Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 21.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема За българското училище....нови  
Автор Kapмeн (оптимистка)
Публикувано12.03.03 09:58



и учителите?Какво мислите за тях?Да си учител призвание ли е според вас или може да се научи човек на това?Каква е ролята на училището?Учителите да си изпеят урока или да възпитават?Много учители се оплакват,че учениците били агресивни и невъзпитани...Вярно е,че има родители,които не обръ6щат внимание на децата си и те по-трудно се адаптират.Но,питам аз - каква в този случей е ролята на учителя.Не е ли да помогне за адаптирането на детето и да предотвратява или превъзпитава агресията у децата?Освен да ги учи на ум и разум,не трябва ли да им помага за оформяне на ценносттната им система...Разбирам,че може би страдам от носталгия по отминали вече времена,когато ролята на училището бе не само да обучава,но и да възпитава...Мисля ,че родителя сам не може да направи всичко!И не смятам,че въпроса е в материалната страна,както може би някой ще каже-заплатите им били ниски,затова училището ни е на такова дередже.Просто има учители,които съвсем не ги е грижа за децата и това за съжаление е факт.

Животът е кратък,изкуството-вечно!


Тема Re: За българското училище....нови [re: Kapмeн]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 11:09



До тук нещата с българското училище бяха, долу-горе в очакваните граници. То даваше добро образование на нацията, грижеше се за налагане на вечните ценности като норми на поведение, имаше повече или по-малко респекта на народа. Последните 13 г. нещата започнаха да се променят. Уважението към тази институция и към представителите й /учителите/ рязко спадна. Може би основната причина за това са хаосът на прехода и новоналожените псевдо-ценности, "новокултурата" която условно изразявам с оста "Долар - Чалга - Мутра - Слави Трифонов" заляха обърканата душа на българина и я противопоставиха на нормалните човешки стойности. Някой скоро да е чувал думата ЧОВЕЩИНА, да се използва без ирония!?До тук нищо фатално. Времето върви, хората ще започнат да се ориентират в обстановката и ще се завърнат към истинските неща.

Проблемът ще възникне, ако сме настроили училището към помията на прехода.

Искрено се притеснявам от роящите се частни училища. Там царува Цар Долар, поне да беше Лев.



Тема Re: За българското училище....нови [re: Kapмeн]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано13.03.03 08:04



uchitelite sa zagubeni mizernici a decata vi sa goveda - tova e prostata istina.



Тема Ето продукта на прехода - RollinStoner!нови [re: Kapмeн]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 10:06



За тази Чалга - Рап помия на прехода говорех.
Г-н RollinStoner, няма нужда да давате доказателства на моите думи, аз и сам се справям.



Тема Re: За българското училище.... [re: Kapмeн]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано13.03.03 22:07



Не знам точно каква е ролята на учителя. Пред нас е поставена алтернативатна или сина ми да посещава частното училище "Джани Родари "или да остане с ниски оценки, въпреки че учи заедно с нас и всъщност се справя добре. Така нареченото частно училище е някакво дружество, в което болшинството са учители от нашето училище. На всички мои въпроси защо се налага да го посещава, ми отговарят, че в училище не се преподавало достатъчно добре. Ами нали вие преподавате там, бе джанъм, защо там където ви е заплатата и осигуряването се държите като малоумни и ставате истински учители само в тая частна занималня? Та въпросът е хамлетовски - или да плащам за там или да ги подгоня по устав. Лошото е че ученика нехае и едва ли ще имам голям съпорт в моята епична борба, тоест аз ще гоня тях, те него, а на него няма да му пука и да се изявява по най-добрия възможен начин.



Тема Re: Колко паринови [re: kakata]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано15.03.03 14:27



ви искат, ако не е тайна?

Според мен въобще не се чуди, подгони ги по устав, както казваш ти, това си е рекет.
Егати!
какво предлага това "Джани Родари"?



Тема Re: Колко паринови [re: Scarlet]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано15.03.03 19:19



До търговски преговори не сме стигнали. :) Аз ги изгоних от една родителска среща, защото се набутаха и не можахме да говорим с учителките, а трябваше да ги слушаме тях.



Тема Re: За българското училище....нови [re: Kapмeн]  
Автор Kpъr ()
Публикувано15.03.03 19:30



добре се справят.

а това че понякога не ги е грижа за децата (особено някои)
е много добре за тях (и за децата), научават ги какво може да очакват после в живота. доста точно



Тема Re: За българското училище....нови [re: Kpъr]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано22.03.03 21:07



У4илището има много функции мога да ви кажа кои дебели книги да про4етете(изпитът ми по У4илище и общество ми взе здравето)

Глупостта е също толкова безграни4на,колкото и мъдростта



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.