое време който където не го приемаха, отиваше да учи за учител!!!
В интерес на истината и децата са доста различно от това, което съм бил аз и ти , предполагам. Преобладава мултимедийното получаване на информация ( ТВ, Интернет, Видео и др), а не чрез книги, а от тук много се губи.
След като учителите не могат ( или не искат) да работят с класове от по 25-30 деца, и същевременно могат ( или искат) да работят с малки групи, а и има достатъчно голям брой безработни преподаватели, не може ли да се регламентира един учебен клас да бъде от по максимум 15-20 деца?
Апропо, има ли т. нар. "кръжоци" - това също е една добра форма за обучение точно на тези, които искат да знаят повече ( или техните родители
) , като същевременно се води като натоварване на учителите, а и би могло да бъде с някакво преференциално заплащане.

And justice for ALL


Тема Re: Без частни уроци най-много 4-4.5!нови [re: navy]  
Автор Bulgari (минаващ)
Публикувано16.04.03 05:23



Има клуб Педагогика - опитай и там ...



Тема Re: Без частни уроци най-много 4-4.5!нови [re: navy]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано04.05.03 11:08



Виж-сега всеки учител е подписал декларация ,чрез която декларираме че НЕ:
1.даваме частни уроци-адска глупост-и без това пазарът за частните уроци е мъртва работа...ако падне някой лев..мислите ли че отказваме,ако ще и да нарушаваме закона!??Без друго е ясно,тези уроци са 90% легализация на подкупи.
Хубаво,може да не е коректно..но след 7 години работа аз получавам чисто 180 лв като заплата-а натоварването е адски голямо!А никой не ми прави компромис-когато имам 100 лв към НЕК сметка,нали?
2.събираме пари за учебни цели-адска тъпотия-така никога не мога да накарам целият клас да има своевременно учебници!Не мога да събирам пари за ксерокс-а ми трябва адски много.И така ми връзват ръцете!
Така че,аз като засегнат смятам -системата на образование тук е адски порочна,новият министър се оказа ............./заместете/
и съвсем скоро очаквам и по-лоши неща да станат!



Тема Re: Без частни уроци най-много 4-4.5!нови [re: Bgpunk]  
Автор lSTORlK (nepoznat (?!))
Публикувано26.06.03 18:37



Taka e, kolega, namaliha broya na chasovete po istoriya...

Sega ot, da rechem, obshtata srednovekovna ili cyalata bulgarska istoriya, koito si imat edin zaduljitelen OBEM ot znaniya (material), koito TRYABVA da se prepodadat...

...kakvo ostava za prepodavane?

Mi da se chudi chovek (ako ne e zagubil rabotnoto si myasto) otkude da pochne i kude da svarshi (ot celiya material, zaduljitelen za 2001/2)

I kakvo da pravi po - napred - da prepodava ili da izpitva?!

Ili da vuzpitava?

Zashtoto nyakoi roditeli sa abdikirali ot vazpitanieto na decata si i smyatat, che v uchilishte tryabva i da gi vazpitavame...

Ami, moje, no koe po - napred?

I - da - uchil sum po metodika da prepodavam v chas po 45 min.

Kato gi namalyat na 40 ili na 30... oshte po - zle...

Za broya na decata...

Mi, vse edno li e da imash v klas 15 ili 20 ili 30 deca?

Da ne govorim, che sred uchenicite ima razni, koito, s povedenieto si, durpat celiya klas nazad...

Spored men, tryabva da sa razdeleni na principa uchenolyubivi i NEuchenolyubivi...

Kogato neshto im se ogelpi uspeha po neshto - hop - v klasa na neudachnite...

Pri nas - pone za frenskiya ezik taka si beshe - tapacite ucheha lesni i glupavi neshta, a koito znaehme dobre ezika - samo advanced material...

I stanahme hora...

A drugite?! Ne znam...

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.


Тема Re: Без частни уроци най-много 4-4.5!нови [re: lSTORlK]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано26.06.03 19:27



Ще се опитам да си намеря друга работа ...това поне мога да направя.

всичко това горе е глупост!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.