Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема господи !!!!!!нови  
Автор Zelina (zelenikavo)
Публикувано27.03.03 19:36



разбрахте ли каква е новата наредба ... ???Всички деца до 14 години да са навсякъде с придружител ?!?!?!?Това е пълна тъпотиия ..ами родителите които ходят на работа ..ами ако няма възможност нон-стоп да ходя с децата си ?!??!?!
Вие какво мислите ... ?


why walk when you can fly ?



Тема Че не може да е...нови [re: Zelina]  
Автор Sikamikaniko (Пацифистчeнце)
Публикувано27.03.03 19:59



...истина...и в компютърната зала и докато ходят на плаж и т.н....това е невъзможно....
П.П.В обществените тоалетни пак ли с придружител ще се ходи

"I used to make a living man,pickin' the banana
Now I'm Guide for the CIA
Hooray for the USA!!!"


Тема Re: Че не може да е...нови [re: Sikamikaniko]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 21:18



В САЩ как е възможно, а пък в БГ е невъзможно?



Тема Re: господи !!!!!!нови [re: Zelina]  
Автор Flash_ (чака пролетта)
Публикувано27.03.03 21:19



Кажи какво точно си чула. Наредба за какво и от кого?
Аз също чух нещо за това в анонса на новините, но после ги пропуснах...
Всъщност това е физически неизпълнимо и въобще е пълна глупост и абсолютна смешка. Че кой има възможност/аз лично и нерви нямам, че и желание/ да е нон-стоп до детето си?И защо да го прави?!




Тема Re: Че не може да е...нови [re: l]  
Автор Flash_ (чака пролетта)
Публикувано27.03.03 21:23



Какво е възможно в САЩ?




Тема Re: Че не може да е...нови [re: Flash_]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 21:41



В САЩ деца до 12 (или 13 години, не си спомням точно) трябва да бъдат винаги с придружители навън и вкъщи.



Тема Re: Че не може да е...нови [re: l]  
Автор Sikamikaniko (Пацифистчeнце)
Публикувано27.03.03 21:41



От поста(може и да е малко изопачено,не съм информиран)се разбира че дете под определената възраст няма да може да си щъка свободно...това налага ограничения които ги няма никъде по света,а и поставя въпроса лицата под тази възраст имат ли някакви права,не мислиш ли?
П.П.САЩ са полицейска държава(може и да е клише,но няма по точно описание),а и предполагам че знаеш че ако си непълнолетен нямаш възможност да купуваш алкохол...в България е същото-и все пак това спазва ли се?И сериозно ли мислиш че при подобна наредба тя ще бъде спазвана?

"I used to make a living man,pickin' the banana
Now I'm Guide for the CIA
Hooray for the USA!!!"


Тема Re: Че не може да е...нови [re: Sikamikaniko]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 22:05



> П.П.САЩ са полицейска държава(може и да е клише,но няма по точно
> описание),а и предполагам че знаеш че ако си непълнолетен нямаш
> възможност да купуваш алкохол...в България е същото-и все пак това спазва
> ли се?И сериозно ли мислиш че при подобна наредба тя ще бъде спазвана?

Ако според теб "полицейска държава" означава, че се спазват законите, може да се съглася със теб. В истинския смисъл на думата обаче не е.

> а и предполагам че знаеш че ако си непълнолетен нямаш възможност да
> купуваш алкохол...в България е същото-и все пак това спазва ли се?

Ограничението е много над възрастта за пълнолетие. Може да се спори дали тази забрана е добра или не. Факта е, че след като е била приета, броя на автомобилните катастрофи с тинейджъри е намалял драстично.

Това че в момента в България цари анархия не означава, че нормалните страни са полицейски.

> И сериозно ли мислиш че при подобна наредба тя ще бъде спазвана?

Не мисля. В България много по-важни закони и забрани не се спазват. И никъде в предишния ми пост не съм казал нещо противно. Ти изказа мнение, че такава забрана е невъзможно да бъде спазвана, аз ти дадох пример на страна в която се спазва. Т.е. не е невъзможно. Q.E.D.



Тема Re: Че не може да е...нови [re: l]  
Автор Flash_ (чака пролетта)
Публикувано27.03.03 22:36



Да, в щатите може и да се спазва тази забрана/сигурна съм че е така/ но тук това няма да стане.
За мен е нещо хвърчащо, взето от някъде/защо не и от САЩ/ и пуснато тук. Тук обаче хората не могат да си позволят да не работят/единия родител например/ или да плащат на пълнолетни лица да придружават децата им.
Според мен също така няма и кой да упражнява контрол върху изпълнението на тази разпоредба. Преди малко в новините депутатка каза да не се приема буквално. И че това бил начина да "изчезнат" от улицата децата които мият прозорци на колите...
Просто ми се струва недообмислено за нашата си Бг-реалност!




Тема Re: Че не може да е...нови [re: l]  
Автор Sikamikaniko (Пацифистчeнце)
Публикувано27.03.03 22:37



"Ако според теб "полицейска държава" означава, че се спазват законите, може да се съглася със теб. В истинския смисъл на думата обаче не е"-нека да вземем Япония...там престъпленията напрактика са доста ограничени,в много по голяма степен отколкото щатите и въпреки това не е"полицейска държава"
...аз не визирам правова държава,а нещо съвсем различно...
"Ограничението е много над възрастта за пълнолетие"-21 години,нали?
А за самият закон-сега милите американски тийнеиджъри го правят с чужди лични карти-точно както българските тийнейджъри в компютърните клубове...
Тази статистика не ми е позната,което разбира се не значи не си прав(а).
"Това че в момента в България цари анархия не означава, че нормалните страни са полицейски"-изопачаваш ми думите,не съм и намеквал за подобно нещо...
Изказах мнение че е невъзможно в Б-я да бъде спазвана...с което мисля ти току-що се съгласи...персонално не виждам санкций която би накарала българските граждани да се ограничи до такава степен в свободата си(тук говорим за свобода,а не за свободолюбие...)

"I used to make a living man,pickin' the banana
Now I'm Guide for the CIA
Hooray for the USA!!!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.