Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Частни училища и детски градининови  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано06.03.03 10:21



Мисля да пусна темата и тук и в "Родители и деца" - но съм забелязала че тук аудиторията е по-дейна. Та значи догодина баткото ще тръгва на училище и бебо на детска градина - вярно е че има време но ми се ще да придобия повече впечатления и да набера повече мнения - "За" или "Против" частните детски градини и училища. Чувала съм коренно противоположни мнения - и за и против. Имам впечатления от държавните детски градини - смених 3 докато намеря добра градина - но не ми се ще да сменям и училищата - защото това си е стрес за децата. Та очаквам всякакви мнения и ако имате и препоръки още по-добре!



Тема Re: Частни училища и детски градининови [re: lenny]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано06.03.03 12:58



обиколих достатъчно много и от двата вида. избрахме:

частна детска градина - малка група, повече внимание, игри, забавления, добра храна, не приемат болни деца... избрахме такава, която беше сравнително близо до нас. най-вероятно и бебето ще ходи там.

и държавно училище - оказа се, че май няма частно училище, което да гарантира осигуряването на добро образование (само претенциите им са много големи). началното училище и прогимназията са сравнително добри, но гимназията е пълен срив - там отиват онези, които не са успели да влязат с приемен изпит в добрите държавни гимназии и понеже родителите плащат, учителите изпълняват... (освен лични наблюдения, имам контакти с ученици и преподаватели в частни училища, а също и с доста родители).

защо не пратихме детето в частно начално училище пък после да кандидатства в държавно? е, този проблем ме мъчи и до днес! ама много ги глезят в частните училища. може да звучи гадно, но не исках детето ми да свикне да ходи по пантофи в училище, да живее в стерилен малък свят и изведнъж в най-трудната възраст да го пусна в джунглата на държавното ни образование. всеки ден ме боли като си помисля, че ходи в мръсните тоалетни, седи на счупен чин, а в стола храната е в метални съдове и децата се хранят с ръждясали вилици. в чантата си вики винаги има салфетки, влажни кърпички, антибактериален гел за дезинфекция на ръцете (щото там сапун и топла вода са непознати понятия) и за обяд си носи сандвич и плод. за качеството на образованието май е рано да правя големи изводи (все още не е завършила първата учебна година), но засега сме много доволни - четат, пишат, смятат - също както и ние навремето.

мога още много да изпиша по темата, но в общи линии е това. а, училището, което избрахме е едно от добрите в софия (по мнение на родители, пропуснали да запишат децата си там). продължава с италианска гимназия.

и още нещо, на въпроса ми защо повечето частни училища предлагат само основно образование, една директорка ми обясни, че не се чувстват уверени да формират бъдещето на своите ученици като им предложат целия курс на обучение и ако някой реши, че не е доволен, да може навреме да си смени училището!!!! е, как аз да им се доверя като те самите не си вярват!

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: За жалостнови [re: yanita]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано06.03.03 14:03



сме на едно мнение. Пък аз се надявах някой да ме обори. Ако не те затруднявам пиши ми в бележка в кое училище е Вики - защото и аз си мисля че в частните училища учителите си траят защото родителите плащат. Имах позната чиято дъщеря във втори клас не можеше да чете и си излизаше от час защото не и било интересно............Та все пак ще проучим нещата и ще решаваме после.



Тема 105 СОУ ?????нови [re: yanita]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 14:10



105-то ли е у-щето. Ако е то, ние сме учили там и имам доста инфо.



Тема Re: 105 СОУ ?????нови [re: Бoнчo]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано06.03.03 14:44



да, училището е 105-о. на мен ми беше абсолютно непознато, докато не започнах да разпитвам и да чувам все добри неща.
ти какво можеш да кажеш?

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Частни училища и детски градининови [re: lenny]  
Автор purple (само цвят...)
Публикувано06.03.03 15:18



Радвам се, че виждам темата тук, защото и на мен това ми е въпрост от особена важност - и аз ще имам ученичка догодина.
Напълно споделям мнението, че частните училища не подготвят достатъчно добре децата - като качество на образованието, още по-малко - като жизнен опит..... Затова и моите търсения са насочени към свястно държавно училище.
Вече изключих кварталните ни /Люлин/, примирих се с факта, че ще се налага да се води и взема детето, но това пък ми поставя изискването да има занималня след училище, защото няма начин да я вземаме на обяд. А, и да има наблизо детска градина, защото имаме и по-малко дете.....
Май ситуацията ни е идентична, ще се радвам заедно да търсим решения.

Нищо не е само черно или само бяло ... има и лилаво


Тема Re: 105 СОУ ?????нови [re: yanita]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 15:21



А аз съм със смесени чувства към това училище. Зависи от комбинацията от учители която се падне на детето. До 4 - ти клас нивото на обучението ме устройваше, но учителката въпреки, че беше със сериозни изисквания към децата, беше доста самолюбива. Подхода и към децата се влияеше сериозно от подмазването на детето към нея. Моето не е от подмазващите се и съответно постоянно си патеше - всякак, чрез пренебрежително отношение, преувеличаване на провиненията и приписване на такива които няма, просто жената намираше начини да унижи всяко дете което не и е особено симпатично, но така че никой да неможе да каже нищо. Многоуважаваната госпожа се казва Люси Кирилова.
В прогимназията пък нещата се обърнаха - занижена взискателност, но никакви проблеми по отношение на душевния комфорт за децата.



Тема Re: Частни училища и детски градининови [re: purple]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано06.03.03 15:28



Има шанс заедно да се ориентираме към центъра - аз пък живея в Младост и тъкмо ще се срещаме някъде по средата за по кафе докато прибираме съкровищата - а твоите момчета ли са или момичета?



Тема Re: 105 СОУ ?????нови [re: Бoнчo]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано06.03.03 15:38



засега няма такъв проблем. класната им е добра, уравновесена жена. имат занималня, което е много важно. вярно е, че дъщеря ми е доста напред с материала, но се надявам и по-нататък да бъде стимулирана да се справя добре с уроците.
въпросната учителка не я познавам. нашата е катинка савова.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Частни училища и детски градининови [re: lenny]  
Автор purple (само цвят...)
Публикувано06.03.03 16:43




Момичета, на 5,5г и 3г.
Засега имам добри отзиви за 35 СОУ, имам и познати които го завършиха навремето, добре бяха подготвени, имаше традиции у-щето, но дали традициите са това, което бяха...... Пък и имам спомени, че още тогава децата бяха под доста голям натиск от страна на дилъри и сектанти и всякаква друга измет, но това май важи за всички т.нар. елитни училища..... Остава да разчитаме на това което сме ги научили за "първите 7 години"....

Нищо не е само черно или само бяло ... има и лилаво



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.